adulka165
27.11.08,13:37
Poraďte mi prosím, kúpili sme byt a zajtra prídu predávajúcemu peniažky na účet v kúpnej zmluve máme že byt nám má odovzdať 30.11.2008 čo je nedeľu - pri preberaní bytu by sa mala spraviť nejaká zápisnica o odovzdaní a prebraní - vôbec netuším akú to má mať formu :confused: (viem že musí obsahovať hodnoty zo všetky meračov el. energia, voda, plyn) nema niekto z vas nejakú takúto zapisnicu ? Ďakujem vopred :rolleyes:
Lotarka
27.11.08,13:01
My keď sme predávali a následne kupovali byt, tak sme to napísali len tak neoficiálne na čistý papier - stav a číslo meračov-elekt.,... a podpísali sme to všetci, ktorý sme podpísali aj zmluvu. Poklopem,sú to už tri roky a nebol žiadny problém, ani pri prepisoch. Ale to je moja skúsenosť, nebolo to nijaké predpísané tlačivo.
Orim
27.11.08,19:46
Nezabudni na pomerové merače :)
Halli
27.11.08,21:03
Poraďte mi prosím, kúpili sme byt a zajtra prídu predávajúcemu peniažky na účet v kúpnej zmluve máme že byt nám má odovzdať 30.11.2008 čo je nedeľu - pri preberaní bytu by sa mala spraviť nejaká zápisnica o odovzdaní a prebraní - vôbec netuším akú to má mať formu :confused: (viem že musí obsahovať hodnoty zo všetky meračov el. energia, voda, plyn) nema niekto z vas nejakú takúto zapisnicu ? Ďakujem vopred :rolleyes:

Tieto zápisnice o odovzdaní a prevzatí bytu- sa robili /a možno aj robia/ u nájomných bytov, alebo mestských bytov a pod.
To akú formu si zvolíte vy je na Vás a myslím, že stav nehnuteľnosti je Vám známy a kupujete ho taký aký je, čo podpisujete v zmluve... a tak sa jedná iba o zapísanie vsetkých spotrieb meračov prisluchajúcich k bytu pre účely spravcu a spracovanie vyúčtovania a stači taká forma ako napísala Lotarka. A samozrejme slúži to aj pri zmene a prihlasovaní odberných miest, čo budete nahlasovat dodavateľovi el. energie a plynu, atď.
adulka165
28.11.08,06:29
Ďakujem Vám všetkým za rady. Tak to len na A4 napíšem že odovzdanie bytu a odpíšeme všetky merače a podpíšeme sa. :)