podfol
30.11.08,19:00
Mam problem a neviem ako z toho-Dovolenka:pracujem pre istu slovesku firmu vo svedsku.som zamestnanec a mam s nimi zmluvu lenze musim im fakturovat svedsko takze vsedko ide cez segrinu zivnost.leze mometalne som na slovesku kedze sa tam toho roku uz nejde a pytal som sa na dovolenku a oni mi povedali ze na nu narok nemam.ako je to potom.som ich zamestnanec a robim im tam meno ale akonahle som na slovesku tak uz mi nic nepatri???Poradte co mam robit?
veronikasad
30.11.08,18:07
Mam problem a neviem ako z toho-Dovolenka:pracujem pre istu slovesku firmu vo svedsku.som zamestnanec a mam s nimi zmluvu lenze musim im fakturovat svedsko takze vsedko ide cez segrinu zivnost.leze mometalne som na slovesku kedze sa tam toho roku uz nejde a pytal som sa na dovolenku a oni mi povedali ze na nu narok nemam.ako je to potom.som ich zamestnanec a robim im tam meno ale akonahle som na slovesku tak uz mi nic nepatri???Poradte co mam robit?
Pokial fakturuješ na sestrinu živnosť, nie si zamestnanec, nemáš nárok na dovolenku ...
podfol
30.11.08,18:12
ako je potom mozne ze za mna odvadzaju normalnu dan mam zmluvu na ktorej je minimalna mzda??je to robene takto:mam tam dohodnute 11euro na hodinu vo forme diet a zobral som si tam aj 2chalanov a za nich berim tiez podiel ale ten musim zdokladovat vo fakture ktore ako som spominal ide cez setru.v podtate som normalne ako ich zamestnanec a stahuju mi normalne odvody z min.mzdy.tie prachy su akoze na cierno aj ked su oficialne zdokladovane.z mojej vyplaty mi odoberu normalnu dan.ak som som sa teraz pytal tak ze nemam narok na tu dovolenku.