Zuzana581
28.11.08,08:34
Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom poisťovní, ktoré ponúkajú PZP. Bola by som vďačná za vaše skúsenosti s nimi. Ktorá je podľa vás najlepšia, ktorá je nespoľahlivá...,ktorá ponúka najlákavejšie poistenie atď. Hľadala som aj na tejto stránke a sú tu nejaké témy ohladom PZP ale bolo by fajn, keby tu bol taký prehlad z osobných skúseností. My máme Allianz ale platíme tam 7500Sk, tak sa mi to zdá veľa. Máme aj havarijné poistenie, tak som chcela PZP o niečo lacnejšie. Ponúkli mi ČSOB ale napríklad som našla aj AXA za 2500SK. Viem, že určite sa neoplatí brať to najlacnejšie a preto som založila túto tému, ktorá určite pomôže aj iným, ktorý chcú nejaké odporúčania na poiťovne. Ďakujem a prajem pekný deň.
Chobot
28.11.08,09:24
Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom poisťovní, ktoré ponúkajú PZP. Bola by som vďačná za vaše skúsenosti s nimi. Ktorá je podľa vás najlepšia, ktorá je nespoľahlivá...,ktorá ponúka najlákavejšie poistenie atď. Hľadala som aj na tejto stránke a sú tu nejaké témy ohladom PZP ale bolo by fajn, keby tu bol taký prehlad z osobných skúseností. My máme Allianz ale platíme tam 7500Sk, tak sa mi to zdá veľa. Máme aj havarijné poistenie, tak som chcela PZP o niečo lacnejšie. Ponúkli mi ČSOB ale napríklad som našla aj AXA za 2500SK. Viem, že určite sa neoplatí brať to najlacnejšie a preto som založila túto tému, ktorá určite pomôže aj iným, ktorý chcú nejaké odporúčania na poiťovne. Ďakujem a prajem pekný deň.

Ľudia, konečne už pochopte, že nie sú "dobré" a "zlé" poisťovne. Všetky postupujú v podstate rovnako, žiadna nefunguje so zámerom okradnúť klienta. V každej poisťovni sa medzi tými stovkami poistných udalostí vyskytne určité percento klientov, ktorí sú s oprávneným krátením nespokojní potom pár jedincov očierňuje postupy poisťovne. To, že 95% prípadov sa plní bez problémov si nikto nevšimne, ale jedno krátené plnenie sa rozmaže vo všetkých médiách.

A je samozrejmé, že ak má poisťovňa viac klientov, tak aj pri maom percente nespokojencov bude ich počet vyšší a potom to vyzerá, že veľká poisťovňa má viac nespokojných klientov než iná, s menšou klientskou základňou.

Pokiaľ sú dodržané všetky požiadavky a predložené všetky doklady k poistnej udalosti, poisťovňa nemá prečo nevyplatiť peniaze. To, že si niekto cení svoje auto na viac, než je jeho skutočná hodnota (viď nedávny prípad auta Daewoo Nexia (http://www.porada.sk/t93991-totalna-skoda.html), ktoré malo trhovú hodnotu 35.000, ale majiteľ si myslel, že škoda je 120.000), je jeho vec, nemôže za to viniť poisťovňu, že nezohľadňuje jeho názor.

Takže treba už konečne prestať s každoročným hľadaním tej najlacnejšej poistky a každoročnou výmenou poisťovne len kvôli tomu, že iná ponúkne o 500 SK lacnejšie poistenie. Treba však vytknúť aj poisťovniam, že sami sú si na vine, lebo masívnou reklamou a neustálym presviedčaním tlačia na klientov, aby prestúpili práve k nim. Mám už dosť tých telefonátov od poisťovní (každý rok asi od 3 či 4), ktoré ma presviedčajú, že ich poistenie je najvýhodnejšie.

Preto môj návrh na výber poisťovne je nasledovný:

Ak uzatváraš poistenie nové poistenie, napíš si zoznam poisťovní, ktorým by si dôverovala a s ktorými by si bola ochotná uzatvoriť poistenie (nech je tam 3-6 poisťovní) a ktoré majú zastúpenie niekde blízko tvojho bydliska. Potom si u nich zisti, akú majú cenu pre tvoje auto a vyber buď tú najlacnejšiu alebo druhú najlacnejšiu. Na ďalšie roky sa potom už netráp s novým výberom poisťovne, pokiaľ na to nebude vážny dôvod.

