Starbo
01.12.08,15:13
Zdravím Vás, vlastním kreditnú kartu v Tatrabanke už asi 2 roky, ale ešte som ju vôbec nevyužil, vôbec neviem či sa mám do toho pustiť, môžete mi niečo bližšie o nej povedať, akým princípom funguje, ako sa spláca...ďakujem
Braňo
01.12.08,17:57
Je to debetná karta VISA?
Melnick
01.12.08,18:08
Zdravím Vás, vlastním kreditnú kartu v Tatrabanke už asi 2 roky, ale ešte som ju vôbec nevyužil, vôbec neviem či sa mám do toho pustiť, môžete mi niečo bližšie o nej povedať, akým princípom funguje, ako sa spláca...ďakujem
Ja ju používam už dlho - som spokojná. Ak mám málo pohybov platím "pokutu" 69.-Sk Úročenie je myslím dosť vysoké, no ja nakoľko som Mc Dag v platení zbytočných úrokov , tú sumu ktorú bezhotovostne platením kartou miniem, v požadovanom termíne prevediem na účet a mám to bez úrokov.:---
anonym222
01.12.08,18:40
Zdravím Vás, vlastním kreditnú kartu v Tatrabanke už asi 2 roky, ale ešte som ju vôbec nevyužil, vôbec neviem či sa mám do toho pustiť, môžete mi niečo bližšie o nej povedať, akým princípom funguje, ako sa spláca...ďakujemV dnešnej dobe bez kreditnej /debetnej karty si už ani život neviem predstaviť. Načo ju potom máš, ak ju nepoužívaš?
A ozaj, je to debetná, alebo kreditná karta? Je to dosť zásadný rozdiel. Ale ak ju nepoužívaš, a dostala si ju k účtu, bude to asi debetná karta.
Stina
02.12.08,05:05
Zdravím Vás, vlastním kreditnú kartu v Tatrabanke už asi 2 roky, ale ešte som ju vôbec nevyužil, vôbec neviem či sa mám do toho pustiť, môžete mi niečo bližšie o nej povedať, akým princípom funguje, ako sa spláca...ďakujem

Máš to vlastne popísané v zmluve o kreditnej karte. Rozhodne si ju prečítaj.
Teda platíš mesačný poplatok, ak nepoužiješ kartu. Ak ju použiješ - zaplatíš nákup v určitej hodnote (stanovej v zmluve)- poplatok Ti banka nestiahne. Musíš však do určitého dátumu celú sumu vrátiť - inak platíš úrok.
Ak pri platbe nedosiahneš stanovenú hodnotu - poplatok platíš.
Snáď som to napísala zrozumiteľne.
Starbo
02.12.08,09:03
Ďakujem pekne za názory, boli zrozumiteľné, takže konečne mám v tom jasno.
Je to kreditná karta. Ešte mňa zaujíma, ako to je, lebo keď mi ju dávali, sme to nastavili na min. mesačnú splátku 10 % z požičanej sumy, čiže to mám chápať tak, že si vyberiem napr. 10 000 korún a mesačne mi za to budú strhovať po tisícke a bude sa to rátať za včasné splatenie,čiže bez úročenia?
Braňo
02.12.08,09:30
ČO JE KREDITNÁ KARTA VISA?
KREDITNÁ KARTA VISA - je medzinárodná kreditná platobná karta vydávaná Tatra bankou a označená logom VISA.
S kreditnou kartou VISA budete finančne nezávislý až v 240 krajinách sveta a v každej situácii budete mať prístup k peniazom bez ohľadu na aktuálny stav vášho osobného účtu.
Okrem toho získate prestíž doma i v zahraničí.
VÝHODY KREDITNEJ KARTY VISA:
Nezávislosť od osobného účtu

nepotrebujete osobný účet ani hotovosť
možnosť výhodného využitia bezúročného obdobia až do 40 dní, prípadne výhodne úročeného dlhodobejšieho obdobia, a to bez potreby dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov
poplatok za kartu zahŕňa aj vedenie kartového účtu, prehľadný mesačný výpis všetkých kartou realizovaných transakcií a neobmedzené množstvo účtovných položiek
vedenie účtu v Tatra banke nie je podmienkou vydania kartyJednoduché platenie

