heket
25.05.05,09:55
Zadávam tému prvý krát,tak ak sa mi to nepodarí ideálne.. ďakujem za pochopenie.

Poradte mi prosím ohľadne prevádzky s.r.o.. Pri zakladaní s.r.o. musíte dať miesto podnikania .Išlo by o nájomnú zmluvu /za nulovú sumu/vo vlastnom rodinnom dome.Musí byť potom na tomto rodinnom dome označenie prevádzky? Pokiaľ pracujete ako SZČO prevádzka nemusí byť označená /pokiaľ si ju samozrejme nezriadite a nenahlásite/.Ale môže to tak byť aj u s.r.o.
/ bude fungovať v jednej izbe domu/. Pomohli by aj konkrétne §. Ďakujem.
RenataK
25.05.05,07:58
My sme zakladali s.r.o. v decembri minulého roku, sídlo spoločnosti máme tiež v rodinnom dome a žiadnu nájomnú zmluvu sme nemali. Máme to podchytené v SZ - miesto podnikania a to je všetko. Ale možno sa ozvú skúsenejší.
evae
25.05.05,07:59
my to mame rovnako, aj ked dali sme si aj sumu za prenajom, nakolko sme v obci nahlasovali, ze tu mame firmu (stavebnu), dve miestnosti a z tych sme platili dan z nehnutelnosti ako PO. tiez minies nejaku tu elektrinu atd atd... do zmluvy sme dali konkretne m2, aby bolo jasne, kolko priestoru uzivame.

Tiez sme mali kontrolu zo zivnostenskeho, musis mat oznacene sidlo. my sme v tom case mali iba A4 v euroobale na dverach (vonkajsich) a tam logo spolocnosti, hodiny kedy sme akoze v kancelarii a meno konatela. to im stacilo. teraz mame velku tabulu a tam mame len logo a pod tym stavebna spolocnost.
heket
25.05.05,08:56
Tomu som sa chcela vyhnúť , aby som musela na dome mať tabuľku.
evae
25.05.05,09:17
ale ved my sme ju mali slabucko vytlacenu a danu sice napredu ale tak bokom :) skus tak...
william
28.05.05,05:42
Nedavno sme dostali kontrolu prevadzky (inspektori kontrolovali nahodne priestory v budove, kde sme my) a boli dost neprijemny, kedze sme nemali na dverach vedla nazvu spolocnosti uvedenu pravnu formu (lebo sme tam mali len logo ktore obsahuje nazov, ale to nepochopili). Prevadzka musi byt oznacena: nazvom spolocnosti s jej pravnou formou, uradnymi hodinami a zodpovednou osobou za prevadzku. Popri inom, ked nahlasite prevadzku (urad pod ktory patri ulica prevadzky), zaroven vam potvrdia inspekcnu knihu, ktoru si kupite a musite ju mat v pripade kontroly v prevadzke.

Upozornujem na slovo "prevadzka". Ak dom alebo ine priestory pouzivate ako kancelariu, tak tu netreba nahlasovat a tym padom ani oznacovat. Takto som to po konzultacii na zivnostenskom vyrozumel. Ide teda o to, co na mieste podnikania chcete robit.

Este doplnenie: Oznacenie prevadzky ma obsahovat aj sidlo spolocnosti (napr. na dvere pod uradne hodiny)
heket
30.05.05,04:06
William, trochu Ti musím oponovať.Ak máš inú formu/a.s.,s.r.o./ ako SZČO , máš hneď určenú prevádzku.A tým pádom musí hneď byť označená. Ale ak mi to niekto vyvráti budem len rada.
mischo98
03.06.05,09:04
William, trochu Ti musím oponovať.Ak máš inú formu/a.s.,s.r.o./ ako SZČO , máš hneď určenú prevádzku.A tým pádom musí hneď byť označená. Ale ak mi to niekto vyvráti budem len rada.
heket ja ti to vyvraciam :) a suhlasim s williamom. vsetko zavisi od toho, ci sa uvedie na zivnostenskom urade aj "prevadzka" alebo iba "sidlo". daval by som vsak do pozornosti zivnostensky zakon, co sa rozumie pod prevadzkou a ak to nie je nutne, tak by som ju zbytocne nenahlasoval.
lubos f
03.06.05,09:53
suhlasim s mischom. predstavte si cloveka co je spolocnikom v siestich firmach a tie maju sidlo na jeho adrese... to by mal na dverach bytu 6 tabul
Johanka
03.06.05,10:08
Mischo má pravdu, treba si pozrieť Živnostenský zákon a v súvislosti s označením Obchodný zákonník.
william
04.06.05,04:15
William, trochu Ti musím oponovať.Ak máš inú formu/a.s.,s.r.o./ ako SZČO , máš hneď určenú prevádzku.A tým pádom musí hneď byť označená. Ale ak mi to niekto vyvráti budem len rada.
Viem, ze som tu trochu s opozdenim, ale predsa. Ked sme sa teda so zivnostenskym v "prijemnej" atmosfere bavili o prevadzke, pozreli do svojej databazy a zistili, ze ako prevadzka je zapisane aj sidlo firmy. Hned ma vyzvali, aby som to zrusil (co som aj urobil), pretoze tam nemame prevadzku a podla svojej databazy by k nam mohli prist do sidla firmy (kde momentalne byvaju rodicia) a urobit tam kontrolu prevadzky. Ak by tam prevadzku nenasli, tak by sme mali problem s tym, ze nahlasujeme zle udaje. Pisem to len preto, ze som si vobec nepamatal, ze som na sidlo nahlasoval niekedy prevadzku, ale to sme len zacali podnikat (pred piatimi rokmi) ako zelenaci, takze vtedy uz ani neviem co som vsetko podpisoval a rozhodne som nemal v tom case tusenie, co to prevadzka je.
RenataK
04.06.05,04:54
Pridávam sa k názoru Mischa. Sídlo a prevádzka sú dva rozdielne pojmy. A už vonkoncom nikto neurčuje prevádzku podľa právnej formy.