Ja mám poistenie u Generali, aj PZP aj havarijné, už 4. rok, odkedy som kúpil auto. Aj som už mal jednu poistnú udalosť a vybavili mi ju promptne, aj keď som celú sumu nedostal (odpočítaná bola spoluúčasť).

Predtým som mal auto poistené v Allianz dlhé roky a tiež som nemal väčšie problémy s vybavením poistných udalostí.
Stina
28.11.08,09:29
Ešte odporúčam zistiť, aká je spolupráca poisťovne so servisom . (Možnosť obhliadky vozidla pracovníkom likvidácie PU priamo v servise ... )
Zuzana581
28.11.08,18:05
.

Ja mám poistenie u Generali, aj PZP aj havarijné, už 4. rok, odkedy som kúpil auto. Aj som už mal jednu poistnú udalosť a vybavili mi ju promptne, aj keď som celú sumu (odpočítaná bola spoluúčasť).

Predtým som mal auto poistené v Allianz dlhé roky a tiež som nemal väčšie problémy s vybavením poistných udalostí.

Veľmi pekný a obsiažny príspevok, ale nehnevaj sa, trošku mimo témy. Ja som sa pýtala na osobné skúsenosti s poisťovňami a tak stačilo napísať tieto posledné dva odseky napríklad, lebo je mi úplne jasné, ako a kde mám hladať a tiež si viem prečítať, čo tá ktorá poisťovňa ponúka. Ja som ale čakala, že sa ludia pridajú a napíšu svoje osobné skúsenosti, podla ktorých sa dá tiež vyberať, respektíve, je to taká malá pomoc pri vyberaní. Napríklad som čítala na viacerých diskusiách, že Kooperatíva má vela mínusov... Takže ak by mal niekto ešte osobné skúsenosti, či už dobré alebo zlé a chcel aj iným takto pomôcť, tak to bude moc fajn.
VladoaKatka
29.11.08,08:46
Ja mám dobré skúsenosti - vlastne žiadne, so všetkými poisťovňami, totiž na všetkých vozidlách mám bezškodový priebeh.
Chobot
29.11.08,21:27
Veľmi pekný a obsiažny príspevok, ale nehnevaj sa, trošku mimo témy. Ja som sa pýtala na osobné skúsenosti s poisťovňami a tak stačilo napísať tieto posledné dva odseky napríklad, lebo je mi úplne jasné, ako a kde mám hladať a tiež si viem prečítať, čo tá ktorá poisťovňa ponúka. Ja som ale čakala, že sa ludia pridajú a napíšu svoje osobné skúsenosti, podla ktorých sa dá tiež vyberať, respektíve, je to taká malá pomoc pri vyberaní. Napríklad som čítala na viacerých diskusiách, že Kooperatíva má vela mínusov... Takže ak by mal niekto ešte osobné skúsenosti, či už dobré alebo zlé a chcel aj iným takto pomôcť, tak to bude moc fajn.