bezhotovostné nákupy tovarov a služieb u viac ako 26 miliónov obchodných partnerov označených logom VISA na celom svete (z toho u viac ako 23 000 obchodných partnerov na Slovensku)
rezervovanie a objednávanie tovaru a služieb aj telefonicky, poštou alebo cez internet (napr. letenky, ubytovanie, prenájom auta, knihy, CD...)
prístup k hotovosti na celom svete v 790 000 bankomatoch (z toho viac ako v 2 000 bankomatoch na Slovensku) alebo v bankách označených logom VISA:
Istota pri cestovaní

možnosť získať ku karte výhodné cestovné poistenie
špeciálne výhody a zľavy, ktoré si budete môcť uplatniť pri vašich cestách do zahraničia vo vybraných hoteloch, požičovniach áut alebo v obchodoch


V ČOM SÚ VÝHODY KREDITNEJ KARTY VISA oproti SÚČASNÝM PLATOBNÝM KARTÁM?


v možnosti získania karty i keď:

nie ste klientom našej banky
nemáte vedený účet v banke

vo voľnosti splácania úveru:

vo forme voliteľných splátok s dodržaním minimálnej splátky stanovenej bankou

v možnosti okamžitého využitia finančných prostriedkov:

pri 100% úhrade dlžnej sumy môžete využiť až 40 dňové bezúročné obdobie

v možnosti jednorazového čerpania úveru:

pri bezhotovostnom nákupe môžete vyčerpať úver jednorazovo, pretože kreditná karta VISA vás neobmedzuje dennými limitmi, len výškou disponibilného celkového úverového rámca

vo voľbe spôsobu úhrady:

osobne- vkladom hotovosti v našej banke alebo prevodným príkazom na úhradu v ktorejkoľvek banke na Slovensku.
Ak ste klientom našej banky:
telefonicky- 24 hodín denne prostredníctvom kontaktného centra Dialog
elektronicky- prostredníctvom Internet bankingu

v 24-hodinovom zákazníckom servise:

možnosť využitia 24-hodinového zákazníckeho servisu poskytovaného prostredníctvom kontaktného centra Dialog



ČO VÁM POSKYTNE KREDITNÁ KARTA VISA


s kartou máte možnosť jednorazového vyčerpania finančných prostriedkov do výšky stanoveného úverového rámca na bezhotovostné nákupy tovaru a služieb
možnosť využitia bezúročného obdobia až do 40 dní za predpokladu splatenia minutých finančných prostriedkov vo výške 100% do stanoveného termínu
výhodná úroková sadzba s pravidelnými mesačnými splátkami
poskytnuté finančné prostriedky máte možnosť čerpať 24 hodín denne, 365 dní v roku
automatická obnova celkového úverového rámca po každej splátke - umožňuje čerpanie do výšky obnoveného úverového rámca
bez potreby dokladovania účelu použitia
AKTUÁLNE ÚROKOVÉ SADZBY PRE KREDITNÉ KARTY VISA

štandardný úrok 17,8% p.a.
sankčný úrok 25% p.a.


SPLÁCANIE MINUTÝCH FINANČNÝCH PROSTRIEDKOV realizujete:

