janyes
30.11.08,21:15
Ahojte,
vedeli by sme mi poradiť ako mám vypočítať náklady na 1 km pri dodávkovom vozidle? Čo všetko tam musí byť a na aké obdobie? Potrebujem cenu len na vozidlo bez šoféra. Auto som kupoval staršie, nie je na leasing.
KEJKA
30.11.08,20:26
za obdobie používania spočítaj náklady - PHM, náhradné diely, náklady na opravu, DMV, odpisy,.....momentálne ma viac nenapadá. Náklady vydeľ počtom najazdených km v sledovanom období a výsledok je to, čo chceš.
durisovad
30.11.08,20:34
Este by som snad pridala poistky-zakonnu aj havarijnu.
janyes
01.12.08,12:07
Ďakujem za informácie. Nie je na to nejaký vzorec, prípadne tabuľka? Ak chce prepravca kúpiť nové auto, ako bude vedieť vopred vypočítať cenu na km, keď ešte nemá k dispozícii uvedené ukazovateľe?
durisovad
01.12.08,13:21
Vzorec ani tabulku poskytnut nemozem, ale co sa tyka ukazovatelov - cenu auta a teda aj odpisy vies, tak isto vysku zakonnej aj havarijnej poistky a dane z mot.vozidiel. Cena PHM je sice kolisava, ale treba vziat nejaky priemer, opravy a udrzbu odhadnut, resp. pouzit doterajsie skusenosti s autami, ktore uz jazdili. Toto vsetko vydelit predpokladanym poctom najazdenych km a ak sa budu robit prepravy pre ine subjekty, radila by som dat do zmluvy dolozku, ze ak sa vyrazne zmeni cena PHM, bude aj sadzba za km ina.
brčko
01.12.08,13:51
skús pozrieť tu:
http://www.porada.sk/t12211-aktivacia-vnp-prepravy-a-jej-kalkulacia.html

je tam aj príloha, ale nepozerala som ju
:)