didka
30.11.08,09:48
Dobry deň.

Chcela by som Vas poprosit o radu, nakolko si neviem sama pomoct, hoci som si starostlivo prestudovala temy v porade.

Manžel je SZČO. Momentalne pracuje na viacerych projektoch ohľadom IT, na ktoré si chce prizvat jedneho znameho na pomoc. Tie projekty su jednorazové. Osoba nie je zamestnancom manžela ale je zamestnaný u inej spoločnosti. Trvanie prace na jednom projekte cca 20 hod v priebehu víkendu, odmeta cca 4500-7000 v zavislosti od narocnosti projektu. Tieto projekty bude manžel fakturovej vždy jednej a tej istej spoločnosti /sprostredkovateľovi/.

Chcem sa spýtať či by bolo lepšie uzavrieť DoVP alebo DoPČ, nakoľko tých projektov nebude asi toľko aby sa naplnilo tých 350 hod. ročne ale zase za jeden týžden je to viac ako 10 hod.

Zároveň vás schcem poprosiť o radu ako postupovať ohľadom na DÚ a SP. Veľmi pekne ďakujem a prosim o rýchlu odpoveď nakoľko prvý projekt sa realizuje už tento týždeń
didka
30.11.08,18:48
Ďakujem veľmi pekne. Pomohli ste mi., len by som chcela vediet, podla vasho nazoru, ktorý druh dohody je lepší.