Ja som ti tým chcel napísať, že ak ti niekto napíše, že mal zlú skúsenosť s poisťovňou XY, lebo mu nevyplatili celú nákupnú cenu auta pri totálnej škode, tak je to veľmi subjektívna informácia a nič objektívneho ti nepovie o poisťovni. Je to ako s recenziami tých hotelov. Ale už sa viac nebudem rozpisovať, aby to nebolo dlhé...:D
Stanislav 1975
29.11.08,21:41
Ja som ti tým chcel napísať, že ak ti niekto napíše, že mal zlú skúsenosť s poisťovňou XY, lebo mu nevyplatili celú nákupnú cenu auta pri totálnej škode, tak je to veľmi subjektívna informácia a nič objektívneho ti nepovie o poisťovni. Je to ako s recenziami tých hotelov. Ale už sa viac nebudem rozpisovať, aby to nebolo dlhé...:D
Super odpoveď, lebo sme ľudia všelijaký a niekedy nezvládneme svoje konanie a napíšem príklad- poisťoval som auto a chlapíkovi sa zdala vysoká cena a tak som mu povedal, že existuje lacnejšia zmluva, ale podmienkami nevýhodnejšia-lebo auto nieje poistené na novú cenu, ale na časovú- chlapík samozrejme lakomý na pár korún si dal poistku na tú časovú cenu-ukradli mu auto a teraz vykrikuje, že málo dostal, lebo jeho kamarát u nás dostal pri krádeži podobného auta oveľa viac, samozrejme, keď on mal poistku ako sa patrí na novú cenu- takže chobot má pravdu...je to subjektívne...
Stanislav 1975
29.11.08,21:44
Super odpoveď, lebo sme ľudia všelijaký a niekedy nezvládneme svoje konanie a napíšem príklad- poisťoval som auto a chlapíkovi sa zdala vysoká cena a tak som mu povedal, že existuje lacnejšia zmluva, ale podmienkami nevýhodnejšia-lebo auto nieje poistené na novú cenu, ale na časovú- chlapík samozrejme lakomý na pár korún si dal poistku na tú časovú cenu-ukradli mu auto a teraz vykrikuje, že málo dostal, lebo jeho kamarát u nás dostal pri krádeži podobného auta oveľa viac, samozrejme, keď on mal poistku ako sa patrí na novú cenu- takže chobot má pravdu...je to subjektívne...
A ešte doplním-takých špekulantov je dosť, čo by chceli platiť poistné 5sk a pri udalosti by chceli neviem aké plnenia...
Sú to ľudia úplne mimo reálneho ponímania života...
Stanislav 1975
29.11.08,21:47
Veľmi pekný a obsiažny príspevok, ale nehnevaj sa, trošku mimo témy. Ja som sa pýtala na osobné skúsenosti s poisťovňami a tak stačilo napísať tieto posledné dva odseky napríklad, lebo je mi úplne jasné, ako a kde mám hladať a tiež si viem prečítať, čo tá ktorá poisťovňa ponúka. Ja som ale čakala, že sa ludia pridajú a napíšu svoje osobné skúsenosti, podla ktorých sa dá tiež vyberať, respektíve, je to taká malá pomoc pri vyberaní. Napríklad som čítala na viacerých diskusiách, že Kooperatíva má vela mínusov... Takže ak by mal niekto ešte osobné skúsenosti, či už dobré alebo zlé a chcel aj iným takto pomôcť, tak to bude moc fajn.
Zuzka, nehnevaj sa, ale na to, že ti chcel niekto poradiť(chobot) a venoval tvojej odpovedi dosť času, tak sa mi zdá tvoja reakcia trošku zbytočne agresívna, on ti radil a ty ho ešte "zjazdíš":mad:
Zuzana581
30.11.08,00:28
Stanislav, chobot a ostatný. Môj príspevok je v sekcii odporúčania, skúsenosti. Jediné čo som ním chcela dosiahnuť je to, aby si človek ako ja napríklad prečítal od 100 ludí, že sú spokojný s poisťovňou xy, lebo ... a 10 ludí je s ňou nespokojných, lebo .... Ak sa vyjadrí možno 200 ludí k danej téme, tak možno zistím, že v poisťovni xy, na ktorú väčšina ludí nadáva sa poistiť nedám, aby som nemala zlú skúsenosť aj ja a bude mi pritom úplne jasné, že zrovna ja by som s ňou mohla byť spokojná. Išlo iba o diskusiu, ktorá by možno niekomu pomohla. Ak sa niekomu moja téma nepáčila, nemusel sa k nej vyjadrovať a nie ponížiť ju hneď prvým príspevkom. Myslela som, že sa tu dá diskutovať o čomkolvek a myslím, že som svoju tému dala do správnej sekcie. Moja odpoveď na Chobotov príspevok nebola agresívna, iba som reagovala pod heslom aký požičaj taký vráť. Ak som niekoho pohoršila tým, že som chcela dostať odporúčanie na poisťovňu, tak ma to mrzí a už sa ďalej nebudem k tomu teda vyjadrovať.
P.S. Stanislav ty si poisťovák že? Ja nešpekulujem. Kludne budem platiť aj 7500 Sk za poistku, keď zistím, že lepšia poisťovňa od tej mojej nie je, ale zdá sa mi to zbytočné. Asi som preto divná, no ja už teda fakt neviem. Majte sa a tešilo ma.
Danielle369
30.11.08,05:35
.............A ešte doplním-takých špekulantov je dosť, čo by chceli platiť poistné 5sk a pri udalosti by chceli neviem aké plnenia...
Sú to ľudia úplne mimo reálneho ponímania života...

