jana987
30.11.08,12:40
ako by sa dal riesit problem takehoto typu?zili sme s byvalym v zahranici,veskere zariadenie od metlicky az po pracku som kupovala ja 100 000 sk asi.prisli sme na dovolenku sem.ja som aj s dietatkom ostala u rodicov o mesiac dlhsie.pri navrate akoze domov za otcom dietata som zistila,ze sa nemame kde vratit.ex zrusil najom,vsetko vystahoval do garaze k znamemu.nato sme sa rozisli.slubil nam,ze vsetko privezie za nami na slovensko .vobec nepochyboval,ze to su moje veci(ved na nich nijako neprispieval).teraz po roku vyhovoriek a prosenia,kedy vsetko konecne dovezie,som az po telefonatoch k majitelovi garaze zistila,ze este minuly rok si ex co mu vyhovovalo zobral,a co tam ostalo predali oni,jednak aby to nezavadzalo(zmenil si ex cislo,tak nevedeli kam sa ozvat),a este ako protihodnotu za auto,ktore si zobral od nich na splatky a nesplacal.daju sa peniaze za veci vysudit,alebo mam na to zabudnut?predom dakujem za rady
mamalo
30.11.08,15:21
SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM
Composite
30.11.08,15:26
čo tak podať trestné oznámenie, ktoré malo byť už dávno pradávno podané?
nič iné ti neostáva, trestné oznámenie, súd, exekúcia.
Máš bločky,... ak hej tak po pár rokoch to bude tvoje ;)
jana987
30.11.08,16:51
tak bloky nemam tie ostali tam aj s poniektorymi dokladmi.a obidaja uz zas zijeme na slovensku.preco by som sa mala sudit v zahranici?a musi byt trestne oznamenie?nestaci na sude ziadat financne vyrovnanie ?
sylvio
01.12.08,07:26
Môžte na súde žalovať vydanie veci resp. náhradu škody, avšak bude na Vás preukázať, aká škoda Vám bola spôsobená a bez bločkov to prakticky nepôjde resp. to bude veľmi komplikované. Súdiť sa budete musieť v ČR nakoľko ku škode došlo tam. Treba si tiež uvedomiť, že v prípade podania žaloby ste povinná vyčísliť výšku náhrady, ktorú žalujete a z tejto sumy sa platí súdny poplatok. Na Slovensku je to 6%, v čechách neviem.

V prípade trestného oznámenia toto môžte podať v mieste svojho bydliska resp. v mieste bydliska Vášho ex. Vzhľadom na to, že trestný čin bol spáchaný občanom SR, budú to riešiť slovenské orgány. V danom prípade pôjde o krádež alebo spreneveru. Máte svedkov, ktorí dosvedčia, že veci boli u nich uskladnené aj za akú sumu ich predali.

Nech sa rozhodnete akokoľvek, nebude to ľahké a určite to potrvá dlho.