lele28
03.09.07,18:29
Mám taký problém, zamestnávateľ nám ešte nič nepovedal ale už asi viem že dostanem výpoveď, kedže naša pobočka sa bude rušiť k 01.10. 2007, mám nárok na odstupné ak mám normálnu pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.
Monika Kováčová
03.09.07,16:51
áno, v prípade výpovede z organizačných dôvodov určite áno. Treba počkať na výpoveď.
vikinka
03.09.07,17:18
Súhlasím s ermon,ale pozor aby nebolo skončenie PP dohodou,tam nárok na odstupné nie je.
andrea123
04.09.07,09:36
Súhlasím s ermon,ale pozor aby nebolo skončenie PP dohodou,tam nárok na odstupné nie je.


a pozor aj na nezákonné donucovacie prostriedky, kedy vám zamestnávateľ dá podpísat dohodu o skončení s tým, že žiadny iný papier neexistuje :-))) sa teraz smejem, ale vysledok do smiechu nie je..

v tom mojom pripade, nevadi, že to dieta nema ešte 3 roky?
elenka
05.09.07,12:29
Súhlasím s ermon,ale pozor aby nebolo skončenie PP dohodou,tam nárok na odstupné nie je.
Od 1.9.2007 je možné odstupné i keď skončí dohodou. § 76 ods. 2 ZP
Chobot
26.09.07,07:10
Potrebovala by som poradiť:
Mam pracovnú zmluvu na dobu neurčitú a pobočka v ktorej pracujem sa bude rušiť, zamestnavateľ mi ešte nedal výpoveď, pravdepodobne asi bude chciet aby som isla pracovat na inú pobočku do iného mesta, co ja nechcem.
Ak to odmietnem mám nárok na odstupné a je vôbec povinný mi odstupné dať.
ďakujem

V tomto prípade ti bude musieť dať výpoveď z dôvodu rušenia prevádzky § 63 ods. 1 a), kde ti patrí odstupné. Jeho ponuku pracovať v inom meste môžeš odmietnuť, nárok na odstpné tým nestratíš.