1gabika1
22.07.08,09:46
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. Mám zamestnanca, učiteľa náboženstva, ktorý chce ukončiť pp k 31.08.2008, pretože ho prekladajú na inú farnosť. Problém je v tom, že keď mu vypočítam pomernú časť dovolenky k 31.08.2008 má nárok na 30 dní, ale čerpať by si mal za celé prázndniny t.j. júl aj august a to by potreboval 43 dní dovolenky. Prosím Vás ako by som mala postupovať? Nebolo by lepšie keby pp ukončil skôr, tak aby mu vyšla dovolenka akurat? Ja som mu navrhla ukončiť k 06.08.2008. Pomernú časť dovolenky by som mu rátala za 7 mesiacov a to by bolo 26 dní. Čiže by si čerpal 23 dní za júl a 3 dni za august.
1gabika1
29.07.08,11:32
prosím Vás mohol by mi niekto odobrit môj dotaz? mám mu dať neplatené voľno? alebo ako to potom riešiť, keď nebude súhlasiť s mojim riešením???
Tweety
29.07.08,11:35
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. Mám zamestnanca, učiteľa náboženstva, ktorý chce ukončiť pp k 31.08.2008, pretože ho prekladajú na inú farnosť. Problém je v tom, že keď mu vypočítam pomernú časť dovolenky k 31.08.2008 má nárok na 30 dní, ale čerpať by si mal za celé prázndniny t.j. júl aj august a to by potreboval 43 dní dovolenky. Prosím Vás ako by som mala postupovať? Nebolo by lepšie keby pp ukončil skôr, tak aby mu vyšla dovolenka akurat? Ja som mu navrhla ukončiť k 06.08.2008. Pomernú časť dovolenky by som mu rátala za 7 mesiacov a to by bolo 26 dní. Čiže by si čerpal 23 dní za júl a 3 dni za august.
Zostatok nevyčerpanej dovolenky k 31.8.2008 , t.j. k dňu skončenia PP mu musíte ako zamestnávateľ preplatiť.
1gabika1
29.07.08,11:38
prepáčte, asi som zle formulovala dotaz..on nemá nevyčerpanú dovolenku, on má MÁLO dovolenky preto by som chcela aby ukončil pp skôr, pretože mu to pokryje iba jeden mesiac a 7 dní z druhého
Tweety
29.07.08,11:41
prepáčte, asi som zle formulovala dotaz..on nemá nevyčerpanú dovolenku, on má MÁLO dovolenky preto by som chcela aby ukončil pp skôr, pretože mu to pokryje iba jeden mesiac a 7 dní z druhého
Samozrejme,že môže skončiť aj skôr, ak pôjde o skončenie PP dohodou, tam problém nie je. ALe nepíšeš nič, o aké skončenie ide.
suzliky
29.07.08,11:43
prepáčte, asi som zle formulovala dotaz..on nemá nevyčerpanú dovolenku, on má MÁLO dovolenky preto by som chcela aby ukončil pp skôr, pretože mu to pokryje iba jeden mesiac a 7 dní z druhého
Nie som mzdárka, takže sa asi nebudem vyjadrovať presne. U nás to mzdárky robia tak, že ak niekto chce čerpať dovolenku, hlavne teraz v lete a nemá na ňu nárok, tak v prípade skončenia PP pred vznikom nároku na túto už vyčerpanú dovolenku mu to nejako strhnú, asi z platu...presne neviem, je to len taky navod, ktorym smerom sa uberať...
Jara
29.07.08,11:55
Ja myslím, že tu ide vlastne o pedagog. pracovníka, ktorý má vlastne júl a august nárok na dovolenku, nie o riadneho zamestnanca, takže tam sa to počíta nejako inak. Len neviem či to správne počítaš, ak mu berieš 7 mesiacov odpracovaných, pretože on chce ukončiť k 31.8. tak mu dovolenku máš počítať za 8 mesiacov, nie? Ale ja sa možno mýlim a poradí nejaká mzdárka čo robí školstvo...
Chobot
29.07.08,11:59
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. Mám zamestnanca, učiteľa náboženstva, ktorý chce ukončiť pp k 31.08.2008, pretože ho prekladajú na inú farnosť. Problém je v tom, že keď mu vypočítam pomernú časť dovolenky k 31.08.2008 má nárok na 30 dní, ale čerpať by si mal za celé prázndniny t.j. júl aj august a to by potreboval 43 dní dovolenky. Prosím Vás ako by som mala postupovať? Nebolo by lepšie keby pp ukončil skôr, tak aby mu vyšla dovolenka akurat? Ja som mu navrhla ukončiť k 06.08.2008. Pomernú časť dovolenky by som mu rátala za 7 mesiacov a to by bolo 26 dní. Čiže by si čerpal 23 dní za júl a 3 dni za august.