........... Nehnevaj sa ale aj v poisťovni je špekulantov dosť...moja osobná skúsenosť...a zadávatelka témy sa chcela poradit a nie baviť sa o špekulantoch.
VANUSKA
30.11.08,06:47
Super odpoveď, lebo sme ľudia všelijaký a niekedy nezvládneme svoje konanie a napíšem príklad- poisťoval som auto a chlapíkovi sa zdala vysoká cena a tak som mu povedal, že existuje lacnejšia zmluva, ale podmienkami nevýhodnejšia-lebo auto nieje poistené na novú cenu, ale na časovú- chlapík samozrejme lakomý na pár korún si dal poistku na tú časovú cenu-ukradli mu auto a teraz vykrikuje, že málo dostal, lebo jeho kamarát u nás dostal pri krádeži podobného auta oveľa viac, samozrejme, keď on mal poistku ako sa patrí na novú cenu- takže chobot má pravdu...je to subjektívne...
Neostava mi nic ine iba sa stotoznit so Stanislavom k prispevku Chobota
zuzanake
07.12.08,15:20
Ahoj Zuzka.
Neviem, či náhodou nezjazdíš aj mňa, lebo tiež nemám s poisťovňou osobnú skúsenosť, lebo zatiaľ jazdím bez nehody, no rada by som sa pripojila k debate, pretože aj my budeme tento problém riešiť koncom marca a keďže máme drahé, rok staré auto, chceme mať kvalitnú poistku za rozumnú cenu. V prvom rade sme si pozerali krytie spôsobených škôd a zranení a veeeeľmi sa nám páči AXA, keďže má v oboch prípadoch 74 mil. Sk, má pekné asistenčné služby, to som si naštudovala ako druhé (žena), keďže nie som zručná a nebudem na terénnom aute sama meniť koleso pri defekte, tiež sa mi páči zabezpečenie odtiahnutia, či dovoz paliva, pomoc právnika a podobné super veci doma aj v zahraničí, keďže radi dovolenkujeme v Chorvátsku a tam jedine autom... no a viem, že vedia poskytnúť 50% zľavu na základnú sumu PZP. Na havarijné môžu poskytnúť zľavu až 60%, no nebudem to tu rozpisovať, lebo je to asi mimo tému, no keby niekto chcel, kľudne mi pošlite SS, rada napíšem. Pa, pa
bepo
08.12.08,05:59
A ešte doplním-takých špekulantov je dosť, čo by chceli platiť poistné 5sk a pri udalosti by chceli neviem aké plnenia...
Sú to ľudia úplne mimo reálneho ponímania života...
Nech mi niekto vysvetlí ako si poistovne určujú cenu poistiek. Teraz ku koncu roka posielali poistné na rok 2009, prišiel som s výpoveďou PZP do poistovne, opýtala sa že prečo. Ja som povedal že je to drahé a hneď mi dala PZP o 2tis lacnejšie. Keď sa rušil monopol Slov poistovne tak sa všetci oháňali tabuľkami, škodovosťou, počtom nepoistených áut a po pár rokoch sú ceny totálne od brucha bez ohľadu na hocičo a malus nepoužíva nikto.
preboha
08.12.08,08:03
Nech mi niekto vysvetlí ako si poistovne určujú cenu poistiek. Teraz ku koncu roka posielali poistné na rok 2009, prišiel som s výpoveďou PZP do poistovne, opýtala sa že prečo. Ja som povedal že je to drahé a hneď mi dala PZP o 2tis lacnejšie. Keď sa rušil monopol Slov poistovne tak sa všetci oháňali tabuľkami, škodovosťou, počtom nepoistených áut a po pár rokoch sú ceny totálne od brucha bez ohľadu na hocičo a malus nepoužíva nikto.
