michelle84
28.11.08,06:39
Čo znamená, keď pri zapnutí pc sa zobrazila táto informácia:

"Pravdepodobne ste sa stali obeťou sofwarovej kriminality, táto kópia systému windows nesplňuje podmienky overenia pravosti, vyžiadajte si originál."

Posiela to Microsoft alebo je to vírus?
Stevo5
28.11.08,09:28
Mal by si to vedieť najlepšie sám, či je na tvojom počítači inštalovaná legálna verzia Win. Ak je legálna, tak sa kľudne s týmto problémom obráť na telefonickú podporu a oni ti isto poradia.
neviem.ako
28.11.08,09:34
To sa stavalo aj mne, ked som mala nelegalny windows a zapnute automaticke aktualizacie a kazde zlyhanie v systeme som im posielala v sprave o chybe. A oni si ma potom nasli:) Kamarat mi dal na CD nejaky fajn program, ktory zabranil odcitavaniu tych nekonecnych sekund, ktorych pocet sa bude cim dalej zvacsovat a vypla som automat. aktualizacie. Uz je to fajn.
Stefan2005
28.11.08,09:41
...Posiela to Microsoft alebo je to vírus?

Oboje je tak trocha pravda: Áno, posiela to Microsoft, a za chvíľu sa to môže chovať ako "vírus" :) , lenže proti nemu nepomôže žiadny slušný antivír:

"Pokud se ověření pravosti vaší kopie systému Windows nezdaří, zobrazí se na hlavním panelu oznámení, že kopie systému Windows nesplňuje podmínky ověření pravosti. Na ploše počítače bude nastaveno prosté černé pozadí. Černé pozadí je možné změnit na tapetu nebo jiné barevné pozadí, ale každých 60 minut se plocha opět změní na černou barvu, dokud kopie systému Windows nesplní podmínky ověření pravosti. Trvalé oznámení, plovoucí na ploše v pravém dolním rohu obrazovky, se objevuje pod každým aktivním oknem a připomíná tak uživateli, že kopie systému Windows nesplňuje podmínky ověření pravosti. Se všemi ikonami umístěnými pod trvalým oznámením můžete pracovat, není však možné pomocí objektů na ploše trvalé oznámení překrýt."

http://www.microsoft.com/genuine/AboutNotifications.aspx?displaylang=cs&Page=How&SubPage=3
michelle84
28.11.08,12:40
Mal by si to vedieť najlepšie sám, či je na tvojom počítači inštalovaná legálna verzia Win. Ak je legálna, tak sa kľudne s týmto problémom obráť na telefonickú podporu a oni ti isto poradia.

Neobjavilo sa to na mojom počítači a nikdy som sa s takýmto nestretla. Preto som sa obrátila na poraďákov.

Ďakujem Vám za rady.
Sedrik89
29.11.08,06:50
Nelegálny software.
eloelic
06.12.08,17:03
NO aby sa u teba doma neobjavila softwarova policia :)
tomas67
06.12.08,18:29
Aj mne sa to stalo, keď som sťahoval aktualizácie, a mal som nelegálny softvér.
Bobbix
06.12.08,21:01
Skvele, takze si znacim (len z tohoto prispevku):
michelle84
neviem.ako
tomas67 (miesto druhej ciarky si mal dat bodku)

Vesele vianoce.

:):D:)
misoft
07.12.08,11:36
Tu je vidieť tú našu slovenskú povahu - ak to je zadarmo, dobre, čo na tom že je to nelegálne. A potom sa tu vypisuje a vypisuje, že im naskakuje to alebo ono. Čo keby si tak niekto vstúpil do svedomia a nelegálne - de facto ukradnuté - zlegalizoval a mal pokoj. Tiež som kedysi patril k "sťahovačom" všetkého možného, ale teraz nie. A Windows som si poctivo kúpil, mám všetko legálne a hlavne mám úplný POKOJ!!!
michelle84
08.12.08,06:21
Skvele, takze si znacim (len z tohoto prispevku):
michelle84
neviem.ako
tomas67 (miesto druhej ciarky si mal dat bodku)

Vesele vianoce.

