mocekz
01.12.08,13:05
už som odovzdala daňové priznanie DPH za 10/2008 na daňovom úrade, ale došla mi faktúra zo zahraničia, ktorá patrí práve do tohoto obdobia. keby som opravila priznanie, zmenia sa mi iba riadky 07, 08 (nadobudnutie tovaru v tuzemsku podľa § 11 a 11a zákona a riadky 17 (daň celkom) a 19 (odpočítanie dane celkom podľa §49 -54 zákona), čiže daň na úhradu by ostala nezmenená. mám na daňový úrad podať dodatočné daňové priznanie alebo opravné? alebo je lepšie nachať to tak, na faktúru napísať, že prišla až po podaní daňového priznania a zahrnúť ju až do dph za 11/2008? ďakujem
Stina
01.12.08,12:21
už som odovzdala daňové priznanie DPH za 10/2008 na daňovom úrade, ale došla mi faktúra zo zahraničia, ktorá patrí práve do tohoto obdobia. keby som opravila priznanie, zmenia sa mi iba riadky 07, 08 (nadobudnutie tovaru v tuzemsku podľa § 11 a 11a zákona a riadky 17 (daň celkom) a 19 (odpočítanie dane celkom podľa §49 -54 zákona), čiže daň na úhradu by ostala nezmenená. mám na daňový úrad podať dodatočné daňové priznanie alebo opravné? alebo je lepšie nechať to tak, na faktúru napísať, že prišla až po podaní daňového priznania a zahrnúť ju až do dph za 11/2008? ďakujem
Johanka
01.12.08,15:14
Pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu sa riešia dve veci: kedy vzniká daňová povinnosť a kedy je nárok na odpočítanie dane..... s jasne stanovenými pravidlami.
Pozri § 20 ods.1 a § 51 ods.1 písm.c/ Zákona o DPH.
Zdaniteľný obchod nemôžeš presúvať do nasledujúceho obdobia ...

K nadpisu - opravné DP sa podáva do lehoty na podanie DP ,dodatočné po uplynutí lehoty na podanie DP