Jarka 1
01.12.08,11:53
Dobrý deň poraďáci,
dovolím si Vás upozorniť, že v prípade záujmu o kúpu Euro balíčkov je lepšie urobiť tak čím najskôr. Situácia v banke bola ráno v prvý deň predaja nasledovná:
kupujúca chcela kúpiť 13 balíčkov, ale povedali jej, že na príkaz riaditeľa môže najviac 10 kusov. Ohradila sa tým ,že predaj nie je limitovaný a ona skutočne nakupuje pre svoju rodinu vrátane syna, švagra,otca a kolegyne. Po telefonáte riaditeľovi tento zvýšil limit na 50 kusov s tým, že ak bude niekto žiadať viac, majú ho informovať. Zároveň ho pracovníčka banky informovala, že má zoznam zamestnancov banky aj s počtom balíčkov, o ktoré majú záujem. Držala ho v ruke a bol riadne dlhý, pričom záujem bol od 10 smerom hore. Usudzujem z toho, že v prípade záujmu ja lepšie "neotáľať" s kúpou.
AlaNR
01.12.08,11:05
Aj v rádiu sú správy, že v bankách aj na poštách sú fronty.
Necháme ich, nech si to užijú, my pozbierame smotanu potom...
veronikasad
01.12.08,11:08
Aj v rádiu sú správy, že v bankách aj na poštách sú fronty.
Necháme ich, nech si to užijú, my pozbierame smotanu potom...
Nerobte paniku. Bola som pre výpis v Istrobanke v PD a tam nikoho. Vybavená som bola za 5 min.
Jana2004
01.12.08,11:09
Podľa môjho názoru sú pre bežných ľudí euro-balíčky zbytočné. Veď 2 týždne v novom roku budem platiť pravdepodobne ešte v Sk a vydávať mi budú eur, takže tých drobných sa mi nazbiera až-až. Ale samozrejme, je to len vec názoru.
Paula
01.12.08,11:09
Veru chaos, na niektorých pobočkách pošty v KE už nemajú ani kus. Najmä starí ľudia odchádzali v smútku zo situácie.
azla
01.12.08,11:19
:confused:
Hadám ten nával záujemcov nie je kvôli tomu, že získajú balíček v hodnote 16,60 eur (500,09 Sk) a zaplatia iba 500,- ;):):D.
Anja111
01.12.08,11:20
Veru chaos, na niektorých pobočkách pošty v KE už nemajú ani kus. Najmä starí ľudia odchádzali v smútku zo situácie.
U nás na pošte nemali o desiatej tiež už ani jeden kus... V bankách zatiaľ majú balíčky a dokonca bez dlhého čakania...
bobino38
01.12.08,11:22
...typické Slovensko:-)..normálne som to čakal a dnešné správy v rádiu ráno mi to dali za pravdu, ľudia húfne budú okupovať banky aby mohli hneď balíčky vykúpiť, ako za totality, keď prišli banány:-)))...až taký zmysel si myslím kupovať ten balíček veru nemá, tak ja neviem čo sme my to za ľudia:-))
Paula
01.12.08,11:25
...typické Slovensko:-)..normálne som to čakal a dnešné správy v rádiu ráno mi to dali za pravdu, ľudia húfne budú okupovať banky aby mohli hneď balíčky vykúpiť, ako za totality, keď prišli banány:-)))...až taký zmysel si myslím kupovať ten balíček veru nemá, tak ja neviem čo sme my to za ľudia:-))


Myslím, že kupujú ako darček pod stromček...nie je to o banánoch;)
02Michaela
01.12.08,11:29
Podľa môjho názoru sú pre bežných ľudí euro-balíčky zbytočné. Veď 2 týždne v novom roku budem platiť pravdepodobne ešte v Sk a vydávať mi budú eur, takže tých drobných sa mi nazbiera až-až. Ale samozrejme, je to len vec názoru.

Keďže 500,- Sk je 500,- Sk, za ktoré môžem ešte kúpiť dieťaťu darčeky. Asi by som jej ťažko vysvetlovala, že pod stromčekom ten balíček tých zlatých a strieborných peniažkov má hodnotu 500,- Sk.:) Takže ja využijem tých 500,- Sk tohto roku rozumnejšie ako kúpou euro, ktoré budú platiť až od budúceho roka.;)
bobino38
01.12.08,11:29
Myslím, že kupujú ako darček pod stromček...nie je to o banánoch;)
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))
Paula
01.12.08,11:33
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))


Nemusí byť jediný, nedávala som nikomu návod na použitie ....ale ja už idem , prajem pekný deň:)
ekopo
01.12.08,11:33
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))
prečo nie? a darčeková poukážka je tiež úbohá? Zase je to o názore..

čo sa týka eurobalíčka, tak určite nekúpim..
azla
01.12.08,11:58
V určitých prípadoch by som význam štartovacieho balíčka videla aj v takom "hmatateľnom" zoznamovaní sa s Eurom.
Nie všetci ľudia prišli do styku s Eurom, hlavne tí najstarší. Je to dobré ak si zblízka, v predstihu prehliadnú nové mince.

Podobnú "procedúru" sme absolvovali v rodine s 89- ročným dedkom. Síce už ani z domu nevychádza, ale na základe dennodenných informácii z rozhlasu bol zvedavý ako to Euro vyzerá, tak sme mu museli robiť "školenie".

Vytiahli sme euromince, aj nejaké papierové ..... zobrali lupu ;)..... a robila sa osveta.
AlaNR
01.12.08,12:33
U starších pochopím, ale keď si to tak zoberiete, na čo sa budem plašiť, aj tak mám skoro všetky peniaze v banke. Na konci roka, čo mi zostane, z toho si kupim balíček, ak nie, miniem to do toho 15.1. v obchode.
Ale niektorým to nevysvetlíš a nevysvetlíš...
Jana Motyčková
01.12.08,13:11
Na konci roka už balíčky nebudú.
Eurobalíčkami sa predzásobujú firmy, ktoré si nedali v marci požiadavku na eurá do banky. Tých 1,2 mil. ks dlho nevydrži.
Jarka 1
01.12.08,13:25
S tým darčekom to vidím asi tak, že študent z rodiny sa balíčku určite veľmi poteší, lebo má v pláne kúpiť si darček až v januári, keď budú výpredaje. Babkám a dedkom tiež urobí radosť. Dobre už nevidia a tak si viem predstaviť ako celý deň budú pozerať, obzerať, porovnávať, aby potom v tom januári nevyzerali v obchode celkom zaostalí. A nakoniec aspoň nebudú potom toľko zdržovať nás ostatných, lebo aj tak bude isto veselo.
ekopo
01.12.08,13:48
úvaha:
prečo balíček nestojí napr. 510,-SKK? Kde 10,-SKK by bolo deklarované ako balné...Stát by prostredníctvom bánk, pôšt tak zarobil rovných 12 milionov SKK, ktorými by zaplatil slávne kalkulačky, kartičky a čo ja viem čo ešte.
Zoltán Kovács
01.12.08,13:49
...darček? neblaznite...dosť veru úbohé ako darček:-))

