Jozefko
30.11.08,17:23
Zamestnávateľovi bol poskytnutý z ÚPSVaR príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami podľa § 50a Zákona č. 139/08, ktorý slúži na úhradu preddavku na poistné platené zamestnávateľom a tiež na úhradu preddavku plateného zamestnancom.
Potrebujem vedieť, ako je to zo zdanením tohoto príspevku u zamestnanca.
Podľa zákona je príspevok pripočitateľnou položkou ku mzde zamestnca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Doplním ešte, že príspevok je pripísaný na účet podnikateľa a ten ho potom až nasledujúci mesiac má uhradiť zamestnancovi.
Pre mňa dosť nezrozumiteľná formulácia.
Je to predmetom dane, je to oslobodené a odvádzajú sa z toho nejaké poistné?
Kto mi vie na to odpovedať?
Jozefko
30.11.08,18:38
Nikto sa nemá k odpovedi ..........

Možno som to mal prilepiť ku mzdovému účtovníctvu?!
Jozefko
01.12.08,07:18
Chcel by som znovu poprosiť niekoho, aby sa k tomu vyjadril !!!!!!
Jozefko
15.12.08,17:50
Prešli už dva týždne a nikto mi nevie odpovedať!? Smola.......
Opäť budem mať obrovský problém na ÚPSVaR a nebudú mi chcieť tento príspevok uhradiť.
Možno sa ešte nejaká dobrá duša nájde ........
Anja111
15.12.08,18:27
Zamestnávateľovi bol poskytnutý z ÚPSVaR príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami podľa § 50a Zákona č. 139/08, ktorý slúži na úhradu preddavku na poistné platené zamestnávateľom a tiež na úhradu preddavku plateného zamestnancom.
Potrebujem vedieť, ako je to zo zdanením tohoto príspevku u zamestnanca.
Podľa zákona je príspevok pripočitateľnou položkou ku mzde zamestnca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Doplním ešte, že príspevok je pripísaný na účet podnikateľa a ten ho potom až nasledujúci mesiac má uhradiť zamestnancovi.
Pre mňa dosť nezrozumiteľná formulácia.
Je to predmetom dane, je to oslobodené a odvádzajú sa z toho nejaké poistné?
Kto mi vie na to odpovedať?
Z uvedeného príspevku sa nepočítajú odvody ani daň, je to čistý príjem zamestnanca...
devetak
15.12.08,18:49
Ja som toto tiež riešil a málokto mi vedel k tomuto poradiť. Ale malo by to byť pripísané ku mzde zamestnanca, po odpočítaní všetkých odvodov, nezdaniteľný príjem. A len suma, ktorú si poisťovni odviedol za zamestnanca. Tento príspevok si dostal na podporu zamestnania pre pracovníkov z nízkymi mzdami, cca 9900.- Sk?