prevodom finančných prostriedkov z účtu v ktorejkoľvek banke v SR alebo vkladom hotovosti v ktorejkoľvek pobočke Tatra banky
vo výške voliteľných splátok (každá splátka nesmie byť nižšia ako 5% z celkovej hodnoty spotrebovaného úveru, resp. 500,- SKK (16,60 EUR)*) alebo vo výške 100% celkovej hodnoty spotrebovaného úveru
so zadaním príkazu na úhradu: telefonicky - prostredníctvom kontaktného centra Dialog elektronicky - prostredníctvom Internet bankingu osobne - doručením prevodného príkazu na úhradu do ktorejkoľvek pobočky Tatra banky
úhrada dlžnej sumy - úhradu kartových výdavkov realizuje držiteľ celkového úverového rámca a to spôsobom, ktorý si stanovil v žiadosti o vydanie kreditnej karty VISA (prevodným príkazom, hotovostným vkladom alebo formou inkasa)
Držiteľ celkového úverového rámca súkromnej karty VISA štandard realizuje úhradu v prospech účtu 2004005246 vedeného v Tatra banke.
Identifikáciu úhrady banka uskutočňuje prostredníctvom variabilného symbolu, z tohto dôvodu je potrebné tento údaj uvádzať pri realizovaní každej úhrady.
Variabilný symbol tvorí 10 posledných číslic naposledy vydanej hlavnej karty. Informácie o čísle variabilného symbolu, čísle správneho bankového účtu a kód banky nájdete v každom mesačnom výpise z kartového účtu. Bankou stanovené dni termínov uzávierok a splatnosti pre cyklus 1 a 2 sú určené v Kalendári uzávierok, ktorý nájdete v Súvisiacich linkách.
minimálna splátka je stanovená vo výške 5% z dlžnej sumy, avšak minimálne vo výške 500,- SKK (16,60 EUR)*. Naviac k tejto položke banka pripočítava prípadnú nesplatenú minimálnu splátku z predchádzajúceho obdobia (t.j. len v prípade porušenia obchodných podmienok) a prípadné nepovolené prečerpanie celkového úverového rámca
V prípade, že dlžná suma je nižšia ako 500,- SKK (16,60 EUR)*, minimálna splátka bude vo výške dlžnej sumy.
V prípade, že máte záujem oboznámiť sa s podrobným opisom výpisu ku kreditnej karte, nájdete ho tu (http://www.tatrabanka.sk/web/images/download/vzor_vypisKK.pdf)
MOŽNOSTI POUŽITIA KREDITNEJ KARTY VISA

Bezhotovostný NÁKUP tovaru a služieb všade,kde nájdete označenie s logom VISA (hotely, reštaurácie, obchodné domy, cestovné kancelárie...).
http://www.tatrabanka.sk/web/newweb/images/visa_logo.jpg
VÝBER hotovosti v bankomatoch a v bankách označených logom VISA.
REZERVOVANIE alebo OBJEDNANIE tovaru a služieb (telefón, pošta, internet).
Prostredníctvom tzv. "SAMOOBSLUŽNÝCH TERMINÁLOV", ktoré sú označené logom VISA môžete použiť vašu kreditnú kartu VISA na platenie za tovar a služby. Ide napríklad o možnosť čerpania pohonných hmôt, nákup drobného tovaru z automatov (nápoje, cigarety), platenie parkovného, diaľničných poplatkov, telefonovanie z telefónnych automatov a pod.
Služba ORANGE teleplatba vám umožňuje:

uhrádzať vaše mesačné faktúry za používanie mobilné telefónu
vykonávať iné úhrady za mobilnú komunikáciu spoločnosti Orange alebo si predplatiť zálohu na faktúry v prípade dlhodobého pobytu mimo Slovenska
uskutočňovať jednorázovú alebo pravidelnú úhradu za tovar, resp. služby u vybraných obchodníkov
jednorázovú alebo automatickú obnovu kreditu na Prima karte s bonusom, ktorý sa automaticky pripočíta k sume obnoveného kreditu (ďalšie informácie nájdete v časopise MY, resp. na stránke spoločnosti Orange)

Služba EASY Platba vám umožňuje:

vykonávať úhrady za aktivácie služieb EASY v spoločnosti T-Mobile
jednorazovo alebo opakovane obnoviť výšku kreditu na karte EASY s bonusom navyše

A NAVIAC...