Pre vášnivých numizmatikov tie balíčky sú hodnotným darčekom. Prvé slovenské euromince, ktoré neboli v obehu. O pár rokov, to bude mať celkom slušnú zberateľskú hodnotu.
Meggie32
01.12.08,13:57
Myslím, že kupujú ako darček pod stromček...nie je to o banánoch;)

Veru... aj ja som objednala europeňaženky, k tým pridám eurobalíček a vianočné darčeky sú "vybavené" xixi :-))) A tiež som plánovala kúpu eurobalíčkov už dnes... to je asi normálne.. je to nové a ľudia si chcú poobzerať tie naše nové peniažky :-))) .. a presne kvôli "blázom" čo chcú kúpiť 20 balíčkov naraz - ja kúpim čo najskôr.. a možno ich tiež bude 20 xixixixi ..zatiaľ som narátala: 5 do vianoč. darčekov a možno 2-3 na začiatok.. však po novom roku vyberiem z bankomatu ako koruny, no nie?!?! (alebo žeby to bol problém?!)
Lianka
01.12.08,14:15
50 balickov/osobu - to je dost vysoky limit vzhladom na to, ze dnes mi volal znamy, ze v ich miestnej banke (male mesto) je limit 3 bal./osobu. A ani "po protekcii" mu nedali viac.
arizona
01.12.08,15:13
Niektorím ľuďom asi pred vianocami chýbajú rady na mandarinky, tak vystávajú v radoch na eurobalíčky:confused::rolleyes::D
Hold, každá doba má svoje...:D:D:D
Fabiana
01.12.08,15:30
Ty brďo čo sa tak plašíte, veď vám koruny na eurá zmenia tak či tak... :eek:. Stáť v rade na to, čo môžete použiť až o mesiac sa mi zdá byť naozaj nezmyselné :confused:
Rozalka
01.12.08,17:38
Volal dnes náš zákazník: Kúpil som si 10 eurobalíčkov, dúfam, že to ide do nákladov ...?!?!

Teraz už chápem, prečo mnohí kupujú po 50 kusov ;);)
Melnick
01.12.08,17:45
Nemusí byť jediný, nedávala som nikomu návod na použitie ....ale ja už idem , prajem pekný deň:)

Zberatelia chcú nepoužité mince a takýto darček ich veru poteší. :cool:
Okrem iných darčekov -pochopiteľne.
Melnick
01.12.08,17:49
Volal dnes náš zákazník: Kúpil som si 10 eurobalíčkov, dúfam, že to ide do nákladov ...?!?!

Teraz už chápem, prečo mnohí kupujú po 50 kusov ;);)

Čoooo ? Rozalka to si ich nákup fakt nemôžem dať do nákladov???? :eek::eek::eek:
endrju
01.12.08,17:50
úvaha:
prečo balíček nestojí napr. 510,-SKK? Kde 10,-SKK by bolo deklarované ako balné...Stát by prostredníctvom bánk, pôšt tak zarobil rovných 12 milionov SKK, ktorými by zaplatil slávne kalkulačky, kartičky a čo ja viem čo ešte.
Prečo balíček nestojí napr. 400,-SKK? Kde 100,-SKK by bolo deklarované ako kompenzácia za to, že z obehu sa späť do NBS vráti nie viac ako 80% súčasnej meny...
Štát by prostredníctvom bánk, pôšt takto neobral občanov o ich peniaze a ešte by s rezervou zaplatil slávne kalkulačky, kartičky a čo ja viem čo ešte. ;)
Melnick
01.12.08,17:51
mimotemy:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D čakala som kto ma bude brať smrteľne vážne.
Rozalka
01.12.08,17:52
Majka, vidíš, všetci to pochopili tak :):D :D:) ako ty.
endrju
01.12.08,17:56
Ty brďo čo sa tak plašíte, veď vám koruny na eurá zmenia tak či tak... :eek:. Stáť v rade na to, čo môžete použiť až o mesiac sa mi zdá byť naozaj nezmyselné :confused:
"Kúpil" som dnes 3 takéto balíčky. Jeden ako zberateľ a jeden ako bežný občan, ktorý si denne kupuje nejaké drobnosti v obchode, resp. ku "gastráču" ešte niekoľko korún dopláca, aby mal kompletný obed. Okrem toho som svojim rodičom - dôchodcom kúpil ďalší balíček. Nemusia sa kvôli tomu preháňať na poštu alebo do banky. :cool:
Všetko som "poriešil" bez čakania v rade. Ak za "rad" nepovažujem jedného klienta, ktorý práve odchádzal od pokladne v banke. Celý "nákup" najviac zdržalo to, že bankový úradník si musel opísať skoro kompletne údaje z môjho občianskeho preukazu.
A teraz neviem: budú mi za to ostatní nadávať? :rolleyes:
Rozalka
01.12.08,18:02
Prečo by sme nadávali, postupoval si rozumne.
wagner
01.12.08,18:04
Ja som sa pýtala na pošte v Prievidzi, kde som uhrádzala šeky či majú euro balíčky. Povedali mi, že oni ich nedostali, aby som sa unúvala do banky. Na to som nemala čas, tak nemám.
u.erika
01.12.08,18:22
úvaha:
prečo balíček nestojí napr. 510,-SKK? Kde 10,-SKK by bolo deklarované ako balné...Stát by prostredníctvom bánk, pôšt tak zarobil rovných 12 milionov SKK, ktorými by zaplatil slávne kalkulačky, kartičky a čo ja viem čo ešte.
a prečo nemohli dať jeden balíček každému občanovi zadarmo? Počula som, že niekde rómovia dostali.
Fabiana
01.12.08,18:22
"Kúpil" som dnes 3 takéto balíčky. Jeden ako zberateľ a jeden ako bežný občan, ktorý si denne kupuje nejaké drobnosti v obchode, resp. ku "gastráču" ešte niekoľko korún dopláca, aby mal kompletný obed. Okrem toho som svojim rodičom - dôchodcom kúpil ďalší balíček. Nemusia sa kvôli tomu preháňať na poštu alebo do banky. :cool:
Všetko som "poriešil" bez čakania v rade. Ak za "rad" nepovažujem jedného klienta, ktorý práve odchádzal od pokladne v banke. Celý "nákup" najviac zdržalo to, že bankový úradník si musel opísať skoro kompletne údaje z môjho občianskeho preukazu.
A teraz neviem: budú mi za to ostatní nadávať? :rolleyes:
Nechcem si nikoho pohnevat, chcem len povedat nazor na moj uhol pohladu, nakolko zijem mimo uzemia SR veci vidim inak.
Takze: Cely narod sa teraz splasil, pretoze si mozu vymenit slovenske koruny za eura, dokonca sa tieto balicky budu davat pod stromcek-ake originalne (radsej by som dostala dobru knihu). V januari si kupite velky nakup a pravdepodobne vam tento balicek na cely nakup ani stacit nebude - doplatite to korunami? Alebo si len poviete bol som medzi prvymi co mal eurobalicek...i ked 500SK zatial mohlo pracovat niekde inde (500Sk nie je vela, ale babka k babce...), ale vy ich mesiac budete susit doma a pozerat ake su pekne. :D Z mojho pohladu je to funny, ale...budiš :-))
u.erika
01.12.08,18:23
a prečo nemohli dať jeden balíček každému občanovi zadarmo? Počula som, že niekde rómovia dostali.
wagner
01.12.08,18:27
A Ty si rómka, keď chceš balíček zadarmo?
Kazu
01.12.08,18:34
Nechcem si nikoho pohnevat, chcem len povedat nazor na moj uhol pohladu, nakolko zijem mimo uzemia SR veci vidim inak.
Takze: Cely narod sa teraz splasil, pretoze si mozu vymenit slovenske koruny za eura, dokonca sa tieto balicky budu davat pod stromcek-ake originalne (radsej by som dostala dobru knihu). V januari si kupite velky nakup a pravdepodobne vam tento balicek na cely nakup ani stacit nebude - doplatite to korunami? Alebo si len poviete bol som medzi prvymi co mal eurobalicek...i ked 500SK zatial mohlo pracovat niekde inde (500Sk nie je vela, ale babka k babce...), ale vy ich mesiac budete susit doma a pozerat ake su pekne. :D Z mojho pohladu je to funny, ale...budiš :-))

