samanta296
28.11.08,07:11
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, mám bloček z reg. pokladne na ktorom je nablokované oblečenie. Môžem to zaučtovať do ochran. pomôcok? Nakúpene boli ochranne pomôcky.
Prosím o radu
samanta296
28.11.08,06:33
Tak nikto mi nevie povedat ci to mozem zučtovat do ochran.pomôcok aj ked je na bločku uvedé oblečenie?
paťuška
28.11.08,07:21
Názov tovaru na bločkoch z ERP to je tiež vizitka obchodu, mne sa minule stalo, že som chcela kúpiť držiak na perá na stôl a pri pokladni som si na bločku všimla, že mi tam pani ťukla - hračka. Keď som sa jej spýtala, či je to podľa nej hračka a ako si to ja mám zaúčtovať v účtovníctve keď je to kancelárska potreba, povedala, že ona má tzv. súhrný názov na tovar t.j. keď kúpiš niečo do kuchyne je to kuchynská potreba, keď čistiace prostriedky - drogéria a iné no name - sú ostatný tovar..... Odvtedy ten obchod obchádzam.
A čo sa týka tvojho problému, myslím, že záleží na tom aká cena je tam uvedená aby to nebolo "oblečenie" za 5000,- Sk aj keď pri ochranných odevoch sa ceny pri špeciálnych pohybujú aj v takých cenových reláciách. Ja by som na zadnú stranu bločku napísala konkrétny názov odevu. V konečnom dôsledku záleží na kontrolórovi, či ti to uzná alebo nie.
samanta296
28.11.08,07:31
Dakujem velmi pekne. Je tam cena 2000 sk, asi budem musiet upozornit majitela firmy aby daval pozor co mu blokujú, pretoze on si to ani nevsimol, az ked som ho na to upozornila ja.