:):D:)

Neviem, či si si čítal moje príspevky. Nezobrazuje sa to mne a nikdy som sa s takým niečím nestretla. Asi preto, že som vždy mala legálny windows :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Čo už, keď si niekto prečíta A a nedočíta B.
Bobbix
08.12.08,09:01
Jasne, "nie mne a nie na mojom pocitaci". Darmo sa vykrucas. Uz si v zozname :-)
seat
21.12.08,19:35
to že si si kupil windows ani z ďaleka neznamená že máš legálne aj ostatné programy
misoft
21.12.08,22:28
to že si si kupil windows ani z ďaleka neznamená že máš legálne aj ostatné programyVäčšina sa dá legalizovať, alebo používať free, príp. share. Len treba chcieť!
muphee
23.02.09,11:30
Ahojte!
Má s tým niekto skúsenosť, že na tej strane "windows genuine advantage" sa dá nakúpiť nejaký kľúč na legalizáciu windowsu, ktorý mám na PC. Keď si to kúpim, tak treba len niečo nainštalovať a všetko mi ostane v PC? Stojí to cca. 150 €. A v akom jazyku to je? Vie niekto poradiť?
Chobot
23.02.09,11:47
Ahojte!
Má s tým niekto skúsenosť, že na tej strane "windows genuine advantage" sa dá nakúpiť nejaký kľúč na legalizáciu windowsu, ktorý mám na PC. Keď si to kúpim, tak treba len niečo nainštalovať a všetko mi ostane v PC? Stojí to cca. 150 €. A v akom jazyku to je? Vie niekto poradiť?

WGA je nástroj, ktorým si môžeš zistiť, či tvoj Windows nie je nelegálna kópia. Ak je to čierna kópia, môžeš si ju legalizovať zakúpením licenčného kódu. Len pozor, aby si kúpil kód na tvoju verziu Windowsu, nie že kúpiš na Windows Home a v PC budeš mať Window Professional...

Viac sa dočítaš tu:

http://www.microsoft.com/genuine/ProgramInfo.aspx?displaylang=sk&sGuid=794d2783-2cbf-4ce4-9ace-b9fe1a8412ed

http://www.microsoft.com/genuine/AboutNotifications.aspx

Treba len hľadať na nete a nie všetko si nechať naservírovať ako na tácke...
jun2006
24.02.09,08:39
Tu je vidieť tú našu slovenskú povahu - ak to je zadarmo, dobre, čo na tom že je to nelegálne. A potom sa tu vypisuje a vypisuje, že im naskakuje to alebo ono. Čo keby si tak niekto vstúpil do svedomia a nelegálne - de facto ukradnuté - zlegalizoval a mal pokoj. Tiež som kedysi patril k "sťahovačom" všetkého možného, ale teraz nie. A Windows som si poctivo kúpil, mám všetko legálne a hlavne mám úplný POKOJ!!!

Na zaciatok - tuto odpoved pisem z PC s legalnymi Vistami, Office 2007 a vsetkeho ostatneho. Doma mam Linux v nejakej verzii pre laikov a open office. V pohode mi to staci. Napriek tomu si nedovolim odsudzovat niekoho za to, ze pouziva soft, ktory nebol kupeny v obchode.

Vsade sa tu vsetci menia na multi-kulti komunisticke svine, podporuju negrov vo fair-trade, pchaju buzikov na hrad (Kikina), znarodnuju pozemky, obmedzuju rychlosti - a ked si jeden bezny clovek stiahne blby Windows, ktory stoji za prd, tak na neho posleme fizlov?

Billovi neubudne a aspon bude mat motivaciu konecne urobit nieco pouzitelne. Keby znizil cenu o polovicu - zisk by neklesol ani o cent.!

Takze - hod kamenom, kto si bez viny!
JAJA11
16.03.12,08:04
dostali sme list od BSA, že majú informácie, ktoré naznačujú, že v našej firme používame nelegálny software. Zároveň nás žiadajú o vyplnenie priloženého vyhlásenia a zaslanie .
Neviem o akú firmu to ide, sídla má po celom svete. Neviem, či majú právo takéto niečo odo mňa žiadať....
Nie som si vedomá, toho, že v našej firme je takýto software. Všetky Windowsi sme platili, účtovné, mzdové programy sú oficiálne zakúpené. Rovnako sme si zakúpili aj programy na riadenie výroby, kresliace programy a aj antivírový program. Ak máme stiahnuté nejaké programy, sťahovali sme ich ako free verzie. Čo mám vlastne kontrolovať v PC, ako viem či si niekto nainštaloval nelegálny software do PC?
Tamila
16.03.12,08:22
Dnes mi prišiel ten istý list, všetky programy máme legálne.
JAJA11
16.03.12,08:27
A budete im potvrdzovať vyhlásenie ?