Fabiana, moji rodičia žijú v penzióne. Majú tam kompletný servis a ani vreckové čo dostávajú nemajú na čo minúť. Okrem toho sú imobilní a bez pomoci nedokážu odísť ani z izby. Vieš aké mali nervy z toho, keď som im povedala, že eurobalíček im netreba? Asi im budem musieť kúpiť zatváracie vrecúško a nejaké eurá pohľadať v šuplíku. Aby mohli kľudne spať, že eurká už majú. :D
Jarka 1
01.12.08,18:35
Ty brďo čo sa tak plašíte, veď vám koruny na eurá zmenia tak či tak... :eek:. Stáť v rade na to, čo môžete použiť až o mesiac sa mi zdá byť naozaj nezmyselné :confused:

Ďakujem Vám milí poraďáci. Nielen, že som tému zadala, ale som sa aj skvele pobavila.
Mimochodom, ako to tu tak čítam, môže sa nám stať, že budeme stáť v rade aj v tom januári. V banke nám síce nedajú mandarínky, ale zamenia Sk na Euro, aby sme si mali za čo tie mandarínky kúpiť. NO ALE ČO UŽ? Niekedy je dobré, odstáť si aj tú radu. Človek príde na myšlienky, na ktoré za iných okolností nemá čas.
Fabiana
01.12.08,18:39
Vieš aké mali nervy z toho, keď som im povedala, že eurobalíček im netreba? Asi im budem musieť kúpiť zatváracie vrecúško a nejaké eurá pohľadať v šuplíku. Aby mohli kľudne spať, že eurká už majú. :D
To je zlaté :-).
Melnick
01.12.08,18:39
A ja si myslím, nech si každý so svojimi korunami naloží ako on chce. Chce darovať ? Nech daruje. Chce do zbierky? Nech zbiera. Chce vymeniť a dať pod vankúš? Nech tak urobí, ale nech sa nesťažuje ,že Eurá ho tlačia viac ako koruny. :---:---:---:---
wagner
01.12.08,18:40
Ja sa teda kvôli eurobalíčkom nezbláznim. Mne stačia aj slovenské korunky, len keby ich bolo. Dva týždne môžem s nimi platiť a eurá? Keď nebudú slovenské, tak z účtu vyberiem eurá. Len aby bolo na účte dosť slovenských a potom bude z čoho vyberať:D:D
Fabiana
01.12.08,18:43
Ďakujem Vám milí poraďáci. Nielen, že som tému zadala, ale som sa aj skvele pobavila.
Mimochodom, ako to tu tak čítam, môže sa nám stať, že budeme stáť v rade aj v tom januári. V banke nám síce nedajú mandarínky, ale zamenia Sk na Euro, aby sme si mali za čo tie mandarínky kúpiť. NO ALE ČO UŽ? Niekedy je dobré, odstáť si aj tú radu. Človek príde na myšlienky, na ktoré za iných okolností nemá čas.
V januári by ti mal dat eura kazdy bankomat a aj v obchote ti musia vydat eurami. Nerozumiem tomu cakaniu. Pamatam si casy davno minule, ked sa cakavalo na podpultovy tovar a na mandarinky a banany. Tie dlhe rady v slovenskom narode akosi ostali...:D. Trenujeme, trenujeme...aby nam nahodou nieco neuniklo:D:D:D
Fabiana
01.12.08,18:46
ale nech sa nesťažuje ,že Eurá ho tlačia viac ako koruny. :---:---:---:---
Kým si zvyknete na kopu mincí a veľké množstvo centov - veru potlačia :-)))
endrju
01.12.08,18:49
Nechcem si nikoho pohnevat, chcem len povedat nazor na moj uhol pohladu, nakolko zijem mimo uzemia SR veci vidim inak.
Takze: Cely narod sa teraz splasil, pretoze si mozu vymenit slovenske koruny za eura, dokonca sa tieto balicky budu davat pod stromcek-ake originalne (radsej by som dostala dobru knihu). V januari si kupite velky nakup a pravdepodobne vam tento balicek na cely nakup ani stacit nebude - doplatite to korunami? Alebo si len poviete bol som medzi prvymi co mal eurobalicek...i ked 500SK zatial mohlo pracovat niekde inde (500Sk nie je vela, ale babka k babce...), ale vy ich mesiac budete susit doma a pozerat ake su pekne. :D Z mojho pohladu je to funny, ale...budiš :-))
Asi sme sa nepochopili:
1. Ako zberateľ si po novom roku nerozpečatený "slovenský" € balíček zaobstarám iba za dosť "mastný" príplatok.
Vieš, napríklad, akú sumu sú dnes zberatelia ochotní zaplatiť za bankovku v hodnote 100 Kčs s portrétom K. Gottwalda vydanú v roku 1989?
Tušíš tiež, akú zberateľskú hodnotu má nepoužitý hliníkový slovenský 50 haliernik "ročník" 1994?
Poznáš aspoň orientačne zberateľskú hodnotu nepoužitých slovenských bankoviek série "A" vydaných po 1.1.1993?
2. "Väčšie" nákupy (viac ako 200 Sk) zásadne platím kartou.
3. Drobné za cca 500,- Sk spotrebujem približne za 10 dní pri doplácaní ku "gastráčom" za obed, pri nákupe čerstvých rožkov na raňajky a pod. Zaobstaraním balíčka som sa vyhol rozmýšľaniu nad tým, ako vyriešiť situáciu, že mi v pekárni nebudú vedieť vydať z najmenšej bankovky v hodnote 5€. Dnes sa mi pravidelne pri rannom nákupe rožkov v pekárni "za rohom" stáva, že mi nedokážu pri nákupe za 20 korún vydať zo 100 korunovej bankovky.
Predpokladám, že "chaos" s vydávaním drobných v období duálneho obehu Sk a € bude v inej "kvalite".
4. Rodičom tiež uľahčím z rovnakých dôvodov situáciu pri zorientovaní sa v úvode budúceho roku.
5. Koľkože mi to "zarobia" za mesiac tie "umŕtvené" peniaze v sume 1500 Sk na bežnom účte pri úroku 0,1% p.a.?
Jarka 1
01.12.08,18:52
V januári by ti mal dat eura kazdy bankomat a aj v obchote ti musia vydat eurami. Nerozumiem tomu cakaniu. Pamatam si casy davno minule, ked sa cakavalo na podpultovy tovar a na mandarinky a banany. Tie dlhe rady v slovenskom narode akosi ostali...:D. Trenujeme, trenujeme...aby nam nahodou nieco neuniklo:D:D:D