nechci vedieť ako sa to robí
globalpartner
22.12.08,14:09
Stanislav, chobot a ostatný. Môj príspevok je v sekcii odporúčania, skúsenosti. Jediné čo som ním chcela dosiahnuť je to, aby si človek ako ja napríklad prečítal od 100 ludí, že sú spokojný s poisťovňou xy, lebo ... a 10 ludí je s ňou nespokojných, lebo .... Ak sa vyjadrí možno 200 ludí k danej téme, tak možno zistím, že v poisťovni xy, na ktorú väčšina ludí nadáva sa poistiť nedám, aby som nemala zlú skúsenosť aj ja a bude mi pritom úplne jasné, že zrovna ja by som s ňou mohla byť spokojná. Išlo iba o diskusiu, ktorá by možno niekomu pomohla. Ak sa niekomu moja téma nepáčila, nemusel sa k nej vyjadrovať a nie ponížiť ju hneď prvým príspevkom. Myslela som, že sa tu dá diskutovať o čomkolvek a myslím, že som svoju tému dala do správnej sekcie. Moja odpoveď na Chobotov príspevok nebola agresívna, iba som reagovala pod heslom aký požičaj taký vráť. Ak som niekoho pohoršila tým, že som chcela dostať odporúčanie na poisťovňu, tak ma to mrzí a už sa ďalej nebudem k tomu teda vyjadrovať.
P.S. Stanislav ty si poisťovák že? Ja nešpekulujem. Kludne budem platiť aj 7500 Sk za poistku, keď zistím, že lepšia poisťovňa od tej mojej nie je, ale zdá sa mi to zbytočné. Asi som preto divná, no ja už teda fakt neviem. Majte sa a tešilo ma.
Pri PZP v zásade plati, ze Vám to moze byt úplne jedno az na poistné kde te poistená, kedze Vy spôsobite skodu a tak v prípade poistnej udalosti je s "Vašou poistovnou" vo vzťahu pri likvidácii udalosti poškodený a v konečnom dôsledku si názor na "dobru a zlú poistovnu utvorí on a nie Vy.
U Kaska je to iné kedze z neho sa hradí Vasa skoda takze pri hladani poistovne u kaska je to dôlezite u PZP nie tu je hlavná cena-poistné.
Zuzana581
03.01.09,15:15
Ahoj Zuzka.
Neviem, či náhodou nezjazdíš aj mňa, lebo tiež nemám s poisťovňou osobnú skúsenosť, lebo zatiaľ jazdím bez nehody, no rada by som sa pripojila k debate, pretože aj my budeme tento problém riešiť koncom marca a keďže máme drahé, rok staré auto, chceme mať kvalitnú poistku za rozumnú cenu. V prvom rade sme si pozerali krytie spôsobených škôd a zranení a veeeeľmi sa nám páči AXA, keďže má v oboch prípadoch 74 mil. Sk, má pekné asistenčné služby, to som si naštudovala ako druhé (žena), keďže nie som zručná a nebudem na terénnom aute sama meniť koleso pri defekte, tiež sa mi páči zabezpečenie odtiahnutia, či dovoz paliva, pomoc právnika a podobné super veci doma aj v zahraničí, keďže radi dovolenkujeme v Chorvátsku a tam jedine autom... no a viem, že vedia poskytnúť 50% zľavu na základnú sumu PZP. Na havarijné môžu poskytnúť zľavu až 60%, no nebudem to tu rozpisovať, lebo je to asi mimo tému, no keby niekto chcel, kľudne mi pošlite SS, rada napíšem. Pa, pa

