pipula
30.11.08,19:38
Poraďte prosím, kedy je výhodnejšie kúpiť stavebný materiál? Ešte tento rok, alebo na budúci? - vzhľadom na finančnú krízu.
AndrejG
30.11.08,20:00
Najprv by som odporucal nastudovat, co je financna kriza...
peto2311978
03.01.09,18:31
to boloa trapna odpoved.Financna kriza.A teraz samame vsetcia poj...lebo Amici maju krizu.Tak im treba .Myslim si,ze teraz je lacnejsi stavebny material.Osobne som tiez kupoval pred vianocami.Teraz sa mame vsetcia zahrabat pod zem a cakat dvadsat rokov kym prejde kriza a potom budeme zit?????.pekny vecer
elkibo
04.01.09,12:37
Ked som sa pytal na ceny porfixu cez zimu a v lete ci je tam rozdiel ceny tak som dostal odpoved: Nie, ibaze teraz nan nemusite cakat. :D
Nemyslim si zeby na slovensku v najblizsom case klesly ceny tu sa stavia furt. I ked sa bude menej ale bude sa stavat.
Priklad: V Nitrianskom kraji na jar minuleho roku ceny nehnutelnosti (konkretne bytov) dosiahly maximum a boli to take sumy za ktore ste dokazali postavit RD a nieco vam aj zostalo. Teraz ked ceny klesli tak ty ludia si uz za tie peniaze nepostavia taky RD - niektorych to odradi od stavby RD o to menej sa bude stavat, ale niektory nieco dolozia a budu stavat - a pre nich sa bude vyrabat a oni budu drzat ceny.
TINOv
04.01.09,17:05
Keď sme rekonštruovali náš dom etapovite v období rokov 2006 až 2008 (výmena strechy vrátane krovu, sanácia pivníc a sokla, výmena okien a dverí, zateplenie domu, omietnutie domu vrátane garáže) tak som kupoval materiál vo februári, ale len taký ktorý nepodliehal z hľadiska skladovateľnosti teplotným vplyvom. Snažil som sa využiť akcie a sezónnu stagnáciu. Ostané na začiatku marca. K tomu uvádzam napr. že 1 m2 kompletne zateplenej plochy aj s prácou, nás vyšiel 497,_ Sk vrátane "štajplónov".