Alex_M
27.11.08,16:54
Zdravim poradaci,
otvaram tuto sekciu s vierou ze spolu najdeme riesenie problemu s odpadovym kartonom. Jedna sa o pouzity obalovy papier. Zberne suroviny ho odmietaju uz vykupovat (resp za to pytaju peniaze). Mnozstvo je cca 8 ton mesacne.
Za kazdy napad budem vdacny.
Chobot
28.11.08,07:38
Zdravim poradaci,
otvaram tuto sekciu s vierou ze spolu najdeme riesenie problemu s odpadovym kartonom. Jedna sa o pouzity obalovy papier. Zberne suroviny ho odmietaju uz vykupovat (resp za to pytaju peniaze). Mnozstvo je cca 8 ton mesacne.
Za kazdy napad budem vdacny.

A nedalo by sa to zomlieť a lisovať ako nejaké papierové brikety na pálenie?
Alex_M
28.11.08,08:47
jj nieco na formu peletky lenze nakup takeho zariadenia ide do milionov sk...velmi vysoke pociatocne naklady.
moznost je aj robit z toho izolacnu drt..daco ako polystiren ale taktiez vysoke naklady
rickman
28.11.08,09:32
Tie stroje si vies aj prenajat, nie? Staci si to len spocitat, ci ano alebo nie.

Alebo tie kartony venuj bezdomovcom - budu mat cim v zime kurit a ty spravis vela dobrych skutkov naraz.
Alex_M
28.11.08,10:37
rickman myslim ze spocitat si to vie vacsina ludi ;) ale tak dame hruby nacrt - treba prenajat priestory, dajme tomu drustevnu halu na uskladnenie, dalej ak prenajmes stroj tak musia byt priestory velke, ak ho neprenajmes ale budes papier vozit tam a naspat tak sa zvysia naklady na prepravu. teraz je potrebne vytvorit siet odberatelov atd...toto je velmi narocne a dlhodobe riesenie.ja skorej dufam ze mi tu poradaci poradia nieco jednoduche a efektivne resp sa najde niekto kto to vie spracovat. a napad s bezdomovcami nie je zly ale pri takom mnozstve by si zachvilu postavili vlastne papierove mestecko
Ingrid Ondruskova
28.11.08,11:13
Nejde mi do hlavy tá poznámočka, že zberné suroviny to nechcú vykupovať????
Alex_M
28.11.08,14:22
na toto odpoviem jednou krasnou myslienkou ktoru povedal jeden cigan - uz sa nam neoplati chodit a brat zelezo lebo zan davaju tak malo ze to nie je ani na benzin. a niektore zberne suroviny dokonca zacali za to ze prevezmu papier pytat peniaze...cize vy tan donesiete tonu papiera a nie ze vam daju par korun ale este vy im zaplatite za to...a potom ze podpora recyklacie...
Ingrid Ondruskova
28.11.08,14:30
na toto odpoviem jednou krasnou myslienkou ktoru povedal jeden cigan - uz sa nam neoplati chodit a brat zelezo lebo zan davaju tak malo ze to nie je ani na benzin. a niektore zberne suroviny dokonca zacali za to ze prevezmu papier pytat peniaze...cize vy tan donesiete tonu papiera a nie ze vam daju par korun ale este vy im zaplatite za to...a potom ze podpora recyklacie...

WAW..to teda čumíííím....
rickman
28.11.08,16:25
rickman myslim ze spocitat si to vie vacsina ludi ;) ale tak dame hruby nacrt - treba prenajat priestory, dajme tomu drustevnu halu na uskladnenie, dalej ak prenajmes stroj tak musia byt priestory velke, ak ho neprenajmes ale budes papier vozit tam a naspat tak sa zvysia naklady na prepravu. teraz je potrebne vytvorit siet odberatelov atd...toto je velmi narocne a dlhodobe riesenie.ja skorej dufam ze mi tu poradaci poradia nieco jednoduche a efektivne resp sa najde niekto kto to vie spracovat. a napad s bezdomovcami nie je zly ale pri takom mnozstve by si zachvilu postavili vlastne papierove mestecko

