Lark
30.11.08,17:53
Ahojte,

Od 15.11. som nastúpila ako účtovník a aj pracovník s ŠP do príspevkovej organizácie.
Bohužiaľ šéfka vážne ochorela a teraz je všetko na mne, hoci ja nemám skúsenosti s príspevkovými a rozpočtovými organizáciami a preto vás prosím o zhovievavosť a pomoc pri mojich problémoch, možno pre Vás ktoré roky v tejto sfére pracujete triviálnych. :( Dopredu veľmi pekne ďakujem.

Takže mzdy za 12m?
Predpis na základe mzdovej rekapitulácie účtujem ako 5xx/331,336,... to nie je problém ale,
úhrada bude uskutočnená až v mesiaci január z bežného účtu organizácie.
Za normálnych okolností -teda v priebehu roka by som účtovala 331,336.../221 a tiež na základe zdrojov by som pri banke na základe úhrady urobila zúčtovanie zdrojov podľa poskytovateľov transferu 35x/68X.
Ale ako je to za 12m?:o
keďže v postupoch účtovania sa hovorí , že na účte napríklad 352 (T od zria´dovateľa sa účtuje až na základe výdavku? Ale ten bude v januári?
A kedy teda vyrovnám oproti nákladom triedu 6xx?
Ako to prosím Vás funguje?
A ešte by som prosila tiež o radu z pohľadu štátnej pokladnice, ako sa to vzhľadom na prelom roku realizuje v ŠP? Netreba robiť niečo so zdrojmi?:eek:

Ešte raz dopredu ďakujem za odpoveď.:)
Gabriela Révová
28.12.08,14:06
Mzdy a odvody za 12. mesiac - zdroj zo ŠR účt.357/693 a
zdroj z originálnych kompetencií neide do výnosov /účt. o ňom až v januári 2009/, keď budeme hradiť.
Výsledok hospodárenia v PO vzniká :
1. z vlastnej činnosti PO
2. z bežných transferov od zriaďovateľa.