Plne súhlasím, ale ... Bankomat mi dá eura, ak najprv vložím Sk do banky. V obchode mi vydajú eurami, ale tiež je tam určité obmedzenie ...
Melnick
01.12.08,18:55
V januári by ti mal dat eura kazdy bankomat a aj v obchode ti musia vydat eurami. Nerozumiem tomu cakaniu. Pamatam si casy davno minule, ked sa cakavalo na podpultovy tovar a na mandarinky a banany. Tie dlhe rady v slovenskom narode akosi ostali...:D. Trenujeme, trenujeme...aby nam nahodou nieco neuniklo:D:D:D
Vieš Fabiana, aj napriek vopred predpokladanému množstvu novej meny ,ktorú budeme na začiatku roka potrebovať a ktorú sme museli nahlasovať do banky, sa z malých obchodíkov hlavne na dedinách stanú banky a ľudia si budú svoje koruny chodiť vymieňať aj 5x za deň. Ty sa čuduješ, že niektorí chcú byť pripravení na novú menu a ja im to schvaľujem. Najlepšie by bolo, keby každý občan mal na začiatok aspoň 5 balíčkov.
Ja som totiž už jednu výmenu :eek: peňazí zažila. :) A že v ŽL som nemala činnosť "zmenáreň " mi môžeš veriť. :D:D
Paula
01.12.08,19:01
V januári by ti mal dat eura kazdy bankomat a aj v obchote ti musia vydat eurami. Nerozumiem tomu cakaniu. Pamatam si casy davno minule, ked sa cakavalo na podpultovy tovar a na mandarinky a banany. Tie dlhe rady v slovenskom narode akosi ostali...:D. Trenujeme, trenujeme...aby nam nahodou nieco neuniklo:D:D:D


To vieš, osamelí starčekovia a starenky, nežijúci v Londone ale na Slovensku a nemajúci účet v banke ,majú na to iné oči asi:)
Fabiana
01.12.08,19:06
Asi sme sa nepochopili:
1. Ako zberateľ si po novom roku nerozpečatený "slovenský" € balíček zaobstarám iba za dosť "mastný" príplatok.
Vieš, napríklad, akú sumu sú dnes zberatelia ochotní zaplatiť za bankovku v hodnote 100 Kčs s portrétom K. Gottwalda vydanú v roku 1989?
Tušíš tiež, akú zberateľskú hodnotu má nepoužitý hliníkový slovenský 50 haliernik "ročník" 1994?
Poznáš aspoň orientačne zberateľskú hodnotu nepoužitých slovenských bankoviek série "A" vydaných po 1.1.1993?
2. "Väčšie" nákupy (viac ako 200 Sk) zásadne platím kartou.
3. Drobné za cca 500,- Sk spotrebujem približne za 10 dní pri doplácaní ku "gastráčom" za obed, pri nákupe čerstvých rožkov na raňajky a pod. Zaobstaraním balíčka som sa vyhol rozmýšľaniu nad tým, ako vyriešiť situáciu, že mi v pekárni nebudú vedieť vydať z najmenšej bankovky v hodnote 5€. Dnes sa mi pravidelne pri rannom nákupe rožkov v pekárni "za rohom" stáva, že mi nedokážu pri nákupe za 20 korún vydať zo 100 korunovej bankovky.
Predpokladám, že "chaos" s vydávaním drobných v období duálneho obehu Sk a € bude v inej "kvalite".
4. Rodičom tiež uľahčím z rovnakých dôvodov situáciu pri zorientovaní sa v úvode budúceho roku.
5. Koľkože mi to "zarobia" za mesiac tie "umŕtvené" peniaze v sume 1500 Sk pri priemernom 0,1% úroku na bežnom účte?
Asi sme sa nepochopili, nakoľko
1. som vôbec nenarážala na zberateľskú hodnotu. Nemám žiadne vedomosti o tejto vášni.
2. nie si jediný kto kupuje tieto balíčky a nie každý je zberateľom
3. eurobalíčky do nákladov?
Fabiana
01.12.08,19:18
Vieš Fabiana, aj napriek vopred predpokladanému množstvu novej meny ,ktorú budeme na začiatku roka potrebovať a ktorú sme museli nahlasovať do banky, sa z malých obchodíkov hlavne na dedinách stanú banky a ľudia si budú svoje koruny chodiť vymieňať aj 5x za deň. Ty sa čuduješ, že niektorí chcú byť pripravení na novú menu a ja im to schvaľujem. Najlepšie by bolo, keby každý občan mal na začiatok aspoň 5 balíčkov.
Ja som totiž už jednu výmenu :eek: peňazí zažila. :) A že v ŽL som nemala činnosť "zmenáreň " mi môžeš veriť. :D:D
Každý robí chyby, keď si mi už označila ten obchot ;).
Ale nie každý dôchodca je schopný čakať v dlhom rade na pošte a nie každý má ochotných príbuzných, ktorí im eurá donesú. Predpokladám, že v tých radoch stoja ľudia stredného veku.
Fabiana
01.12.08,19:23
To vieš, osamelí starčekovia a starenky, nežijúci v Londone ale na Slovensku a nemajúci účet v banke ,majú na to iné oči asi:)
A práve títo osamelí starčekovia a starenky žijúci na dedinách postávajú na pošte v rade? Prečo teraz kúpu eurobalíčkov aplikujete len na tých najstarších? Veď nákupmi sa tu chváli resp. o nákupoch diskutuje stredná vrstva? Podotýkam nie každý dôchodca má ochotnú rodinu, ktorá sa o neho (aj v prípade euromincí) postará.
Zoltán Kovács
01.12.08,19:30
Asi sme sa nepochopili:
1. Ako zberateľ si po novom roku nerozpečatený "slovenský" € balíček zaobstarám iba za dosť "mastný" príplatok.
Vieš, napríklad, akú sumu sú dnes zberatelia ochotní zaplatiť za bankovku v hodnote 100 Kčs s portrétom K. Gottwalda vydanú v roku 1989?
Tušíš tiež, akú zberateľskú hodnotu má nepoužitý hliníkový slovenský 50 haliernik "ročník" 1994?
Poznáš aspoň orientačne zberateľskú hodnotu nepoužitých slovenských bankoviek série "A" vydaných po 1.1.1993?