hej, kazdy si to vie spocitat a potom skonci u nebankoviek alebo s vyhorenym autom :). neviem, kolko moze byt 8 ton kartonu a ako vseliak sa da vyuzit. chcel si napady, tak som sa pridal :). este skus oslovit vyrobcov papiera, mozno sa da recyklovat a budu z toho kancelarske papiere, knizky alebo toaletak :).
lorelei
28.11.08,17:38
Toto je laicky napad. Su firmy, ktore robia tzv."fukanu" tepelnu izolaciu podkrovi, stropov. Viem, ze tam pouzivaju noviny, v ramci recyklacie, su to len take kusocky novin. Skus oslovit aj tychto, mozno sa budete vediet dohodnut, ak to pravdaze bude vhodny material pre nich.
Drzim palce, lebo je absolutne nezmyslene uz, ze este pytaju aj peniaze, ked chces dat do zberu nieco. Tak to je uz sila.
rickman
28.11.08,18:32
Ale 8 ton mesačne?
lorelei
28.11.08,19:03
Ale 8 ton mesačne?


Ja neviem, ci aj tolko,a ci vobec, to ma napadlo, tak sa skus na to popytat. Za pokus to stoji, alebo mi to mozno niekto uplne vyvrati, co sa tomu rozumie viac.
rickman
28.11.08,19:06
Jasné, nápad beriem. Len ešte mi ušlo, prečo by som sa mal ísť pýtať ja :).
lorelei
28.11.08,20:08
Jasné, nápad beriem. Len ešte mi ušlo, prečo by som sa mal ísť pýtať ja :).


Ahaaa, prepac, ked si reagoval ty s tymi 8 tonami, tak som ti to adresovala omylom. Tak Ty sa nemusiiiis:D.
Jozef16
28.11.08,20:44
a prosim v akom regione mate tolko toho kartónu?
boris30
28.11.08,22:05
sILA TOJE, ALE EKONOMIKA
boris30
28.11.08,22:23
sorry, takže: Sila to je, ale ekonomika nepustí. Ja podnikám s papierom (zberovým) a môžem vám povedať, že po železe a farebných kovoch bude aj veľa zberní s papierom zatvárať. Cena papiera padla za posledné 2 mesiace zhruba o 50% a kartón sa stal odpadom. Ešte pred cca 2mi mes. sa dal predať aspoň za 10halierov/kg, ale teraz ho nikto nekúpi. Problém kartónu je ešte aj v tom, že zaberá veľký objem o relatívne malej hmotnosti. Takže ak by sa mal ešte aj efektívne prepraviť, musel by byť polisovaný do balíkov (lis stojí minimálne 250 000,-Sk). Ak nie je polisovaný tak do veľkoobjemného kontajnera sa zmestí cca 3tony kartónu. Veľkoobjený kontajner stojí min. 80 000,m-Sk bez DPH a ťahač cca 3,5-5 mil. Ak si prenajmete len odvoz týmto kontajnerom, tak cena prepravy je cca 25,-Sk/1km bez DPH. Výsledok? To je jasné, strata. Jediné čo by som ku kartónu poradil, je osloviť KAPPA Štúrovo.
Krtko
28.11.08,22:49
Zdravim poradaci,
otvaram tuto sekciu s vierou ze spolu najdeme riesenie problemu s odpadovym kartonom. Jedna sa o pouzity obalovy papier. Zberne suroviny ho odmietaju uz vykupovat (resp za to pytaju peniaze). Mnozstvo je cca 8 ton mesacne.
Za kazdy napad budem vdacny.

Skús firmu Ekoway, neviem ako zareagujú, ale zaoberajú sa touto problematikou aj s odvozom a za odpadový papier(neviem či aj karton), ponúkajú papierové vreckovky, toaletný papier alebo peniaze. sú aj na nete.

Keď som si prečítala tieto príspevky, som zhrozená a že zelená planéta, druhotné suroviny a ochrana životného prostredia...........hahaha:mee:
Alex_M
29.11.08,09:02
Krtko..ekoway som kontaktoval. situacia je taka ze dovolat osm sa tam na 3x nedovolal a na mejl mi neodpovedali takze zrejme nic..skusim este buduci tyzden zavolat..mozno tam piatok uz nikto nerobi
Alex_M
29.11.08,09:04
boris30 mas uplnu pravdu. vyhodou mozno je ze auta na prepravu mame cize to by nebol az taky problem.
Skusim tu Kappu dakujem za radu
rickman
29.11.08,09:28
Ak budes mat cas, skus aj nasledujuce kontakty. Zaoberaju sa exportnymi kartonmi, ich recyklaciou a vsetkym moznym:

