sedro
28.11.08,16:40
Ako je možné, že si zmažem historiu prístupu na net a moj syn aj tak vie ktoré stránky som navštívil, v akom čase ...:confused:
Andy Kralik
28.11.08,16:40
No buď vás dobre pozná, pozerá vám cez rameno, alebo ste to vymazal neúplne alebo nesprávne :)

Takže najprv napíšte aký prehliadač používate a potom sa dá zamyslieť nad tým ako kompletne zmazať históriu.
sedro
28.11.08,16:56
mozilla firefox .... myslím, že to nepozerá cez historiu na mozille ... je divné (pre mňa :eek: ), že vie na sekundu presne čas prechodu medzi stránkami ... nie je v tom nejaký software :cool:
Stefan2005
28.11.08,17:54
... nie je v tom nejaký software :cool:

... nie je to vylúčené.

Otázka: kto zdieľa počítač s kým? Ty zo synom, alebo syn s tebou...
Vo Firefoxe si pozri v nastavení / súkromie - po ukončení vymazať dôverné data / nastavenie - zaškrtni si všetky možnosti...

P.S. pre zamedzenie takýchto prípadov slúžia vo Windows užívateľské kontá...
vascak
03.12.08,10:31
na vašom mieste by som bol rád, že mám tekého šikovného syna.
Ak to robí tak ako ja tak to nemá z historiou nič spoločné.
duves
03.12.08,10:57
Možno je tam softik "Hlidaci pes", ten šmíruje dokonale. Ved to aj firmy dnes pouzivaju, aby vedeli kde a kolko času travia zamestnanci.
atramka
04.12.08,07:28
ja mám podobný problém, viackrát sa mi pri vypínaní počítača stalo, že mi naskočí okno s textom, že sú tu napojení další používatelia ............. podotýkam, že nemáme prepojenie počítačov.... ako je to možné?????? kto môže byť v tom čase v mojom počítači??? Dá sa to nejako odsledovať a aj zablokovať prístup?? Dík...
sthruska
04.12.08,09:11
Stačí spustiť dva účty - dve prihlásenia. Nemáš to tak?
vascak
04.12.08,12:38
Stačí spustiť dva účty - dve prihlásenia. Nemáš to tak?
Zrejme to bude presne tak ako hovoríš.
Ak sa prepínajú užívatelia a neodhlásia sa, tak následne pri vypínaní počítača vypisuje, že sú pripojení aj iný užívatelia.
Netreba sa toho báť, o nič nejde atramka.
atramka
05.12.08,07:09
Ďakujem Vám za vysvetlenie, ak sa mi to objaví ,tak spozorniem a overím, či to nie je tohoto dôvodu. Ak to bude inak, tak sa ešte ozvem. Ešte raz vďaka obidvom za radu . :-)))
eloelic
06.12.08,16:45
Je tam externy programik, ktory zapisuje navstevy stranok, mozno tam dal aj zapamatanie hesiel atd... Taky sikovny chlapci vedia niekedy narobit paseky!!!
meilan
16.12.08,16:14
Program anti track zmaže nie len historiu v internetovom prehliadači, ale aj v pc všetky stopy počitačovej aktivity. Anti Tracks podporuje Internet Explorer, AOL, Netscape, Mozilla Firefox a Opera. Keď nechcete aby niekto vedel kde ste boli na nete stačí ho nainštalovať a tých programov je určite viac.
Barbora-Ľudka
14.04.11,13:26
Ak vymažete históriu z mozzily na oko sa vymaže ......ALE v pc je súbor v ktorom je uložená história ať od prvého sustenia prehliadača..........ked niekto z vás vie kde sa ten súbor nachádza prosím odpovedzte mi!!!
srska
14.04.11,13:36
Ak vymažete históriu z mozzily na oko sa vymaže ......ALE v pc je súbor v ktorom je uložená história ať od prvého sustenia prehliadača..........ked niekto z vás vie kde sa ten súbor nachádza prosím odpovedzte mi!!!
systémový súbor index.dat
napr.:
C:\Documents and Settings\\Local Settings\History\History.IE8\index.dat
PotPalo
15.04.11,09:37
Cache prehliadača. Ukladajú sa tam navštívené stránky, čas navštívenia = čas vytvorenia súboru v cache. Takže vie. Pozor, Mozilla tuším používa inú cache ako IE, takže to bude inde. A ak zmažete aj cache? Ak on použije nástroj na vyhľadanie zmazaných súborov... zasa vie.
Halli
15.04.11,09:52
Ako je možné, že si zmažem historiu prístupu na net a moj syn aj tak vie ktoré stránky som navštívil, v akom čase ...:confused:


na vašom mieste by som bol rád, že mám tekého šikovného syna.
.....


pokiaľ to nepovie mame :D:D
srska
15.04.11,10:27
mozzila 3 a vyššia: places.sqlite
nižšie verzie: history.dat
newmi
15.04.11,10:58
ale tam nie je cas, takze synator to musi dakde inde pozerat
mecky
15.04.11,11:55
podla mna synator nahodil nejaky keylogger :)
Barbora-Ľudka
15.04.11,14:21
dakujem
melancton
20.04.11,17:14
ale tam nie je cas, takze synator to musi dakde inde pozerat

ak je toto reakcia na places.sqlite, tak tam je aj čas poslednej návštevy a celkový počet návštev.

Osobne to však tiež vidím na keylogger
newmi
20.04.11,20:39
kde? lebo som asi slepy, ja to tam nevidel
melancton
20.04.11,21:02
kde? lebo som asi slepy, ja to tam nevidel

keby som už mohol vešať screenshoty, tak ukážem :) ...ten súbor s príponou sqlite je vlastne sql databáza a keď sa správne otvorí (na linuxoch napr. programom sqlite3), tak sa dajú prezerať záznamy v tabuľke navštívených miest...

jeden záznam vyzerá takto: "16648|ht**://knihy.cpres***z/knihy/vyprodej/sleva-40/|Sleva 40% - Computer Press, a. s.|zc.sserpc.yhink.|1|0|0||20|1297608922299122"

jednotlivé položky oddelené oddeľovačom "|" sa volajú takto: id, url, title, rev_host, visit_count, hidden, typed, favicon_id, frecency, last_visit_date
newmi
21.04.11,05:18
no ale ved ja si to otvroil a videl tie riadky, len som nevedel najst ten datum
melancton
21.04.11,06:01
zrejme to závisí od verzie firefoxu. Ja mám last_visit_date v tabulľke moz_places. ale môže to byť aj v tabuľke moz_historyvisits. Každopádne dátum je tam uložený v PRTime formáte.
newmi
21.04.11,06:34
a aky mas FF? Ja to pozeral pre FF4