inuš
27.11.08,11:40
Ahoj poraďáci, brúsim po porade už asi 3 hod. ale nenašla som riešenie môjho problému. FO živnostník vyrába výrobky, má vlastnú predajnu, 18 Zncov. FO založila sro s dátumom vzniku až 1.1.2009 , kde je 2/3 vlastník. AKým spôsobom môže previesť majetok a Zncov do sro? FO bude predávať len stroje, zariadenie, zásoby a prevod práv voči Zncom. Pri predaji podniku sa však predáva všetko ako celok, teda aj pohladávky aj záväzky. Táto FO svoju živnosť nezruší, bude ju súbežne mať ešte asi pol roka, kým sa všetky papierovačky neuzatvoria, nedobehnú platby za tovar.
Moja otázka znie: Môžem uzatvoriť zmluvu o predaji podniku tak, že FO predá len majetok, zásoby a prevod práv voči Zncom?????
Nebude zmluva neplatná, ak sa nebude týkať aj prechodu záväzkov a pohladávok?

Alebo môžeme urobiť tak, že majetok a zásoby FO predá sro cez kupnopredajné zmluvy a so zamestnancami urobí ukončenie PP u FO a nové pr.zmluvy u PO. Tu by však boli Znci poškodení /nové výmery dovoleniek, VZ pri PN, nepreniesla by sa im dovolenka/ a to FO nechce, aby boli Znci týmto prevodom poškodení.

Môžete mi prosím Vás poradiť??????????? Budem velmi vďačná za každú radu, či názor.