samanta296
28.11.08,08:03
Dobrý deň.
Prosím Vás o radu. Došla mi faktura z Čiech za nákup ochranných pomôcok.
Suma je v CZK. Ale je tam aj dph.
Ako mám zaučtovať taku fakturu? DPH si tu uplatniť asi nemôzem, tak aku sumu mám zaučtovať na 501 s dph alebo bez dph.
Prosím Vás o pomoc čo s tým dph.
rozeta
28.11.08,07:08
celú sumu aj s dph
samanta296
28.11.08,07:09
Takze celu sumu treba dat do nákladov? A to dph netreba nejak započítať? Alebo niekde ho vykazať?
babi2
28.11.08,07:09
DPH si tu uplatniť nemôžeš, faktúra mala byť vystavená bez DPH. Ja by som ich požiadala o prerobenie
samanta296
28.11.08,07:11
To áno, mala byt bez dph, ale kedze nie je tak jednoducho zaučtujem celu sumu do nákladov?
TatianaM
28.11.08,07:12
Môžeš požiadať o vrátenie DPH z ČR. Viac si vyhľadaj v príspevkoch k téme Vrátenie DPH z ČR. Je tam všetko rozpísané.
samanta296
28.11.08,07:13
Dakujem velmi pekne
books
24.01.09,20:44
Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať?
2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe?
3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celé si dám do nákladov?

Prosím o radu.
Ďakujem.
books
24.01.09,21:52
Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať?
2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe?
3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celé si dám do nákladov?

Prosím o radu.
Ďakujem.


posúvam.
books
25.01.09,09:12
Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať?
2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe?
3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celú FA si dám do nákladov?

Prosím o radu.
Ďakujem.


posúvam
Zoltán Kovács
25.01.09,09:25
Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať? Z 15 tisíc SKK robíš samozdanenie.
2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe? Áno môžeš, tým pádom, že ČR dodávateľ je registrovaný na Slovensku, tak on odviedol DPH a ty uplatníš.
3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celé si dám do nákladov? O aké práce ide?

Prosím o radu.
Ďakujem.


V citáte.
books
25.01.09,10:56
V citáte.
Sú to žeriavnické práce vykonávané:
Olomouc-TN a TN-Olomouc. Český dodávateľ vystavil FA (cena bez DPH + česká DPH) a na české IČ DPH.


Ďakujem.
books
25.01.09,12:58
Sú to žeriavnické práce vykonávané:
Olomouc-TN a TN-Olomouc. Český dodávateľ vystavil FA (cena bez DPH + česká DPH) a na české IČ DPH.


Ďakujem.



posúvam
books
26.01.09,05:03
Sú to žeriavnické práce vykonávané:
Olomouc-TN a TN-Olomouc. Český dodávateľ vystavil FA (cena bez DPH + česká DPH) a na české IČ DPH.


Ďakujem.
posúvam