ts.jethro
28.11.08,17:46
ahj,prepojil som pc a tv kablom S video.(4 koliky).grafika je GeForce 8500 GT 256 MB DVI.ale obraz nic moc...a na obrazovke tv je len pozadie z pc,nic ine..treba to nejak nakonfigurovat??
Stevo5
28.11.08,16:48
Ako že len pozadie. A ak spustíš nejaký program alebo hru - nevidíš to na obrazovke?
A kvalita - na veľkej obrazovke je aj viac vidieť každú chybičku. TV (nepíšeš aká veľká je obrazovka) nedokáže zobraziť takú kvalitu ako monitor.
Snaž sa nastaviť vo Windowse čo najväčšie rozlíšenie, ale s tvojou grafickou kartou to veľmi nepôjde. Spomalí sa ti počítač. Na najnovších grafických kartách sa môžu hrať hry v najväčšom rozlíšení na monitoroch 24", a aj to nie všetky. A 8500 je už na to slabá.

Iné by to malo byť pri pozeraní videa, kde by si nemal mať problémy ak je film vo vyššej kvalite.
ts.jethro
28.11.08,17:13
o hry nejde...chcem len kuknut film,ale na tv mi stoji stale len pozadie pc.nic viac.neviem ci je dobry kabel lebo na karte je vystup na 7 kolickov...a tv je klasika,obrazovka 55cm.
Bobbix
28.11.08,21:49
Tu neni co riesit, najprv studuj manual grafickej karty a az potom sa pytaj. Prepac ze som taky strucny.
Flymaster
29.11.08,09:15
Podobny problem som mal aj ja, ked som prvykrat zapol PC na TV.. problem je jednoduchy.. Ked si otvoris nastavenia grafickej karty, tak na jednej zalozke by si mal mat volbu, co chces posielat do TV. A mas na vyber vacsinou 2 moznosti. Ci chces posielat plochu + to, co robis na pocitaci - bez videa, alebo to, co prehrava WMP (vacsinou). Inak prehravane video do TV nedostanes.

Ja mam v NB sice ATI kartu, ale prikladam obrazok, ktory by ti mohol pomoct.

http://flymaster.szm.sk/images/PC_TV.jpg
http://flymaster.szm.sk/images/pc_tv.jpg
ts.jethro
29.11.08,13:58
Flymaster-dakujem.Bobbix-tiez by som bol strucny...ale urcite by si to neprepacil
matko19
01.12.08,19:29
da sa to vyriesit aj cez adapter dvi-vga3cinch stoji cca 600sk na ebay a funguje dost v pohode al echybicky budu...
meilan
09.12.08,16:33
keď chceš pozerať len filmy a na tv máš pozadie tak si otvor wmp, alebo iný program, ktorý používaš na pozeranie videa a ten program, ale nie maximalizovaný si chyť kurzorom myši a prenes ho smerom v pravo od monitora a na tv by sa ti mal ukázať, potom len maximalizuj a môžeš pozerať pričom na monitore od pc, alebo noteboku môžeš robiť iné veci
pnc
10.12.08,10:04
myslim ze viem o com hovoris treba cez ovl.panel-zobrazenie-nastavenia sa pohrat s tim nadstavenim a aktivovat a nastavit ten 2 monitor ako "klon" 1 monitora.... to co mas momentalne ty je nieco ako rozsirena plocha takze ak by si pretiahol okno mimo plochy PC zobrazilo by sa ti na TV....