Ja som našla aj takúto stránku http://www.statistics.sk/pls/wregis/detail?wxidorg=179744, podľa ktorej právne neexistujú.... :cool:
mecky
16.03.12,08:30
zase asi nejaka strasiaca kampan :)
BSA ma na slovensku tusim len hovorcu a ziadnu moc.

PS: urcite toto dostalo vela firiem a na webe sa vynoria k tomu clanky, staci pockat
Rudolf Kubík
16.03.12,08:35
Existujú aj operačné systémy ktoré sú zadarmo a nie je to nelegálne :)
Tamila
16.03.12,08:58
Rudolf Kubík
16.03.12,09:06
To čo sa stalo michelle88 je uplne bežná vec pokiaľ je na PC nainštalovný Windows ktorý je nelegálny alebo má zadané neplatné licenčné číslo (viď nálepka na PC - ak tam nie je, sme doma).
Tento problém sa dá vyriešiť aj nelegálne (tzv. "medicínkou"), ale to tu snáď nikto nechce riešiť.
Windows XP dnes sstojí cca 60 - 70 €.
JAJA11
16.03.12,09:18
Našla som toto: http://medialne.etrend.sk/marketing-tlacove-spravy/kradnete-softver-organizacia-bsa-rozbieha-celoslovensku-kampan-v-boji-proti-pocitacovemu-piratstvu.html

http://tlacovespravy.wordpress.com/2011/12/27/protipiratska-organizacia-business-software-alliance-zverejnila-vysledok-jesennej-kampane/

mňa skôr zaráža obsah toho listu, že majú indície, že používame nelegálny software.... Môže niekto niečo také bezdôvodne napísať.... ? Ja som sa tam snažila dovolať, tak mi to párkrát padlo, potom mi to hlásilo ale 2 minúty, že na linke prebieha iný hovor a nakoniec mi to znovu padlo... písali ste na ten mail? :o
Stefan2005
16.03.12,09:21
Dnes mi prišiel ten istý list, všetky programy máme legálne.


dostali sme list od BSA, že majú informácie, ktoré naznačujú, že v našej firme používame nelegálny software. Zároveň nás žiadajú o vyplnenie priloženého vyhlásenia a zaslanie...

... ako vidieť (z priložených linkov od Tamily), v jesennej akcii "oslovili" 3999 stredných a malých firiem - a teraz v tom pokračujú - povzbudení úspechom oslovia možno už 40000 firiem, a možno neskôr už aj domácností...

Čo je to, že máme informácie, že používate nelegálny softvér. Bluff, domnienka, udanie alebo preukázaný fakt ? To už za chvíľu bude treba každej aj samozvanej organizácii podávať "čestné prehlásenia" ? Akým právom, na akom základe ? Aký zákon ma k tomu zaväzuje ? Nie sme povinní predkladať a prehlasovať len to, čo nám ukladajú príslušné zákony a predpisy ? Ak majú podozrenie, nech podajú trestné oznámenie, a nie zastrašovať a obťažovať...
Bol by som rád, keby sa k tomu vyjadrili aj naši poraďácki právnici, mne takéto povinnosti nie sú známe...
misoft
16.03.12,16:49
mňa skôr zaráža obsah toho listu, že majú indície, že používame nelegálny software.... - stačí im napísať, že sa pokúšajú o skutkovú podstatu tr. činu krivého obvinenia, ak budú naďalej v tomto pokračovať, vyvodíte voči nim trestoprávne následky - teda podanie žaloby na BSA pre tr. čin krivého obvinenia.
Som zvedavý, čo na to odpovedia, nakoľko sú len občianskym združením, nie štátnou organizáciou.
premiko
16.03.12,19:33
vzdy ma zarazi, ze existuju tupci, ktori ked uz ukradnu, chcu mat este k tomu servis zadarmo ! Ak uz stahujete aktualizacie, naucte sa alebo si zistite ako ich spravne stahovat a co ...., to zn. WGA nepustit do PC !
mecky
16.03.12,19:35
chlape, ty si dobre mimo :)
Vlado40
16.03.12,19:55
Zrejme nepochopil posledné príspevky,že sú o inom ako je zadanie témy z roku 2008.
srska
16.03.12,20:12
mne včera sám win po štarte zahlásil, že je nutná online kontrola pravosti win pred update microsoft security essentials. prebehla kontrola a potom update.
misoft
16.03.12,20:20
A je to bez problémov - ak je legál, toho si sa nebál! :D (Kua - šak ja rýmujem)
srska
16.03.12,20:32
ta ňe? :-)
MySpace
17.03.12,13:30
Inak, prednejakymi dnami som mala tiez podobne hlasenie na kompe a tykalo sa to novej Win7.
Dostala som moj predosli notas z opravy a preinstalovala som kompletne Win7. Kedze som na nom nic nerobila, uplynula doba 30 dni na aktivaciu a vysledkom bolo taketo hlasenie. Na rozdiel od XP-cka (pamatam si, ze to mi neslo ani len prihlasit a nie to este aktivovat), sa ale este dal dodatocne ozivit a zlegalizovat. Mne sa len nepaci, preco takto otravuju aj poctivich klientov, ktory s nelegalnym Win7 nic nemaju. Ta aktivacia mi pride otravna, duplom ked musim vyhladat net, aby som ho aktivovala, ci im volat.
jahoszmsk
17.03.12,13:33
To čo sa stalo michelle88 je uplne bežná vec pokiaľ je na PC nainštalovný Windows ktorý je nelegálny alebo má zadané neplatné licenčné číslo (viď nálepka na PC - ak tam nie je, sme doma).
Tento problém sa dá vyriešiť aj nelegálne (tzv. "medicínkou"), ale to tu snáď nikto nechce riešiť.
Windows XP dnes sstojí cca 60 - 70 €.
medicínka už funguje iba pri preinštal win7...
jahoszmsk
17.03.12,13:37
mne včera sám win po štarte zahlásil, že je nutná online kontrola pravosti win pred update microsoft security essentials. prebehla kontrola a potom update.

