benecon
01.12.08,09:34
Pozdravujem !

Prosím neviete niekto kde zaradiť stroj UNC 060 a aký to má kód ?( uencečko -to je to malé vozidlo s lyžicou v predu, ktoré nakladá sypké materiály na auto,.....). Ja by som to dal do dvojky. :confused:
Lenka1979
01.12.08,08:57
Pozdravujem !

Prosím neviete niekto kde zaradiť stroj UNC 060 a aký to má kód ?( uencečko -to je to malé vozidlo s lyžicou v predu, ktoré nakladá sypké materiály na auto,.....). Ja by som to dal do dvojky. :confused:

Ja mám UN zaradené v 3.OS, kod 29.22 Zdvíhacie a dopravné zariadenia.
Maxinka
01.12.08,09:13
Ja to mám zaradené v 2.OS, kód 29.22.18
Janurka
01.12.08,09:29
Ja to mám zaradené v 2.OS, kód 29.22.18
Pred časom som aj ja zisťovala zaradenie nakladača. Pod kódom 29.22.18 je uvedené:" ostatné zdvíhacie, manipulačné, nakladacie alebo vykladacie zariadenia". Podľa mňa nakladač nie je zariadenie. Aj ja ho mám v 3. OS. Kód 29.52.25: Čelné lopatové nakladače s vlastným pohonom.
Až po odoslaní príspevku som si lepšie všimla text Lenka1979 a tiež má uvedené "zdvíhacie a manipulačné zariadenie". Ale myslím, že podstatné je správne zaradenie do 3. OS.
betka
01.12.08,18:23
UNC je rýpadlo alebo kolesový nakladač. 29.52.2 3.OS, kt. má vlastný pohon, ide o stroje na pozemné práce, kt. majú viaceré účely: môžu rýpať do zeme, môžu sa otáčať, môžu prenášať, nakladať....

Do 2. OS 29.52.2 by sa zaradilo "UNC" vtedy, ak by bol čelný lopatkový nakladač, myslím tým napr. (na pásoch ?), nie na kolesách, jasne to definuje táto skupina

ČO sa týka zdvíhacieho a dopravného zariadenie to je niečo ako VZV, ale tie zvačša patria do 2.OS
ondrejvla
24.09.09,20:24
Mne sa dnes dostala do rúk leasingová zmluva, kde je uvedené - predmet leasingu: Stroje a zariadenia - II.odp.sk. Čelný nakladač Golem G03 s podkopom a miešačkou. Nie je na pásoch, je na kolesách, tiež som hľadala kam ho zaradiť a pomohla mi LZ, keď mi ju priniesol konateľ. Inak možno si pozrieť ten nakladač na :http://www.viktorloaders.com
Tak a teraz neviem, je to správne podľa LZ, alebo podľa odpovedí vyššie, poraďte prosím.
lenkak
24.09.09,20:50
3-21 29.52.2 Len: rýpadlá a kolesové nakladače

ale keďže máš leasing, tak odpisuješ podľa počtu leasing. splátok, nie?
apo
25.09.09,09:12
Čo znamenajú skratky v typovom označení stavebných strojov:
UNC univerzálny nakladač čelný
UNK univerzálny nakladač kĺbový
HON hydraulický otočný nakladač

PPS Detva na tomto linku vysvetľuje typové označenie ich produkcie.

http://detvastroje.sk/articles.php?article_id=3

apo
ondrejvla
25.09.09,14:30
3-21 29.52.2 Len: rýpadlá a kolesové nakladače

ale keďže máš leasing, tak odpisuješ podľa počtu leasing. splátok, nie?

Áno Lenka, podľa počtu leasingových splátok, ale tým ma dostali do pomykova, lebo tiež by som ho bola zaradila do 3.odpisovej skupiny.
Ďakujem za odpoveď.
apo
26.09.09,10:09
Účtujem firmy kde bolo hodne stavebných strojov. SDával som ich do 2. skupiny. Prešli tak aj daňovou kontrolou. Pri každom novom mechanizme som preveroval zaradenie.

Bol názoru, že banské stroje sú v 3. skupine a stavebné v druhej. A je to práve naopak.

Správna je tretie odpisová skupina pre všetky stavebné stroje na kolesách.

apo