čerpanie finančných prostriedkov kreditnou kartou VISA na bezhotovostné nákupy nie je obmedzené maximálnym denným limitom čerpania - v prípade potreby môžete celý úverový rámec vyčerpať naraz.
Spolu s kreditnou kartou VISA môžete získať i výhodné individuálne i rodinné cestovné poistenie u renomovanej poisťovacej spoločnosti ALLIANZ - Slovenská poisťovňa, a.s. . Každý poistený držiteľ karty má zabezpečené poistenie v zahraničí bez obmedzenia dĺžky pobytu počas celého poistného obdobia.
Bezplatné doplnkové služby, ktoré získate ku kreditnej karte:
- služba Kreditné karty v Internet bankingu, prostredníctvom ktorej budete mať prehľad o transakciách realizovaných kreditnou kartou a stave úverového rámca
- služba b-mail ku kreditnej karte(SMS správa alebo e-mail), s ktorou získate pravidelný prehľad o transakciách realizovaných kreditnou kartou
Podrobnejšie informácie o aktivovaní služby b-mail ku kreditnej karte nájdete tu (http://www.tatrabanka.sk/cgi-bin/web/app/connection.jsp?key=b_mail)
Vernostný program k súkromným kreditným kartám - "nešetrite svoju kartu, šetrite na poplatkoch":
Ak objem Vašich bezhotovostných platieb realizovaných prostredníctvom hlavnej a všetkých dodatkových kariet vydaných k jednému kartovému účtu dosiahne výšku 8 500,-SKK, v deň zúčtovania mesačného poplatku za hlavnú kartu Vám uhradený poplatok obratom vrátime. Transakcia bude označená ako "zľava z poplatku za kartu". Objem zúčtovaných mesačných bezhotovostných platieb sa napočítava od 1. dňa po zúčtovaní mesačného poplatku do dňa zúčtovania nasledujúceho poplatku vrátane. Pravidelný deň zúčtovania mesačného poplatku za hlavnú kartu nájdete vo výpise ku svojej karte.
Pozn.: Do požadovaného objemu nákupov sa započítava aj dobíjanie kreditu na predplatných kartách mobilných operátorov prostredníctvom bankomatov. Za platbu sa nepovažujú hotovostné výbery, poplatky, ani úroky.
strážime bezpečnosť vašej platobnej karty
Tatra banka monitoruje transakcie realizované vašou platobnou kartou a tým vás chráni. Zvyšujeme tak šancu na včasné odhalenie použitia vašej karty neoprávnenou osobou, čím účinne prispievame k obmedzovaniu takto vzniknutých škôd.
V rámci našich aktivít sa môžete stretnúť s telefonátom od bankového odborníka, ktorý si u vás v záujme ochrany vašich peňazí preverí niektorú platbu kartou."POISTENIE A ÚVEROVÝ RÁMEC KREDITNEJ KARTY VISA

bez poistenia
s individuálnym poistením
s rodinným poistením
s úverovým rámcom: od 20 000 SKK (663,88 EUR)* do 150 000 SKK (4 979,09 EUR)*

HOTOVOSTNÉ VÝBERY (v bankomatoch a v bankách):
Pri hotovostnom výbere máte k dispozícií finančné prostriedky vo výške týždenného limitu:
15 000,- Sk/týždeň

PODMIENKY PRE ZÍSKANIE KREDITNEJ KARTY VISA
1. trvalý pobyt na území SR

2. vek od 18 do 65 rokov v deň podania žiadosti

3a. dokladovanie solventnosti a trvanie zamestnaneckého pomeru minimálne za obdobie 3 mesiacov potvrdené zamestnávateľom

3b. FO-podnikateľ musí preukázať existenciu oprávnenia na podnikanie v SR minimálne za obdobie 2 rokov a solventnosť na základe potvrdenia o príjme z podnikateľskej činnosti za posledný rok potvrdené príslušnými inštitúciami.