Samozrejme, že ťa nezjazdím. Ja som len chcela, aby sem ludia dali svoje skúsenosti a prípadne postrehy, ktoré by možno ostatným, ktorý sa rozhodujú, pomohli. Chobot sa do mojej témy obul a preto som sa obula ja doňho. Toť vše. Nad Axou som už premýšlala aj ja. Ja mám ale čas ešte pár mesiacov na zmenu poisťovne, tak stále snorím a prehodnocujem.
lasto
22.06.09,04:51
Zuzanka nikto sa Ťa nepýtal na havarijné poistenie, ale PZP. A zo zmluvného postenia nehradia škodu tebe --- ale škodu, ktorú si spôsobila Ty. Takže behanie bude mať dotyčný, ktorému si škôdu spôsobila. Ty len nahlásiš poistnú udalosť, a tým to pre Teba skončilo. Tak prosím nerob tu reklamu.
mona091
22.06.09,15:54
PZP = platit co najmenej za standartnych podmienok, je uplne jedno v ktorej poistovni, plnenie je pre poskodeneho a nie poisteneho,

(doporucujem zohladnit vysku poistnej sumy podla potreby)
barny21
24.06.09,10:47
Na to akú poisťovňu si zvoliť je len jeden liek a to je právna rada. Aby ste si boli istý,že to čo Vám povedal obchoďák danej poisťovne je zakotvené aj vo Vašej zmluve a s akými dodatkami a s dôsledkami pre Vás do budúcna, je dôležité sa o tom poradiť s právnikom. Veď keď si dáte šiť šaty za kým pôjdete? No predsa za krajčírom. A právnik je odborník na zmluvy. Že to stojí veľa peňazí??? A viete že ani nemusí ??? Skús: 0903030529
Chobot
24.06.09,10:53
Na to akú poisťovňu si zvoliť je len jeden liek a to je právna rada. Aby ste si boli istý,že to čo Vám povedal obchoďák danej poisťovne je zakotvené aj vo Vašej zmluve a s akými dodatkami a s dôsledkami pre Vás do budúcna, je dôležité sa o tom poradiť s právnikom. Veď keď si dáte šiť šaty za kým pôjdete? No predsa za krajčírom. A právnik je odborník na zmluvy. Že to stojí veľa peňazí??? A viete že ani nemusí ??? Skús: XXXXXX !!!!

Si sprostredkovateľ poistenia? Tak si tu nerob reklamu!
mona091
24.06.09,11:01
Na to akú poisťovňu si zvoliť je len jeden liek a to je právna rada. Aby ste si boli istý,že to čo Vám povedal obchoďák danej poisťovne je zakotvené aj vo Vašej zmluve a s akými dodatkami a s dôsledkami pre Vás do budúcna, je dôležité sa o tom poradiť s právnikom. Veď keď si dáte šiť šaty za kým pôjdete? No predsa za krajčírom. A právnik je odborník na zmluvy. Že to stojí veľa peňazí??? A viete že ani nemusí ??? Skús: xxxxxxxxx


komu nahanas obchody?
BTW: skus ist za tym pravnikom a spytaj sa ho, co to je brainwashing, snad Ti poradi, ako ziskat odskodne
barny21
24.06.09,11:17
Húúú už sa teším na chlapíka ako Ti v Chorvátsku nesie 10L kanister benzínu a s úsmevom Ti mení koleso ...a ten slovenský právnik ako Ti radí, keď Ti chorvátsky policajt dáva pokutu ... neuveriteľné ...
mona091
24.06.09,11:20
Húúú už sa teším na chlapíka ako Ti v Chorvátsku nesie 10L kanister benzínu a s úsmevom Ti mení koleso ...a ten slovenský právnik ako Ti radí, keď Ti chorvátsky policajt dáva pokutu ... neuveriteľné ...


unika mi suvislost, vies vraviet aj k veci?
barny21
10.07.09,08:09
Samozrejme, že viem vravieť k veci. Len chcem povedať, že uzavrieť PZP, alebo inú zmluvu bez právneho vedomia je riskantné.
Pokiaľ chcem vedieť, či to čo mi obchodný zástupca povedal je aj pravda a je to zakotvené v danej zmluve, tak sa to bez právnika nedozviem. A k tomu nepotrebujem "vymývanie mozgov", ale zdravý sedliacky rozum.
Stanislav 1975
10.07.09,08:45
Samozrejme, že viem vravieť k veci. Len chcem povedať, že uzavrieť PZP, alebo inú zmluvu bez právneho vedomia je riskantné.
Pokiaľ chcem vedieť, či to čo mi obchodný zástupca povedal je aj pravda a je to zakotvené v danej zmluve, tak sa to bez právnika nedozviem. A k tomu nepotrebujem "vymývanie mozgov", ale zdravý sedliacky rozum.

