hermionia
27.11.08,20:24
Dobry den,

kedze mam problem a uz neviem na koho by som sa obratila, tak by som Vas chcela poprosit o radu.
Ide o to, ze v mesiaci oktober som koncila u jedneho zamestnavatela a robila som ale jeden den aj u druheho zamestnavatela a u oboch som mala nedopatrenim podpisane vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti a teraz neviem ako to doriesit a napravit.
Dakujem
Som studentkou VS :(
tinaM
27.11.08,19:44
Dobry den,

kedze mam problem a uz neviem na koho by som sa obratila, tak by som Vas chcela poprosit o radu.
Ide o to, ze v mesiaci oktober som koncila u jedneho zamestnavatela a robila som ale jeden den aj u druheho zamestnavatela a u oboch som mala nedopatrenim podpisane vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti a teraz neviem ako to doriesit a napravit.
Dakujem
Som studentkou VS :(
Podáš si sama daňové priznanie k dani z príjmu za r.2008 a daň doplatíš.
Iné ma nenapadá.
Andyke
27.11.08,19:48
Nemusí podať daňové priznanie, posledného zamestnávateľa požiada o ročné zúčtovanie príjmov a daň sa doplatí.
tinaM
27.11.08,19:55
Nemusí podať daňové priznanie, posledného zamestnávateľa požiada o ročné zúčtovanie príjmov a daň sa doplatí.
... akebo takto sa to dá tiež.
hermionia
27.11.08,20:07
len pre moje spravne pochopenie Vasich rad, rocne zuctovanie si vyziadam az v roku 2009, ze?... a potom, ked tu dan zaplatim a moj prijem nepresiahne istu hranicu, aj tak mi tu dan nakoniec vratia?.. ci zle som to pochopila?..
tinaM
27.11.08,20:27
len pre moje spravne pochopenie Vasich rad, rocne zuctovanie si vyziadam az v roku 2009, ze?... a potom, ked tu dan zaplatim a moj prijem nepresiahne istu hranicu, aj tak mi tu dan nakoniec vratia?.. ci zle som to pochopila?..
Do 15.2.2009 požiadaš posledného zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčtovania dane /je na to tlačivo/.
K nemu priložíš všetky potvrdenia o príjmoch od ostatných zamestnávateľov.
Záleží od výšky Tvojich príjmov. Ak sú nízke, tak možno Ti vrátia aj ostatnú zaplatenú daň, ak sú vyššie, možno budeš musieť doplatiť.
sibaka
28.07.11,07:46
Prosím, kde najdem formulár - vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane. Ďakujem
veronikasad
28.07.11,07:48
Prosím, kde najdem formulár - vyhlasenie na uplatnenie nezdanitelnej casti zakladu dane. Ďakujem

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/vyhlasenie2011.rtf
sibaka
28.07.11,09:37
Ďakujem. O niečo kratšom lajstri neviete?:eek::):):)
kn-alka
28.07.11,09:37
nie, toto je predpísané vyhlásenie
katka50
28.07.11,10:56
nie, toto je predpísané vyhlásenie
Vyhlásenie nie je predpísané, len odporúčané. Viď príloha zo stránky Daňového úradu.
kn-alka
28.07.11,10:58
óóó, pardon, a používa tu niekto aj iné?
Jokolka
10.08.11,12:49
dobry den,

....klientka je SZCO a zaroven aj zamestnancom. Mzdova uctovnicka vo firme jej neuplatnila NCZD, predpokladam preto lebo nemala podpisane vyhlasenie.
OTAZKA .....moze toto vyhlasenie podpisat zamestnanec aj ked je sucastne SZCO?

dakujem za odpoved
Tweety
10.08.11,12:50
dobry den,

....klientka je SZCO a zaroven aj zamestnancom. Mzdova uctovnicka vo firme jej neuplatnila NCZD, predpokladam preto lebo nemala podpisane vyhlasenie.
OTAZKA .....moze toto vyhlasenie podpisat zamestnanec aj ked je sucastne SZCO?

dakujem za odpoved
Môže.