zlati1
01.12.08,08:05
Dobrý deň,
môžete mi poradiť, kde by som sa dočítala o tom, či sa štartovacie € balíčky zdaňujú? Chceli by sme ich zakúpiť a dať zamestnancom.
Ďakujem
Tweety
01.12.08,07:10
Dobrý deň,
môžete mi poradiť, kde by som sa dočítala o tom, či sa štartovacie € balíčky zdaňujú? Chceli by sme ich zakúpiť a dať zamestnancom.
Ďakujem
Zdaňovanie-čo je predmetom dane- nájdeš v Zákone o dani z príjmu od § 3.
Rozalka
01.12.08,16:14
Ja si myslím, že ide o preddavok na mzdu, vyplatený v cudzej mene - takže "jaképak copak" - podlieha zdaneniu!
Asem
02.12.08,07:26
Aj naša firma chce dať zamestnancom štartovacie euro balíčky teraz v decembri, poraďte prosím k tomu viac:
- bude to odmena, alebo balíček? - zdaniť to asi bude treba vždy,
- ak by sa euro balíček musel považovať ako odmena, mali by z toho isť aj odvody?
- alebo môže sa to považovať ako balíček - vec, ešte to nie sú platné peniaze, a potom by z toho nešli odvody iba daň?
Chobot
02.12.08,07:36
Aj naša firma chce dať zamestnancom štartovacie euro balíčky teraz v decembri, poraďte prosím k tomu viac:
- bude to odmena, alebo balíček? - zdaniť to asi bude treba vždy,
- ak by sa euro balíček musel považovať ako odmena, mali by z toho isť aj odvody?
- alebo môže sa to považovať ako balíček - vec, ešte to nie sú platné peniaze, a potom by z toho nešli odvody iba daň?

Považuj ten balíček ako za pamätnú mincu a postupuj tak.
Denda
02.12.08,07:39
Aj naša firma chce dať zamestnancom štartovacie euro balíčky teraz v decembri, poraďte prosím k tomu viac:
- bude to odmena, alebo balíček? - zdaniť to asi bude treba vždy,
- ak by sa euro balíček musel považovať ako odmena, mali by z toho isť aj odvody?
- alebo môže sa to považovať ako balíček - vec, ešte to nie sú platné peniaze, a potom by z toho nešli odvody iba daň?
Za balíček to považovať nemôžete, za príjem eur to považovať nemôžete. Berte to vždy len v rovine toho, že im dávate 500,- Sk na nákup niečoho...Buď to dáte ako finančný príspevok v Skk zo sociálneho fondu alebo ako zálohu na mzdu. Podľa toho sa zariadite (daň, odvody).
Ešte mám otázku, to štartovacie euro myslíte eurá platné od 1.1.2009?
Denda
02.12.08,07:49
Považuj ten balíček ako za pamätnú mincu a postupuj tak.
Pamätné mince sa môžu vydávať len v hodnote €2 a sú zatiaľ ako jediná pamätná minca vydaná ako platné platidlo v rámci eurozóny. Neznásilňujme prípady, ktoré nestali. Treba si ešte uvedomiť, že manipulácia s eurami do 31.12.2008 platnými ako platidlo od 1.1.2009 je pod pokutami aj vo firmách.
Ešte poznámka kurz 30,1260 platí do 31.12.2008 len pre duálne zobrazenie.
Asem
02.12.08,07:55
Za balíček to považovať nemôžete, za príjem eur to považovať nemôžete. Berte to vždy len v rovine toho, že im dávate 500,- Sk na nákup niečoho...Buď to dáte ako finančný príspevok v Skk zo sociálneho fondu alebo ako zálohu na mzdu. Podľa toho sa zariadite (daň, odvody).
Ešte mám otázku, to štartovacie euro myslíte eurá platné od 1.1.2009?

Ďakujem za radu,
ja uvažujem skôr takto ,že by som to dala, ako vec-balíček-mince platné od 1.1.2009 v hodnote 500,- Sk, a nie 500,- Sk, ani nie ako zálohu, ale keď si nebudem istá ako to mám urobiť a budeme mať dosť financíí v sociálnom fonde, tak budem uvažovať aj o tom.
Denda
02.12.08,08:10
Ďakujem za radu,
ja uvažujem skôr takto ,že by som to dala, ako vec-balíček-mince platné od 1.1.2009 v hodnote 500,- Sk, a nie 500,- Sk, ani nie ako zálohu, ale keď si nebudem istá ako to mám urobiť a budeme mať dosť financíí v sociálnom fonde, tak budem uvažovať aj o tom.
Do 31.12.2008 nesmiete s nimi manipulovať.
Ešte inak.
Dám zabaliť 50 dolárov a dám ich dnes zamestnancovi čo mi nastalo, aký prípad pre zaúčtovanie?:rolleyes: No dolárový balíček asi nie:)
Asem
02.12.08,08:44
Do 31.12.2008 nesmiete s nimi manipulovať.
Ešte inak.
Dám zabaliť 50 dolárov a dám ich dnes zamestnancovi čo mi nastalo, aký prípad pre zaúčtovanie?:rolleyes: No dolárový balíček asi nie:)

Dávam Vám za pravdu, zamýšľali sme sa ako to budeme účtovať a naozaj to bude najlepšie tak, ako ste to písali na začiatku,

Ďakujem za radu