Na to netreba právnika, stačí si preštudovať zákon o pzp- je to prehľadné a za pol hodinku sa dozvieš všetko...
mona091
10.07.09,09:12
Samozrejme, že viem vravieť k veci. Len chcem povedať, že uzavrieť PZP, alebo inú zmluvu bez právneho vedomia je riskantné.
Pokiaľ chcem vedieť, či to čo mi obchodný zástupca povedal je aj pravda a je to zakotvené v danej zmluve, tak sa to bez právnika nedozviem. A k tomu nepotrebujem "vymývanie mozgov", ale zdravý sedliacky rozum.


dodnes som si myslela, ze v prvom rade stale plati to, co je napisane, a to bez ohladu na to, co mi povie obchodny zastupca, alebo ktokolvek, za predpokladu, ze viem citat,

ak si chcel doporucit to, aby sme nepodpisovali napriklad aj zmluvu o pzp bez rady pravnika, vychadza mi z toho, ze nahanas pravnikom biznis, pretoze v tomto pripadeš pravnik precita iba to iste co ja, a nic v tom nezmeni,

a dufam len, ze sprostredkovatelia pzp a ineho nie su natolko nekompetentni, aby klietna neusmernili pri citani podmienok o pzp, v opacnom pripade budu musiet zlozit licencie a znasat zodpovednost.,

ine je, ak vznikne problem, napriklad pri poistnom plneni, a vtedy naozaj zastupenie pravnikom moze byt nevyhnutne,

a ak si mal na mysli, ze s pomocou pravnika clovek moze predist problemom, tak pri pzp a mnohych inych zmluvach klient nemoze zmenit zasadne podmienky,

