chanah
29.11.08,09:56
:)Dobrý deň, potrebujem radu. Som študentka a potrebujem prácu na zápočet , téma znie:Podnikanie FO v poľnohospodárstve podľa osobitých predpisov, tak ako je to v zákone.Mám si vymyslieť živnosť.Spriateľom chceme predávať mäsové a mliečne produkty z nášho gazdovstva, ale to naozaj. Takže potrebujem nejaký postup ako to uskutočniť v reáli a napísať aj o tom prácu.ďakujem za akékoľvek nasmerovanie Chanah
Ivan8
01.12.08,17:28
Predpokladám,že budete chovať nejaký dobytok a ten
spracovávať na výrobky.
Na takúto činnosť sa nevsťahuje živnosť, je to poľnohospodárska činnosť. Dotácie sa prideľujú len ak budete obhospodarovať
pôdu s výmerom nad 1ha.
Na obecnom úrade sa nahlásite, že chcete podnikať v
poľnohospodárstve a tam Vám pridelia IČO.
Najlepšie bude ak sa budete informovať na pobočke Slovenskej poľnohospodárskej komore.
u.erika
01.12.08,17:48
Ja si nemyslím, že IČO ti pridelia na obecnom úrade, musíš sa prihlásiť na živnostenskom úrade, musíš sa prihlásiť ako SHR/samostatne hospodárujúci roľník/. Voľakedy to bolo tak, ale SHR teraz sa musí prihlásiť do ZP, aj do SP. Keď podnikanie začínaš od 1.1.2009, tak do SP od 1.7.2010. DO ZP hneď.
Ivan8
01.12.08,20:14
Odvody sa platia ako pri živnosti. Živnostenský úrad s tým nemá nič
spoločné.
Aankaa
04.12.08,08:36
Naozaj sa treba prihlásiť na obecnom úrade, a s vystaveným potvrdením o zahájení činnosti ako SHR sa treba hlásiť na daňovom úrade - DIČ. Odvody sú ako pre SZČO- zdravotné, sociálne. Viac info na http://www.apa.sk/
chanah
02.01.09,16:27
Dakujem vam všetkym za radu, isla som na mestky urad a tam som sa dozvedela kadečo nove, aj tak by ma vlastne zaujimalo ci sa oplati sa zaregistrovat ako SHR,ci musime mat na hospodarenie nejaky pravny podklad, este som nestihla pozriet novy zakon o predaji z dvora.teraz mam skuskove hruza;)chanah