Ja veru viem. :):):)

Dnes otec (pracujúci dôchodca) došiel domov z roboty takým balíčkom, že im odbory dávali - a k tomu zadarmo (aspoň na niečo sú dobrí).

Pre starších ľudí je podľa mňa aj preto dobré mať tie balíčky doma, aby sa zoznámili s novými mincami dovtedy kým nebudú platiť.
Fabiana
01.12.08,19:36
Ja veru viem. :):):)

Dnes otec (pracujúci dôchodca) došiel domov z roboty takým balíčkom, že im odbory dávali - a k tomu zadarmo (aspoň na niečo sú dobrí).

Pre starších ľudí je podľa mňa aj preto dobré mať tie balíčky doma, aby sa zoznámili s novými mincami dovtedy kým nebudú platiť.
Inak smith, keď to endrju napísal spomenula som si na Teba, čítala som Tvoje články na mojstyl.sk. V Nitre jeden ujo predával rôzne bankovky pri autobusovej stanici. Možno tam má stále svoje miesto, ak by Ťa to zaujímalo.
Nika
01.12.08,19:37
A práve títo osamelí starčekovia a starenky žijúci na dedinách postávajú na pošte v rade? Prečo teraz kúpu eurobalíčkov aplikujete len na tých najstarších? Veď nákupmi sa tu chváli resp. o nákupoch diskutuje stredná vrstva? Podotýkam nie každý dôchodca má ochotnú rodinu, ktorá sa o neho (aj v prípade euromincí) postará.

stredná vrstva v 90% kupuje pre svojich starččekov a starenky....:)
Zoltán Kovács
01.12.08,19:39
Inak smith, keď to endrju napísal spomenula som si na Teba, čítala som Tvoje články na mojstyl.sk. V Nitre jeden ujo predával rôzne bankovky pri autobusovej stanici. Možno tam má stále svoje miesto, ak by Ťa to zaujímalo.


Ďakujem za info. Ja väčšinou chodím na burzy si zaobstarať bankovky a mince. ;)
Excise Duty
01.12.08,19:42
Vidím to tak, že kremnická mincovňa určite nebude prepúštať.
endrju
01.12.08,19:42
stredná vrstva v 90% kupuje pre svojich starččekov a starenky....:)

V mojom prípade to bolo "iba" 33,33%. :D
Ešte raz si dovolím pripomenúť to, čo som uviedol už v prvom mojom príspevku v tejto téme: "môj" rad pozostával až z jedného človeka práve odchádzajúceho od pokladne v pobočke nemenovanej banky na dosť frekventovanom mieste (doslovne "cez cestu" oproti trhovisku na Miletičovej ulici v BA). ;)
Okolo tej pobočky chodím takmer denne do práce. "Nákup" ma zdržal necelých 10 minút bez akéhokoľvek znervózňovania seba alebo kohokoľvek iného v mojom okolí.
Zoltán Kovács
01.12.08,19:44
V mojom prípade to bolo "iba" 33,33%.
Ešte raz si dovolím pripomenúť to, čo som uviedol už v prvom mojom príspevku v tejto téme: "môj" rad pozostával až z jedného človeka práve odchádzajúceho od pokladne v pobočke nemenovanej banky na dosť frekventovanom mieste (doslovne "cez cestu" oproti trhovisku na Miletičovej ulici v BA). ;)

Podobne som dopadol aj ja, keď som išiel kupovať balíček u nás na pešej zóne.
endrju
01.12.08,19:49
... V Nitre jeden ujo predával rôzne bankovky pri autobusovej stanici...
Na ulici a či v nejakom obchodíku so zberateľským "tovarom" v blízkosti autobusovej stanice?
Ak na ulici, tak by som veru neriskoval nákup bankoviek do zbierky ani pri neviem ako lukratívnej ponuke. :cool:
Melnick
01.12.08,20:01
Každý robí chyby, keď si mi už označila ten obchod ;).
Ale nie každý dôchodca je schopný čakať v dlhom rade na pošte a nie každý má ochotných príbuzných, ktorí im eurá donesú. Predpokladám, že v tých radoch stoja ľudia stredného veku.
Tak na to som vôbec nenarážala ver mi a v citácii väčšinou chybu opravím;) v prípade, že autor si ju ide do svojho príspevku opraviť, aby som ju ja zbytočne necitovala v ďalšom príspevku. Ja som mala na mysli naozaj obchody na dedinách - to si nevieš predstaviť:):):) nielen s eurami, ono sa to robí aj teraz. Obchodníci musia mať dosť peňazí, aby niekedy zmenili jednej rodine aj 2-3 tisícky - manželovi do práce, na lístky deťom- každému dieťaťu zvlášť atď..... . Preto sa desím januára. Naše zamestnankyne zblbnú a my s nimi, lebo manžel bude prevádzku viac zásobovať eurami, ako tovarom .:D:D:D
endrju
01.12.08,20:03
...eurobalíčky do nákladov?
Tejto otázke som nerozumel. Môžeš upresniť? Ďakujem.
Melnick
01.12.08,20:08
Endrju kuk sem :D:D:D

http://www.porada.sk/884003-post27.html


a kuk aj na príspevok 29
liba2
01.12.08,20:10
Endrju kuk sem :D:D:D

http://www.porada.sk/884003-post27.html


a kuk aj na príspevok 29
vtipný podnikateľ ... :D :D :D :D :D
Llívia
01.12.08,20:15
Ja som mala na mysli naozaj obchody na dedinách - to si nevieš predstaviť:):):) nielen s eurami, ono sa to robí aj teraz. Obchodníci musia mať dosť peňazí, aby niekedy zmenili jednej rodine aj 2-3 tisícky - manželovi do práce, na lístky deťom- každému dieťaťu zvlášť atď..... . Preto sa desím januára. Naše zamestnankyne zblbnú a my s nimi, lebo manžel bude prevádzku viac zásobovať eurami, ako tovarom .:D:D:D

Mama s tebou úplne súhlasí. Už teraz k nim do obchodu chodia ľudia s takýmto názorom: "Ráno prídem na rožky, zaplatím tisíckou, vydajú mi eurá. Potom pošlem dcéru tiež s tisíckou, potom manželku s tisíckou a už to mám zamenené, ani nemusím chodiť do banky".

Pre Jana2004 (príspevok č. 4) a Fabiana (príspevok č. 43): obchod vážne nie je zmenáreň a platia obmedzenia, kedy vám môžu predavačky/preadavači omietnuť platbu v SKK (tuším je to, ako hodnota slovenskej bankovky je viac ako 4-násobok hodnoty nákupu). A tiež pre tých, ktorí budú "zabíjať" prasiatko v januári: obmedzenia platia aj pri platbe mincami.
Jana2004
01.12.08,22:34
Mama s tebou úplne súhlasí. Už teraz k nim do obchodu chodia ľudia s takýmto názorom: "Ráno prídem na rožky, zaplatím tisíckou, vydajú mi eurá. Potom pošlem dcéru tiež s tisíckou, potom manželku s tisíckou a už to mám zamenené, ani nemusím chodiť do banky".