ak chces, prezrad viac, co by mi pomohol pravnik pred podpisom zmluvy o pzp
zuzanake
04.11.09,08:26
Zuzanka nikto sa Ťa nepýtal na havarijné poistenie, ale PZP. A zo zmluvného postenia nehradia škodu tebe --- ale škodu, ktorú si spôsobila Ty. Takže behanie bude mať dotyčný, ktorému si škôdu spôsobila. Ty len nahlásiš poistnú udalosť, a tým to pre Teba skončilo. Tak prosím nerob tu reklamu.
Lasto, rada by som sa vrátila k Tvojej reakcii na môj príspevok ohľadne PZP. Nepísala som o havarijnom poistení, ale o PZP a výhodách, kt. s uzatvorením tejto poistky v AXE skutočne mám a nie je to REKLAMA, ako píšeš, ale osobná skúsenosť. Mala som v meste defekt a do 20 minút chlapíka z AXI, ktorý bez akýchkoľvek problémov prišiel, pozdravil, urobil svoju prácu, poprial mi pekný deň a odišiel. Nikto na mňa nehučal, že musí meniť koleso, nikto ma neobjednával na nejaký nezmyselný termín v servise apod. Minulý týždeň som nechtiac pri cúvaní na parkovisku odpálila susedovcom na audine pravý predok, škoda asi za 70 tis. Zavolala som z domu do AXI na helpdesk a všetko, absolútne všetko sme vybavili za 10 minút aj s odfaxovaním potrebných dokladov Z DOMU. Nemusela som nikam behať, nikto na mňa nezazeral, že otravujem a jednanie bolo profesionálne. Hneď ma upovedomili, že to je z mojej strany všetko a oni budú kontaktovať pána, kt. som škodu spôsobila. Ten pán sa mi ozval a bol milo prekvapený, že nebol problém ani s náhradným vozidlom. Bolo tam treba niečo dokladovať, no nič extra otravné. Toto je REKLAMA? Podľa mňa je to k téme a je to moja osobná skúsenosť práve s touto poisťovnňou. Mám napísať, že sú katastrofálny, ako xxxxx ďalších posiťovní a že je všetko hrozné a na hlavu postavené... len aby si nemal pocit, že robím reklamu? Ak si myslíš, že som posiťovací agent, tak sa mýliš, som analitik... no proti férovým poisťovacím poradcom nič nemám, pretože aj s nimi mám chvála Bohu dobrú skúsenosť a práve ten môj mi poradil práve AXU a momentálne som mu za to vďačná. Ktovie, možno o pár rokov budem nešťastná, že som tam, no momentálne je to O.K. Pekný deň.
arthur416
12.11.09,10:04
Veľmi pekný a obsiažny príspevok, ale nehnevaj sa, trošku mimo témy. Ja som sa pýtala na osobné skúsenosti s poisťovňami a tak stačilo napísať tieto posledné dva odseky napríklad, lebo je mi úplne jasné, ako a kde mám hladať a tiež si viem prečítať, čo tá ktorá poisťovňa ponúka. Ja som ale čakala, že sa ludia pridajú a napíšu svoje osobné skúsenosti, podla ktorých sa dá tiež vyberať, respektíve, je to taká malá pomoc pri vyberaní. Napríklad som čítala na viacerých diskusiách, že Kooperatíva má vela mínusov... Takže ak by mal niekto ešte osobné skúsenosti, či už dobré alebo zlé a chcel aj iným takto pomôcť, tak to bude moc fajn.
Tak k tej Kooperative mozem pridat tohtorocnu skusenost. Makler mi uzatvoril PZP v Kooperative, vzhladom k tomu, ze dala mi na "dvoj liter" najmensiu poistku. PZP som uzatvaral k 1. maju tohto roku na technicky rok. V juni som odisiel na letnu brigadu za hranice aj s autom. Po niekolkych tyzdnoch v zahranici mi volali z domu, ze mi prisli nejake peniaze od Kooperativy a ze to musia vybrat do par dni, lebo to prepadne. Tak som pisal do Kooperativy e-mail, ze za co to je atd. Odpisali mi, zevraj mi dali pisomne vediet (nedali, ziaden list mi nikdy neprisiel), ze ak nebudem suhlasit s navysenim poistnej sumy (o cca 55 €) tak mi zrusia PZP. A kedze mi ziaden list neprisiel, nemal som s cim suhlasit (ani by som nesuhlasil) a tak mi zrusili PZP a ja som ostal s nepoistenim autom v zahranici.
Nastastie mi nasi doma uzatvorili poistku na novo, uz v Alianz a zatial bez starosti. Je sice vyssia ako bola v Kooperative, ale co uz.
Navyse este pridam jeden postreh. Union mi volal, ze vzhladom k tomu ze tam mam zivone poistenie mi vedia spravit PZP za nejakych 130- 150 €. Tak som im povedal ze sa zastavim u nich. Ked som prisiel do pistovne tak mi zo vsetkymi zlavami (za viazanost, za zivotne...)vyratali PZP o 20 € viac ako mam teraz.
ludo77
06.01.10,14:06
Zdravím všetkých.
Chcem si poistiť auto a neviem ktorá poisťovňa je tá naj,naj.Nepozerám iba na výšku poistného,ale ma zaujíma aj to ako sa poisťovňa zachová po nehode,a hlavne v prípade že to dôjde až na súd,či po prípadnej prehre za mňa ako postenca uhradí všetky výdavky(súdne trovy,znalcov,spornú sumu).
Napíšte prosím Vaše skúsenosti.Vďaka.
Chobot
06.01.10,21:31
Zdravím všetkých.
Chcem si poistiť auto a neviem ktorá poisťovňa je tá naj,naj.Nepozerám iba na výšku poistného,ale ma zaujíma aj to ako sa poisťovňa zachová po nehode,a hlavne v prípade že to dôjde až na súd,či po prípadnej prehre za mňa ako postenca uhradí všetky výdavky(súdne trovy,znalcov,spornú sumu).
Napíšte prosím Vaše skúsenosti.Vďaka.

Takáto téma už bola založená, tak som tvoj príspevok k nej pripojil. Prečítaj si celú diskusiu.
inajana
07.01.10,21:10
Súhlasím s jedným starším príspevkom, že TVOJE PZP je zaujímavé pre toho, komu spôsobíš škodu TY.
Keď urobia škodu TEBE, viac ťa bude zaujímať PZP druhej strany.
A ovplyvňujúcich faktorov bude viac: poisťovňa, obhliadač, likvidátor, zmluvný servis.