Názov firmy: DAST, s.r.o.
Ulica: Strojárov 749/3 /prevádzka Slávnica 2/
PSČ, Obec: SK-01841 Dubnica nad Váhom
Telefón: 042/4493181
E-mail:: dast@nextra.sk
Konateľ, riaditeľ: Ing. František Strhák

Názov firmy: EUROLIS, s.r.o.
Ulica: Komenského 2
PSČ, Obec: SK-03601 Martin
Telefón: 043/4208412
E-mail:: eurolis@isternet.sk
Konateľ, riaditeľ: p. Miloslav Mucha
Konateľ, riaditeľ: p. Ivan Jadroň

Názov firmy: PAMEL, s.r.o.
Ulica: Školská 21
PSČ, Obec: SK-01313 Rajecké Teplice
Telefón: 041/7637665

Názov firmy: AZ- OBALY, s.r.o.
Ulica: Pravenec 271
PSČ, Obec: SK-97101 Prievidza
Telefón: 046/5420055
E-mail:: az-obaly@stonline.sk
Výrobný riaditeľ: Ing. Pavel Machaj
Majiteľ: p. Miroslav Muller

Názov firmy: RAMAX - združenie podnikatel'ov
Ulica: Tabaková 1/A
PSČ, Obec: SK-94501 Komárno
Telefón: 035/7713692
Ďalší vedúci pracovníci: p. Renata Rakoncasová
Ďalší vedúci pracovníci: p. Juraj Rákoncás
Ďalší vedúci pracovníci: p. Andrej Maksimov


Mna by este zaujimalo, cim sa zaoberas, ze dokazete vyprodukovat 8 ton kartonu mesacne :).
boris30
29.11.08,19:37
EUROLIS, s.r.o., skúšať nemusíš. bol som u nich na prevádzke a oni sa zaoberajú výrobou krabíc z lepenky, ale z nových hárkov, ktoré nakúpia. Tiež majú dosť vlastného odpadu (kartónu z odrezkov).
boris30
29.11.08,19:58
Krtko..ekoway som kontaktoval. situacia je taka ze dovolat osm sa tam na 3x nedovolal a na mejl mi neodpovedali takze zrejme nic..skusim este buduci tyzden zavolat..mozno tam piatok uz nikto nerobi
EKOway telefóny
Ahoj Alex_M, za tie nezodpovedané telefóny sa ospravedlňujem, občas kolegovci neodpovedajú na všetky zmeškané hovory aj keď o tom na poradách vždy hovoríme. Niekedy majú práce vyše hlavy. Neviem či si nevolal náhodov na čísla, ktoré majú kolegovia v teréne (aute), prípadne mohli byť niekde u klienta, v archíve... Ak šoférujú, tak majú navyše internou smernicou dané, že je to proti BOZP a teda telefonovať smú len ak nešoférujú. Na maily odpovedáme vždy. Systém našeho riešenia v prípade telefonickej objednávky, alebo dopytu je, že poprosíme volajúceho aby svoju požiadavku poslal mailom, aby sa na ňu v žiadnom prípade nezabudlo a potom ju kolega/kolegyňa spracuje (prípadne odpovie, alebo zašle žiadosť o doplňujúce info) a dá na riešenie šoférom-výkupcom. Čo sa však týka toho kartónu, tak to je fakt problém ako som už spomínal. My sa kartónom nezaoberáme. Ešte raz prepáč a dúfam, že s iným typom papiera sa na EKOway môžeš spoľahnúť. Boris Nitschinger
Alex_M
29.11.08,21:48
boris30 nic sa nestalo a naozaj si cenim nadstandartny pristup.
Alex_M
01.12.08,17:57
Ak by niekoho zaujimal vysledok tak sa nasli v okoli zberne suroviny ktore su ochotne karton prevziat.
Chcem sa podakovat vsetkym poradakom ktori vynalozili usilie na vyriesenie tejto zalezitosti.
rickman
02.12.08,06:28
A budu z toho robit nieco taketo, vsak?