Pre Jana2004 (príspevok č. 4) a Fabiana (príspevok č. 43): obchod vážne nie je zmenáreň a platia obmedzenia, kedy vám môžu predavačky/preadavači omietnuť platbu v SKK (tuším je to, ako hodnota slovenskej bankovky je viac ako 4-násobok hodnoty nákupu). A tiež pre tých, ktorí budú "zabíjať" prasiatko v januári: obmedzenia platia aj pri platbe mincami.

Lívia, aj pri najlepšej snahe Ti vyhovieť - nemôžem Ti dať za pravdu. Výdaj 0-5 EUR nie je u mňa zneužívanie obchodu ako banky. Žiaľ, nie som tak uvedomelá, aby som vždy platila presne - v roku 2009 na cent.
Fabiana
01.12.08,23:00
Uuups asi začínam vidieť hlbšie do problému...s tým dedinským obchodom a tisíckami ste ma zaskočili...ale ako tak tuho rozmýšľam máte fakticky pravdu. Tie babky to tak urobia (meniť peniažky v obchode), preto už chápem prečo kvôli svojim rodičom máte taký poplach s euromincami.
Fabiana
01.12.08,23:05
Tejto otázke som nerozumel. Môžeš upresniť? Ďakujem.

Príspevok č.25 od Rozalky

Volal dnes náš zákazník: Kúpil som si 10 eurobalíčkov, dúfam, že to ide do nákladov ...?!?!
Niektorí sa plašia, lebo si myslia, že eurobalíčky si môžu dať do nákladov.
ZuzanaP
02.12.08,07:47
Mama s tebou úplne súhlasí. Už teraz k nim do obchodu chodia ľudia s takýmto názorom: "Ráno prídem na rožky, zaplatím tisíckou, vydajú mi eurá. Potom pošlem dcéru tiež s tisíckou, potom manželku s tisíckou a už to mám zamenené, ani nemusím chodiť do banky".

Pre Jana2004 (príspevok č. 4) a Fabiana (príspevok č. 43): obchod vážne nie je zmenáreň a platia obmedzenia, kedy vám môžu predavačky/preadavači omietnuť platbu v SKK (tuším je to, ako hodnota slovenskej bankovky je viac ako 4-násobok hodnoty nákupu). A tiež pre tých, ktorí budú "zabíjať" prasiatko v januári: obmedzenia platia aj pri platbe mincami.


Presne tak, tento oznam bude visieť aj na našej prevádzke.:)
michelle84
02.12.08,10:16
Eurobalíček som si nekúpila, viem, že ho dostanem, ale asi si ho nechám neporušený na pamiatku. Prvé dni v januári budem potrebovať nejaké drobáky na potraviny, inak by som nemala mať dôvod použiť hotovosť. Takže len kvôli potravinám potrebujem, uvidím, či si ešte kúpim balíček, ak ho vôbec ešte niekde zoženiem alebo využijem eurá, ktoré už mám, aj keď nie sú slovenské :) Eurobalíčky sú naozaj dôležité pre starších ľudí. Si predstavte, že budete platiť 5 rožkov kartou. Ani neviem, či budú fungovať platby kartou a bankomaty 2. januára, kedy už budú otvorené obchody.
slabikar
02.12.08,10:34
prepacte za vyraz, ale to kupovanie eurobalickov mi pripadalo ako keby stadu dali stravu po 2 dnoch
iriska
02.12.08,11:46
Viete mi povedať tie obmedzenia pri platbe mincami? Myslím, že v Skk to bolo nejako, že maximálne 20 ks mincí môžem zaplatiť naraz, lenže to bolo aj tak nafigu, lebo prišla do obchodu tetuška, kúpila toaletný papier, zaplatila napr. 10timi korunáčkami a 6timi 50haliernikmi a potom si rozmyslela, že chce ešte dve paradajky a postupne takto prišli 3-4 po sebe denno denne tie isté a už je plná pokladňa drobákov, lebo veď predsa v Tescu im vydali a v dedinskom obchodíku sú predsa vďační aj za to :(

p.s. prikláňam sa k názoru, že načo sú nám eurobalíčky. veď v januári na to nabehneme a bude, lenže starší ľudia majú paniku z toho, že ich nedostali, lebo večer čo večer v správach a spol. im masírujú mozgy, aby si kupovali, lebo budú stratení. rovnako europeňaženky sú taká kravina. keď mi vydajú v obchode hrsť drobných a ja si ich budem do tej peňaženky pol hodiny triediť, tak asi ľudia v rade nebudú nadšení. Alebo si ich tam len tak hodím ... aha, to môžem používať aj tú, čo doteraz. Navyše v západných krajinách prešli na euro aj s normálnymi peňaženkami, lenže my čo vidíme v telke, to predsa musíme mať. Čo je doma, to sa počíta.
Melnick
02.12.08,13:28
mimotemy predám dva eurobalíčky v hodnote 16,60 eur za 10,60 eur.

adresa u admina.

Značka : nerob nič, nemáš nič.:D:D:D:D


Ponuka platí do vypredania zásob:---:---:---:---:---:---
m.hladka
02.12.08,13:35
Nový módny hit:
Najprv sa všetci sťažovali, že budú musieť nosiť vrecia namiesto peňaženiek, a teraz sa idú pozabíjať, aby tie vrecia mohli aj nosiť.

Nerobte, prosím, paniku, nikomu nič neujde!
misomiso
02.12.08,14:08
Predam eurobalicek za najvyssiu ponuku.

Zn. eurokalkulacka ako bonus.
slabikar
02.12.08,14:20
dam jednu euronahubu :D
Nika
02.12.08,14:22
Predam eurobalicek za najvyssiu ponuku.

Zn. eurokalkulacka ako bonus.

však pridaj aj konverznú kartu ako bonus......nebuď škrob......:)
misomiso
02.12.08,14:25
Aha pardon - uz tu boli nejake inzeraty, ja som si zasa neprecital diskusiu a chcel som byt originalny. :(
bepo
02.12.08,15:39
:) Eurobalíčky sú naozaj dôležité pre starších ľudí. Si predstavte, že budete platiť 5 rožkov kartou. Ani neviem, či budú fungovať platby kartou a bankomaty 2. januára, kedy už budú otvorené obchody.
Len aby začiatkom januára nebola poľadovica lebo čím väčšia a rozsiahlejšia poľadovica tým viac ľudí si ide kúpiť čerstvé rožky. A ak sa do toho pridá výmena Sk tak koniec, doláme sa polka Slovenska. :) Čo mi dnes hovorili v TB tak do 4 januára sa nebude dať vyberať z účtu, iba vkladať.
PS- bude sa dať iba vkladať a zamienať Sk za Eurá takže treba mať hotovosť v Sk.
wagner
02.12.08,15:48
mimotemy Keď som videla tie rady na euro balíčky, tak mi to pripadalo, že Slovákom chýbajú rady na všetko, ako za socializmu. :mad: Aspoň raz im štát umožnil, aby si to mohli zopakovať a s nadávkami, že už nemajú, aj primerane vychutnať - teda niektorí.:(
Llívia
02.12.08,15:50
Lívia, aj pri najlepšej snahe Ti vyhovieť - nemôžem Ti dať za pravdu. Výdaj 0-5 EUR nie je u mňa zneužívanie obchodu ako banky. Žiaľ, nie som tak uvedomelá, aby som vždy platila presne - v roku 2009 na cent.

