Zitulda
30.11.08,04:30
Počas práce sa mi náhle zmenil kurzor. Miesto čistej šípky mám značku: šípka smerujúca hore do ľava, pod ňou okno s s červeným znakom -preškrtnutý kruh ( ako je zákazová značka vjazdu vozidiel ). Veľmi ma to nielen mrzí, ale aj mýli. Dá sa to vrátiť späť? Je to chyba a usím volať opravára, alebo podľa vaše rady si to môžem vrátiť ja sama?
Antivirá Panda mi nedávno vypísal, že bol detekovaný Anwar, alebo niečo podobné, nesstihla som poriadne prečítť upozornenie sa stratilo
Ďakujem vopred za rady
Zita
mimi3
30.11.08,04:08
Všetci odborníci asi ešte spia, ale skús reštartovať počítač možno to pomôže.
Stevo5
30.11.08,10:57
Ten reštart by som skúsil, ale ak ti antivírus vypísal že niečo našiel a ty si to len "zobrala do úvahy" a ďalej nič, tak by som sa pripravil na niečo horšie (len pre istotu) ako je zmenený kurzor.
Najprv si zazálohuj všetko čo máš v PC dôležité - nie na iný HDD ale na DVD alebo niečo podobné.
Potom si daj prezrieť počítač antívírusom - ak je to možné hĺbkovú kontrolu a v núdzovom režime.
Tiež si prezri PC niektorým Antispyware - napr Spybot, Windows defender alebo iný, ale najprv aktualizuj z Internetu ich databázy.

Ak nič nenájdeš a počítač sa bude správať "normálne" mala si šťastie.

Ten kurzor si zmeníš - Ovládací panel / Vzhľad a motívy - vpravo je voľba Ukazovatele myši - a tu si nastav sadu kurzorov ktorá ti vyhovuje.

Ale kurzor sa v počítači nezmení len tak sám od seba ... preto som doporučil to zálohovanie, ak by tam bol predsa vírus - nemusí ti ho tvoj antivírus detekovať - a potom by už bolo neskoro.
Zitulda
02.12.08,07:16
mimi 3 a Stevo 5 ďakujem Vám obom za poskytnutie pre mňa vynikajúcej rady. Tak najprv som ho reštartovala som ho a napätím som čakala so sa bude diať. Keď mi po reštarte nabehol, kurzor sa obnovil. Nepostupovala som podľa števkových inštrukcií, nezálohovala som lebo to neviem a potrebovala som do rána veľa urobiť. Teraz mám dotaz, mám to už nechať tak, alebo radšej urobiť ďaľšie kroky ako píše Stevko. :rolleyes: a ten Antispyware to sa musí kúpiť? ako antivirák Panda. Ten mám rok a teraz som dokupovala (až na PC upgrade-tie ďaľšie dva pôjdu do daru ako minulého roku.Viete chlapci ja nie som počítačový odborník a možná že sa na mojej otázke o Antispyware pousmejete, veď ja neviem ani čo je to druhé slovo spyware:confused:
sthruska
02.12.08,08:03
Spybot je zadarmo. Stiahni si ho z internetu. Potom
1 nainšatuluj
2 daj vyhľadať aktualizácie - ponúkne to pri prvom spustení
3 imunizuj
4 spusť kontrolu

body 2 - 3 opakuj tak raz do týždňa.
Zitulda
02.12.08,15:28
Struska aj Tebe ďakujem za radu. ;)