http://www.tuzing.com/karton/karton4.jpg

:)
Alex_M
02.12.08,14:13
tak hlavny problem bol kam s tym. co uz s tym spravia v zbere je ich starost ale myslim si ze to urcite nebudu palit
satkova
23.04.09,08:36
Mily Alex,
keby ste bola firma niekde v blizkosti Dubnice nad vahom, tak by sme od Vas ten karton odoberali. Sami by sme si ho vozili ku nam. Vyuzivame ho na recyklaciu.
Je to este aktualne?
satkova
23.04.09,09:25
este nedala na seba kontakt 0905 152 051. Dakujem.
zuzkac
30.04.09,13:10
Zdravim,

na Vasu otazku, co s kartonom, mam jednoduchu odpoved, kedze pracujem v oblasti odpadoveho hospodarstva, Vami uvedene mnoztvo Vam viem odobrat zadarmo, moja otazka je, ci si to viete doviest na urcene miesto k polisovaniu, alebo Vam treba zabezpecit aj prepravu. Viem Vam poskytnut aj pristavenie kontajnera a nasledny odvoz, ale to vidim uz na konretnejsie zadefinovanie parametrov, kde sa odpad resp. druhotna surovina nachadza, aka je intenzita vzniku, ci jednorazovo 8 ton mesacne alebo postupne, ci je to karton znecisteny, alebo nie a pod.

Co sa tyka toho mnozstva, 8 ton mesacne zase nie je az tak vela, nasi klienti produkuju v priemere 5-6 x vacsie mnostva, ale zase to nie je ani tak malo, aby to nestalo za pozornost. :-)

Pokial by ste mali zaujem, tu je na mna kontakt: 0911 800 093 a pevne verim, ze Vam budem vediet pomoct.

Hodne zdaru ...
Alex_M
10.05.09,09:44
Mily Alex,
keby ste bola firma niekde v blizkosti Dubnice nad vahom, tak by sme od Vas ten karton odoberali. Sami by sme si ho vozili ku nam. Vyuzivame ho na recyklaciu.
Je to este aktualne?
Pardon ze reagujem s oneskorenim.
Problem sa vyriesil viacmenej sam:)
Nasla sa nakoniec firma ktora papier odobera.
Dakujem za ponuku.
V pripade ze problem znovu nastane vas rad kontaktujem.
korekorac
05.06.09,14:05
Zdravim Alex,potykame se s podobnym problemem jako ty pred casem,asi tuna kartonu mesicne k vyhozeni a chem to vozit jinam nez na skladku.Nase aktivity taky zacinaji smerovat k informacniomu centru a radi bychom lidem ukazali co delat s odpadem jenze se napred musime sami vzdelat,me napada briketovani,izolace,papirove mulcovaci folie a urcite dalsi jenze potrebuju zjistit neco konkretniho,tak kdybyste vedeli budu moc rad.Diky,Martin. Mejtesefsici
Karol-Ko
13.01.11,07:39
Dobrý deň,

je ten Váš problém s kartónom ešte aktuálny?
Ak áno, chcel by som sa informovať máte aj nejaké kartónové krabice rozmerov
cca 40x40x60 cm. Takéto, alebo aj o niečo väčšie by sme vedeli od Vás odoberať v množstve cca 1 tonu/ 2-3 mesiace.
michalkar
24.05.12,07:45
Pokial mate niekto odpadovy karton v mnozstvach niekolko ton mesacne, prosim ozvite sa mi, v pripade zmluvnej spoluprace som ho ochotny aj odkupovat.
karasek.michal1@gmail.com

Dakujem
dusko2402
16.10.12,13:31
Dobry den, hladame niekoho kto by dokazal odoberat cca 30 ton kartonu mesacne (cisty, suchy). Idealne by bolo keby existovala moznost prenajmu lisu/ drvicky a/alebo velkokapacitneho kontajnera. Dlhodobo.
Ak mate niekto akekolvek skusenosti, poprosim o radu.

Vdaka.
janto33
02.01.13,12:27
Zdravim, vsimol som si vas koment na porada.sk a chcel by som nan reagovat. Nasa spolocnost sa zaobera zberom, separovanim, zhodnocovanim a likvidaciou odpadov. Ak by ste mali zaujem o spolupracu prosim kontaktujte ma na koniar.jan@gmail.com. Vami ponukany karton je pre nas zaujimavy objem a urcite sa dohodneme. Pekny den
Darina 3
25.02.15,23:20
ak by ešte niekomu z okolia Trenčína, Dubnice, Nemšovej chýbal odberateľ kartónu, kontaktujte ma na mail: darina.porubcanova.tn@gmail.com alebo na tel. číslo: 0948 041 447. Ďakujem