VÝHODY SÚKROMNEJ KREDITNEJ KARTY VISA

Žiadateľ o súkromnú kreditnú kartu VISA nemusí mať vedený účet v Tatra banke.
Žiadateľ o súkromnú kreditnú kartu VISA nemusí poskytovať banke žiadne zabezpečenie.
Držiteľ hlavnej súkromnej kreditnej karty môže požiadať o vydanie dodatkovej karty (napr. manžel/ka, deti, druh/žka a pod.) za výhodný poplatok. O dodatkovú kreditnú kartu môžete požiadať pri vyplňovaní Žiadosti o vydanie kreditnej karty VISA. Držiteľ hlavnej karty môže stanoviť výšku úverového rámca, ktorú môže držiteľ dodatkovej karty čerpať zo stanoveného celkového úverového rámca k hlavnej karte.
Držiteľ súkromnej kreditnej karty môže využiť i možnosť výhodného rodinného cestovného poistenia.
Na vydanie dodatkovej súkromnej kreditnej karty postačuje:
súhlas držiteľa celkového úverového rámca, ktorý určí úroveň výšky úverového rámca pre dodatkovú kartu
vek budúceho držiteľa dodatkovej karty - min. 15 rokov.
* Na prepočet bol použitý konverzný kurz: 1EUR= 30,1260 SKK
silviamb
02.12.08,13:12
Ďakujem pekne za názory, boli zrozumiteľné, takže konečne mám v tom jasno.
Je to kreditná karta. Ešte mňa zaujíma, ako to je, lebo keď mi ju dávali, sme to nastavili na min. mesačnú splátku 10 % z požičanej sumy, čiže to mám chápať tak, že si vyberiem napr. 10 000 korún a mesačne mi za to budú strhovať po tisícke a bude sa to rátať za včasné splatenie,čiže bez úročenia?

Ano, strhava sa 10% z dlznej sumy, lenze sa to dalej uroci, pretoze kreditna karta sa neuroci len ked klient zaplati 100% z dlznej sumy. Ak by klient nezaplatil za dany mesiac ani 10%, tak potom by mal naviac priratany este sankcny urok a naviac by mu po case bola ta karta zablokovana a on by bol vedeny ako neplatic. To by mu zase znizilo kredit ak by si chcel zobrat nejaky uver - kludne aj v inej banke.
Ja sama tuto kartu mam a som s nou velmi spokojna. Mam k nej aj rodinne cestovne poistenie a tym padom sa nemusim pred dovolenkou stresovat este s poistenim - po zistovani podmienok mi tato forma cestovneho poistenia vysla najlepsie spomedzi klasickych cestovnych poisteni.
dodinka
04.08.09,08:39
je to dobrá vec pre toho, kto dobre zarába a je neporiadny,t.j. nevie načas platiť účty a často rád míňa aj to čo nemá. Keďže ju máš 2 roky a ešte si ju nepoužil, to znamená že vieš koľko máš peňazí a hospodáriš s nimi. Ja som raz naletela na rýchlu telefónnu ponuku a súhlasila som s kartou. Keď som si to nechala prejsť hlavou t.j. na druhý deň už sa nič nedalo robiť kartu som si musela zobrať. Každý mesiac som za nič dala tarabanke 69,- Sk. Keď som ju chcela zrušiť vždy ma nejako odbili až kým som sa poriadne nenaštvala a narobila trochu hluku v pobočke. Karta je vydaná na 2 roky, najmenej mesiac pred ukončením platnosti zájdi do banky a musia stebou spisať zrušenie karty, ak by si ju chcel zrušiť mimo termínu zaplatíš aspoň vtedy tak bolo 500,- Sk. 40 dní bez úrokou to je hlúposť, je to len dobrý reklamný ťah pre klijenta, ktorý nemá všetko preštudované a hlavne vysvetlené. Ja som raz si požičala 10 000,- sk a do termínu podľa mňa som peniaze vrátila a naparili mi úroky, ktoré mi ani na pobočke nevedeli vysvetliť a museli volať až na ústredie. vtedy som pochopila že je to podvod. Vždy sa snažím vyžiť s peňazí ktoré mám. Takže si musíš zvážiť či tú kartu naozaj potrebuješ
lucifučik
04.08.09,19:21
Ahoj, prečítala som si všetky odpovede, ktoré si dostal a trošíčku to poopravím a máličko zhrniem, takže:
kartu môžeš používať na akékoľvek platby v obchode, na pumpe, v hoteloch, pri nákupoch cez internet, bookovanie leteniek či ubytovania, v zahraničí je široko akceptovateľná, no neodporúčam ju používať na výber z bankomatu - poplatok 1,5% z vyberanej sumy (minimálne však 150,- SK) nikoho nepoteší.
Kreditná karta má platnosť 2 roky, ak banke včas neoznámiš, že novú(presnejšie OBNOVENÚ) kartu nechceš, banka ti vydá ďalšiu v mesiaci, kedy ti končí platnosť prvej - teda ďalej trvá zmluvný vzťah a ty platíš tých 69,-SK - nie POKUTU, ale poplatok za vedenie kartového účtu, na ktorom sa sledújú všekty pohyby a úhrady realizované kartou. Tento poplatok ti banka nezaúčtuje, ak za mesiac minieš kartou aspoň 300,- Eur (takzvaný Vernostný program).
Na kartovom účte ti banka (na základe tvojho záujmu) môže nastaviť 5% inkaso z tvojho bežného účtu - to je minimálna suma, ktorú je potrebné uhradiť z toho, čo si za mesiac kartou minul, aby ti banka nezačala účtovať sankčné úroky vo výške 27,8%. Týchto 5% si teda automaticky stiahne banka z tvojho účtu v deň splatnosti - tá je 10 dní po ukončení mesiaca - pozor nie kalendárneho, ale individuálne nastaveného buď na 1. alebo 3. piatok v mesiaci - zas podľa toho, čo si si zvolil. Pravdaže, môžeš si zvoliť aj 100% inkaso, teda úhradu celej sumy, ktorú si minul, takže radšej 5%, čo ti zároveň zabezpečí, že nemusíš myslieť na deň splatnosti, banka na to myslí za teba.
Ak v deň splatnosti uhradíš (prevodom alebo vkladom) aj zvyšných 95% z minutej sumy (respektíve dlžnej sumy), budeš peniaze z kreditnej karty využívať bezúročne - naozaj žiadne úroky.
Ak chceš tých 95% (alebo koľko chceš) splácať postupne ďalší mesiac (alebo viac), z tejto sumy sa ti bude počítať úrok 17,8%.
Ak sa karty budeš chcieť zbaviť bez poplatkov, stačí 2 mesiace pred koncom platnosti karty (pozor, ak karta končí 11/09, treba o zrušenie karty požiadať už v auguste - pretože v novembri sa už vyrába obnovená karta na ďalšie 2-ročné obdobie!!!) požiadať o zrušenie - zásadne písomne v banke ty nemusíš písať žiadosť, urobia to za teba pracovníci banky, ale žiadosť musíš podpísať - vtedy kartu používaš až do konca platnosti.
Ak chceš kartu zrušiť okamžite (bez čakania na expiráciu karty), na základe žiadosti s poplatkom 500,- Sk a kartu odovzdáš hneď.