kto nemá kúpený originál win, mal by zakázať aktualizácie v PC.
srska
17.03.12,17:35
kto nemá kúpený originál win, mal by zakázať aktualizácie v PC.čo sa mňa týka - netrafil si. ja mám originál:D a stalo sa mi to za 6 rokov 1. krát
jahoszmsk
18.03.12,09:24
čo sa mňa týka - netrafil si. ja mám originál:D a stalo sa mi to za 6 rokov 1. krát

nebolo to adresované priamo na Teba, myslel som to tak všeobecne, určite nie každý na porade má originál. http://bestpage.cz/smiles/pocitac077.gif
KoxXxo
18.03.12,09:54
A Ty máš aktualizácie vypnuté?
misoft
18.03.12,13:25
mimotemy OS originál, aktualizácie zapnuté a problém žiadny! (7 rokov! ;) )mimotemy
Stefan2005
18.03.12,18:54
...Bol by som rád, keby sa k tomu vyjadrili aj naši poraďácki právnici, mne takéto povinnosti nie sú známe...

camozzi v téme http://www.porada.sk/t190156-bsa-pouzivanie-nelegalneho-softwaru.html#post2017115

priložil vyjadrenie českého advokáta, ktorý sa venuje aj IT: http://www.pravoit.cz/article/vyzva-bsa-k-dolozeni-legalniho-uzivani-softwaru
jahoszmsk
18.03.12,19:11
mecky
18.03.12,19:36
KoxXxo (http://www.porada.sk/member.php?u=162877)

no odkedy sa toto objavilo tak áno.
http://www.zive.sk/microsoft-chysta-novu-kontrolu-pravosti-windows-7/sc-4-a-286684/default.aspx
mam dojem ze tento update nieje povinny na instalaciu, myslim ze dnesne loadery ho uspesne obchadzaju, aj ked s dalsim updatom sa to moze zmenit
existuju aj sposoby, ktore su voci tejto (a dalsim aj este nevymyslenym :) ) kontrole pravosti od microsoftu prakticky imunne

na neaktualizovanim wine by som nechcel fungovat
KoxXxo
18.03.12,19:46
nautil
20.03.12,08:44
Ale si super poradil, sánka dole šéfe.
pavol36
22.03.12,18:52
Linux - (takmer) žiadne vírusy, len priemerná kompatitibilita s vecami, ktoré sú dôležité z pohľadu bežného užívateľa

Windows - kto to nevie, nech si ho radšej kúpi; kto to vie - ten sa len ticho smeje aj so zapnutými aktualizáciami
mecky
22.03.12,19:01
co je dolezite je velmi individualne