Áno, tak je to najlepšie, ukončiť dohodou k takému dátumu, kedy by si vyčerpal a neprečerpal nárok na dovolenku - t.j. k 6.8.2008. Inak by musel mať neplatené voľno do konca augusta.
1gabika1
29.07.08,12:00
aha..pp skončíme dohodou, ale kedže sú teraz prázdniny čerpá dovolenku - nepracuje, a tej dovolenky nemá dosť na dva mesiace, takže keď vyčerpa dovolenku a nebude chcieť ukončiť skôr pp, tak čo mu mám dať na zvyšok mesiaca???
1gabika1
29.07.08,12:02
pán chobot, ďakujem veľmi pekne..toto som potrebovala počuť :-)
Zoltán Kovács
29.07.08,12:20
pán chobot, ďakujem veľmi pekne..toto som potrebovala počuť :-)

mimotemy To oslovenie je milé. :)
brčko
29.07.08,12:29
súhlasím s chobotom a teda aj s riešením Gabiky, akurát mi tých 26dní dovolenky vychádza do 5.8.08, takže ukončiť PP dnom 5.8.08 (možno to je to isté ako k 6.8.08 ?:confused:). To mi robí niekedy problémy. :)
1gabika1
29.07.08,12:49
ups..áno, sekla som sa o deň má to byť k 05.08.08 ...ďakujem pekne
JAJA11
29.07.08,12:57
Ja myslím, že tu ide vlastne o pedagog. pracovníka, ktorý má vlastne júl a august nárok na dovolenku, nie o riadneho zamestnanca, takže tam sa to počíta nejako inak. Len neviem či to správne počítaš, ak mu berieš 7 mesiacov odpracovaných, pretože on chce ukončiť k 31.8. tak mu dovolenku máš počítať za 8 mesiacov, nie? Ale ja sa možno mýlim a poradí nejaká mzdárka čo robí školstvo...

Pre toho učiteľa je podľa mňa nevýhodné ukončiť prac. pomer skôr, potom by mu patrila dovolenka len za 7 mesiacov. Neviem ako to je v školstve, keď bude mať nariadenú dovolenku a pritom nemá na ňu nárok. Neexistuje možnosť neplatenej dovolenky? Čiže škola za neho odvedie všetky odvody, ale mu nevyplatí celú dovolenku?
1gabika1
30.07.08,11:21
no lenže potom je to nevýhodné pre školu, pretože musí platiť za neho tie odvody. myslím, že on s tým nemá problém, pretože toto mal len ako ďalší pracovný pomer, čiže ten pôvodný mu trvá a vlastne odvody bude mať odvedené z toho pp
JAJA11
30.07.08,11:32
no lenže potom je to nevýhodné pre školu, pretože musí platiť za neho tie odvody. myslím, že on s tým nemá problém, pretože toto mal len ako ďalší pracovný pomer, čiže ten pôvodný mu trvá a vlastne odvody bude mať odvedené z toho pp

Tak potom treba len uzavrieť dohodu o skončení prac.pomeru tak aby to vyhovovalo obom stranám. Trebárs aj k 31.7., nárok na dovolenku sa mu nezmení a vy mu ju musíte pri skončení preplatiť, akurát, v auguste už ho nebudete mať v evidencii. :)
1gabika1
30.07.08,11:43
áno, aj nad tým som uvažovala, ale neviem sa s tým zamestnancom spojiť, aby som mu to aj takto navrhla :-(
ďakujem :-)