L-M
01.12.08,11:26
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ako to bude s prepočtom na euro pri preddavkoch k DzMV na rok 2009?
Stačí ak mám : Všeobecné záväzné nariadenie Brat.samospr.kraja- a tam je už aj prepočet jednotlivých sadzieb na euro.
Všetko si to zrátam vydelím štyrmi a potom to zaokrúhlim ako?- na dve desatinné miesta na njbližší eurocent nadol?
Chcem si to pripraviť už teraz, lebo budem celú uzávierku roka a všetky DP robiť prvý krát, tak aby som toho nemala až tak straaaašne veľa.
Ďakujem pekne všetkým za ochotou
Lucia
L-M
01.12.08,14:48
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ako to bude s prepočtom na euro pri preddavkoch k DzMV na rok 2009?
Stačí ak mám : Všeobecné záväzné nariadenie Brat.samospr.kraja- a tam je už aj prepočet jednotlivých sadzieb na euro.
Všetko si to zrátam vydelím štyrmi a potom to zaokrúhlim ako?- na dve desatinné miesta na njbližší eurocent nadol?
Chcem si to pripraviť už teraz, lebo budem celú uzávierku roka a všetky DP robiť prvý krát, tak aby som toho nemala až tak straaaašne veľa.
Ďakujem pekne všetkým za ochotou
Lucia
Berie sa to ako pri dani z príjmov? Lebo o prepočte dani z MV som nikde nič nenašla.

Lucia
L-M
03.12.08,07:45
nájde sa niekto kto by poradil??
Prosím...
mandula
03.12.08,08:11
Lucia, na úvodnej stránke daňového riaditeľstva http://www.drsr.sk/wps/portal nájdeš usmernenie - nielen o DzMV
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/euro_dzmv.pdf
L-M
03.12.08,11:05
Lucia, na úvodnej stránke daňového riaditeľstva http://www.drsr.sk/wps/portal nájdeš usmernenie - nielen o DzMV
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/euro_dzmv.pdf
Ďakujem veľmi pekne, určite sa mi to zíde.
Ale aj tak som tam nenašla ako je to s tým zaokrúhlením.
Mám vyrátanú daň na 872,67€ - štvrťročne - 218,1675€ ako to zaokrúhliť ?? nadol, nahor, matematicky?
Ďakujem pekne za Váš čas a rady.
Lucia
L-M
19.01.09,10:09
Ďakujem veľmi pekne, určite sa mi to zíde.
Ale aj tak som tam nenašla ako je to s tým zaokrúhlením.
Mám vyrátanú daň na 872,67€ - štvrťročne - 218,1675€ ako to zaokrúhliť ?? nadol, nahor, matematicky?
Ďakujem pekne za Váš čas a rady.
Lucia
Poradíte prosím niekto? - k zaokrúhľovaniu preddavkov na daň z MV som nič nenašla- ibaže by to bolo ako iné preddavky a zaokrúhľovalo by sa to na eurocent nadol- a potom sa to dorovná zase v DP k DzMV?
Lucia
Katija
19.01.09,10:41
Poradíte prosím niekto? - k zaokrúhľovaniu preddavkov na daň z MV som nič nenašla- ibaže by to bolo ako iné preddavky a zaokrúhľovalo by sa to na eurocent nadol- a potom sa to dorovná zase v DP k DzMV?
LuciaPreddavky na DzMV sa zaokrúhľujú na erocent nadol. Je to uvedené v tomto zaujímavom dokumente, celkom na konci.
http://www.porada.sk/t98425-vybrane-financne-hodnoty-a-limity-uvedene-v-danovych-zakonoch.html
__________________
Katija:):cool:
kornelia2
19.01.09,10:42
ahoj
som sa dočitala v DÚPP 2-3/2009 že výsledná suma sa zaokruhli na eurocenty nadol
mandula
19.01.09,11:38
Podľa zákona č. 465/2008 Z. z. (čl.10, bod 10) základ dane, daň z motorových vozidiel, preddavky na daň z motorových vozidiel sa od 1. 1. 2009 zaokrúhlujú na eurocenty nadol.
silvia
21.01.09,07:49
Prosím Vás, keď podávam DP k dani z MV za r.2008 celkovo za 5 firemných áut a 5 súkromných áut zamestnancov (využívajú ich celý rok na služobné cesty), pri platení preddavkov na daň z MV v roku 2009 počítam len s firemnými autami alebo aj so spomínanými súkromnými autami zamestnancov?
Myslím, že len s firemnými, ale nie som si celkom istá.

Vďaka za radu!
silvia
27.01.09,10:32
...vie niekto poradiť?
azla
27.01.09,10:50
Prosím Vás, keď podávam DP k dani z MV za r.2008 celkovo za 5 firemných áut a 5 súkromných áut zamestnancov (využívajú ich celý rok na služobné cesty), pri platení preddavkov na daň z MV v roku 2009 počítam len s firemnými autami alebo aj so spomínanými súkromnými autami zamestnancov?
Myslím, že len s firemnými, ale nie som si celkom istá.

Vďaka za radu!

... zo zákona
§ 91 Preddavky na daň a platenie dane
(4) Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane.

Predpokladám, že súkromné vozidla nie sú predmetom dane k 1.1.2009, tak by som ich nebrala do výpočtu predpokladanej dane.

Súhlasím s Tvojim názorom.
ErikaDP
27.01.09,10:52
Prosím Vás, keď podávam DP k dani z MV za r.2008 celkovo za 5 firemných áut a 5 súkromných áut zamestnancov (využívajú ich celý rok na služobné cesty), pri platení preddavkov na daň z MV v roku 2009 počítam len s firemnými autami alebo aj so spomínanými súkromnými autami zamestnancov?
Myslím, že len s firemnými, ale nie som si celkom istá.

Vďaka za radu!
Nikde to nie je jasne napísané. Všade s píše len že predavky sa platia za vozidlá ktoré sú predmetom dane k 1.1.
Neviem či uvažujem správne: ak som zamestnancovi dala príkaz na vykonanie služobnej cesty , ktorú má vykonať 1.1.2009 ( t.j. cestovný príkaz je vystavený 1.1.2009 alebo skôr s tým, ža na cestu nastúpi dňa 1.1.2009, tak vozidlo je predmetom dane a podlieha preddavkom.
Ale toto je taká netypická situácia, málo kto nastúpil na SC dňa 1.1.2009.
Tak z toho mi vyplýva, že takéto autá nebudú podliehať preddavkom.
silvia
28.01.09,11:10
ďakujem vám obom za rady, zdieľam rovnaký názor, no keďže nikde som zatiaľ nenašla jasnú odpoveď (všade je len odvolávka na par.91 ods.4), preto som sa radšej spýtala...