O žiadnom zneužívaní obchodu ako banky som nehovorila.
5 EUR je 150,63 SKK. Takže ak si po novom roku kúpiš 20 rožkov po 2 SKK, čo je 1,33 EUR a zaplatíš to bankovkou v hodnote 200 SKK (6,64 EUR), môžu ti v predajni pokojne odmietnuť prijať platbu. Aj keď by ti mali vydať LEN 5,31 EUR.
Naviac, ak v obchode nebudú mať na vydaj, môžu sa predavači dohodnúť so zákazníkom na výdaji v SKK namiesto EUR. A ak to zákazní odmietne, tak ho asi pošlú preč.
melbak
02.12.08,17:23
Len aby začiatkom januára nebola poľadovica lebo čím väčšia a rozsiahlejšia poľadovica tým viac ľudí si ide kúpiť čerstvé rožky. A ak sa do toho pridá výmena Sk tak koniec, doláme sa polka Slovenska. :) Čo mi dnes hovorili v TB tak do 4 januára sa nebude dať vyberať z účtu, iba vkladať.
PS- bude sa dať iba vkladať a zamienať Sk za Eurá takže treba mať hotovosť v Sk.

bepo, normalne si nam v rodine zlepsil naladu, doslova sa rehoceme ako kone!!!!!!!!!!!!!!!!
ty si to ale vystihol!
tetrisss
02.12.08,17:48
Wagner, mna napadlo to iste, ze nastala nostalgia a hurraa:konecne je na co stat!! Potom ma ale postihla depresia, lebo ked si predstavim, ze vsetci maju kopec drobnych, ktore nebudu chciet do 16.januara dat do obehu a potom, ked ich to prestane bavit, tak nas, obchodnikov, nimi zasypu, odlietam radsej v januari do teplych krajin.:rolleyes:
iriska
02.12.08,19:37
Kdesi som čítala, že bankomaty by mali byť schopné vydávať eurá od nového roku, lebo ževraj majú 4 zásobníky v ktorých bude - v dvoch: stovky a tisícky korún a v dvoch: päťky a desiny eur.
Je to neoverená informácia a nepýtajte sa ma ako bankomaty naozaj fungujú :confused:
pepsikova
03.12.08,03:44
Naozajsky by ma zaujímalo,ako mi bankomat vysolí mince..lebo tie v mojom okruhu dávajú len papieriky....teším sa na to divadlo a na tie apelácie,keď niekde niečo nepôjde tak,ako má...vyhovárať sa vieme kvalitne...ale zas aj treba uznať,že toto tu ešte nebolo ....
Olice
03.12.08,04:58
Obávam sa, že bankomaty žiadne euromince vydávať nebudú.
Najmenšia bankovka, ktorú bankomat vydá bude v hodnote 5 euro 10 euro
bobino38
03.12.08,05:05
Pre zmenu ja zas počul,že bankomaty budú najmenšie bankovky vydávať len v hodnote 10 eur.
Olice
03.12.08,05:22
Pre zmenu ja zas počul,že bankomaty budú najmenšie bankovky vydávať len v hodnote 10 eur.

Máš pravdu.

http://www.euromena.sk/aktuality/10234c
michelle84
03.12.08,05:33
Mne stačí aj 10 eur, keď mi dá bankomat, len aby mi ich dal :)
Melnick
03.12.08,06:03
Mne stačí aj 10 eur, keď mi dá bankomat, len aby mi ich dal :)
U nás inštalujú taký bankomat,že hodíš Euro a vydá Ti 10 Eur, alebo sa mýlim? A nevolá sa bankomat,ale automat???:eek::eek:
abel
03.12.08,06:36
U nás inštalujú taký bankomat,že hodíš Euro a vydá Ti 10 Eur, alebo sa mýlim? A nevolá sa bankomat,ale automat???:eek::eek:
Také zázraky sú všade, ale skôr fungujú tak, že im nahádžeš čokoľvek a nevydajú nič :rolleyes:
duves
03.12.08,06:41
Ja som kupoval v pondelok okolo poludnia v centre ba. Za 4 minuty som bol vybaveny 2 vreckami euromincí. Mam taky silny dojem, že ak by sa predavalo dačo, čo nikto nechce a urobi sa okolo toho ešte antireklama, tak to nikto nekupi, aj keby nanho mierili kalašnikovom. A zasa, ak sa rozprudi reklama, píše sa o tom, je to v telke, tak to chú kuva zrazu všetci.
To ako kedysi 1.vlna kuponky. Registroval som sa v novembri 92 a nebol tam nikto, stacilo 6 tyzdnov masivnej reklamy toho paka koženeho na harwardske fondy a v januari tam bol natresk jak za komančov na banany!

pozn: niekde som čítal, že už to predavaju nejaky típkovia na nete už za skoro +50% k tomu!
duves
03.12.08,06:43
Na portáli ebay.de sa cena eurobalíčka vyšplhala na 26 eur. Nominálna hodnota mincí v balíčku je pritom 16,6 eura.

http://hnonline.sk/c3-31128740-k00000_d-eurobalicky-su-v-bankach-na-pridel
erzet
03.12.08,06:52
Dnes som bol pri pošte v Dca o 7:50. Ľudia stáli na euro. Vravím si päť ľudí, do 8:00 ustojím, o minútu vyšla poštárka, že vraj, ak čakáme na euro balíčky neprišli. Vraj, možno ešte prídu.
tenka2
03.12.08,06:56
dobrý deň, šéf kúpil 3 eurobalíčky a potrebovala by som poradiť ako to zaúčtovať v PÚ ??? / 211 = 1500,-Sk
211 / ??? = 16,60,- Eur
slabikar
03.12.08,07:09
Obávam sa, že bankomaty žiadne euromince vydávať nebudú.
Najmenšia bankovka, ktorú bankomat vydá bude v hodnote 5 euro 10 euro

a vyberal niekto niekedy z bankomatu 100 alebo 200 Sk??? :D
Olice
03.12.08,07:12
a vyberal niekto niekedy z bankomatu 100 alebo 200 Sk??? :D
Prečo by nevyberal, veď taká možnosť tam existuje, možno nebudeš veriť, ale sú aj takí;).
ZUZULAZU
03.12.08,07:13
Aj ja mam problem so zauctovanim. Tiez sa do firmy kupili eurobalicky a sef to chce dat svojim zamestnancom , asi ako odmeny.Ako to uctujem?
Eurobalicky sa kupovali v banke a na potvrdeni o kupe v banke su identifikacne udaje jeho manzelky,ktora konatelkou vo firme nie je. Nebude to problem?
Dakujem
iriska
03.12.08,07:25
Ja už raz hej 100,-Sk. Vo výnimočnom stave.
slabikar
03.12.08,07:26
Prečo by nevyberal, veď taká možnosť tam existuje, možno nebudeš veriť, ale sú aj takí;).

to vazne? preco nevyberie rovno 500 alebo 1000? stale chce platit za vyber? za kazdych 100 Sk? to je vtipne :D:D
Olice
03.12.08,07:30
to vazne? preco nevyberie rovno 500 alebo 1000? stale chce platit za vyber? za kazdych 100 Sk? to je vtipne :D:D
Asi preto, lebo zostatok na účte nemá 500,- Sk, ale len 150,- Sk a do výplaty ďaleko, chlieb kúpiť treba, iná možnosť nie je. Je to síce zvláštne (smutné), ale aj takáto býva realita:rolleyes:. Nie každý je solventný.
slabikar
03.12.08,07:32
Asi preto, lebo zostatok na účte nemá 500,- Sk, ale len 150,- Sk a do výplaty ďaleko, chlieb kúpiť treba, iná možnosť nie je. Je to síce zvláštne (smutné), ale aj takáto býva realita:rolleyes:. Nie každý je solventný.

ja tu nechcem rozoberat solventnost, ale ked viem ze mam ma ucte 650 Sk tak nevyberiem 3x po 200 ale raz 600 nie?
Olice
03.12.08,07:35
ja tu nechcem rozoberat solventnost, ale ked viem ze mam ma ucte 650 Sk tak nevyberiem 3x po 200 ale raz 600 nie?
:)Súhlasím s Tebou, ale keď mám len 150,-, tak môžem vybrať len 100,-;)
iriska
03.12.08,07:35
Ja mám na účte taký balík služieb, kde som za ten výber z bankomatu nemala žiadny poplatok, čiže ma nič neobmedzovalo v tom, aby som si ich vybrala.
Ale pomaly sa začínam nabiehať na systém platenia kartou :)
duves
03.12.08,08:02
a vyberal niekto niekedy z bankomatu 100 alebo 200 Sk??? :D
K dispozicii budu aj 5 eurovky:
http://www.istrobanka.sk/euro/euro.cgi?m=1&p=bankomaty&g=1-1a1.html
michelle84
03.12.08,08:22
Keď som bola študentkou strednej školy, mala som študentský účet, čiže bol bez poplatkov. A ako študentka, vyberala som si peniaze podľa potreby. Teraz je už trošku iná životná úroveň aj študentov, ale možno sa nájdu aj takí, čo si vyberajú po menej bankoviek. Stále mám účet bez poplatkov, ale už si vyberám trošku viac peňazí, ale boli časy, keď som si vyberala 100,- alebo 200,-. Veď mesačné cestovné bolo vtedy 222,- :)
erzet
03.12.08,10:17
to vazne? preco nevyberie rovno 500 alebo 1000? stale chce platit za vyber? za kazdych 100 Sk? to je vtipne :D:D
Nie všetky výbery sú spoplatnené. No a čo keď niekto vyberie 100 Sk.
slabikar
03.12.08,10:31
Nie všetky výbery sú spoplatnené. No a čo keď niekto vyberie 100 Sk.

no a to, ze nech vybera po 10 korunackach :D
Fabiana
03.12.08,11:43
Pre mna je obvykly vyber z bankomatu okolo 40 libier na tyzden ako vreckove - kavicky a male hluposticky. Vyhoda v UK je, ze tu vsade mozem platit kartou. V obchodoch sa ma dokonca opytaju ci chcem any cashback - vyprat si peniazky ako z bankomatu. Funguje to tak, ze a ak chcem cashback 20 alebo aj 5 libier, tak mi to pripocitaju k nakupu. Zaplatim to kartou a vydaju mi 20 resp. 5 {alebo kolko chcem max.50libier za nakup}. Tento cashback sa pocita ako vyber z bankomatu. Teda, ak si v bankomate predtym vyberiete 280 libier a denny limit mate 300 libier, tak za den mozete mat cashback len 20 libier. V uk sa neplatia poplatky v bankomatoch. Mozem pouzit bankomat kazdej banky a neplatim za to. Plati sa tu iba za male sukromne bankomaty {nie tie, ktore prevadzkuju banky} asi 1,5 libry, ale v nich nevyberam.
Eulalia
03.12.08,16:53
Cashback sa už pripravuje aj na Slovensku. Mal by tam byť limit 1.000-1.500 Sk. Teda, od 1.1. asi protihodnota v Euro.
Melnick
03.12.08,20:16
Cieľom služby Cash back nie je nahrádzať bankomaty, ale umožniť klientom prístup k hotovosti najmä v tých miestach, kde bankomaty nie sú. Počas pilotnej prevádzky od 1. júna 2008 bude možné využiť výplatu hotovosti pri nakupovaní vo vybraných maloobchodoch prevažne na strednom a východnom Slovensku (obchody budú označené špeciálnym logom. Postupne k nim pribudnú obchodné prevádzky na celom území SR.
michelle84
04.12.08,05:47
Včera som išla náhodou na poštu a niekto predomnou si kupoval eurobalíček. Mali ich ešte dosť, tak som si kúpila :)
ZUZULAZU
04.12.08,06:58
Aj ja mam problem so zauctovanim. Tiez sa do firmy kupili eurobalicky a sef to chce dat svojim zamestnancom , asi ako odmeny.Ako to uctujem?
Eurobalicky sa kupovali v banke a na potvrdeni o kupe v banke su identifikacne udaje jeho manzelky,ktora konatelkou vo firme nie je. Nebude to problem?
Dakujem


Odpoviem mi niekto, prosim,????
endrju
04.12.08,17:21
Aj ja mam problem so zauctovanim. Tiez sa do firmy kupili eurobalicky a sef to chce dat svojim zamestnancom , asi ako odmeny.Ako to uctujem?
Eurobalicky sa kupovali v banke a na potvrdeni o kupe v banke su identifikacne udaje jeho manzelky,ktora konatelkou vo firme nie je. Nebude to problem?
Dakujem
Odpoviem mi niekto, prosim,????
O Tvojej otázke sa diskutovalo v iných témach.
Táto téma je zaradená v rubrike "kaviareň" a diskutuje sa tu o zaobstaraní eurobalíčkov z pohľadu bežných ľudí oboznamujúcich sa s novou menou, ktorá sa od 1.1.2009 stane zákonným platidlom na Slovensku.
Odporúčam použiť vyhľadávanie namiesto urgovania odpovede na otázku zadanú v nesprávnej téme. Napríklad, eurobal* alebo euro bal*.

Ďakujem za porozumenie. :)
Llívia
04.12.08,17:23
a vyberal niekto niekedy z bankomatu 100 alebo 200 Sk??? :D

Študenti.
Llívia
04.12.08,17:24
to vazne? preco nevyberie rovno 500 alebo 1000? stale chce platit za vyber? za kazdych 100 Sk? to je vtipne :D:D

Neviem, či sú ešte stále také proramy, ale študentské účty boli bez poplatkov, takže im môže byť jedno, či vyberú 1x alebo 10x.