Nuž a ak vás v banke ukecajú na kreditku a vy si rozmyslíte, že ju nechcete, jednoducho ju neprevezmite (karta vám príde do 10 dní do banky), ak ju neprevezmete, napriek výzvam pracovníkov banky, banka od vás nemôže požadovať žiadne poplatky, pretože zmluva nebola naplnená.

Snáď som na nič nezabudla, tak veľa radosti z užívania.
whiscool
06.11.12,15:51
chcem sa spytat akym sposobom sa da zrusit KREDITNA VISA Karta tatrabanka ?(nie debetna) na karte nemam nic vycerpane len platim mesacne poplatky a chcem to zrusit je nato tlacivo alebo sa to da aj online ? dakujem
Kvaka
06.11.12,15:59
chcem sa spytat akym sposobom sa da zrusit KREDITNA VISA Karta tatrabanka ?(nie debetna) na karte nemam nic vycerpane len platim mesacne poplatky a chcem to zrusit je nato tlacivo alebo sa to da aj online ? dakujemChoď na pobočku TB, ale prečítaj si v príspevku nad tebou pár riadkov
Ak sa karty budeš chcieť zbaviť bez poplatkov, stačí 2 mesiace pred koncom platnosti karty (pozor, ak karta končí 11/09, treba o zrušenie karty požiadať už v auguste - pretože v novembri sa už vyrába obnovená karta na ďalšie 2-ročné obdobie!!!) požiadať o zrušenie - zásadne písomne v banke ty nemusíš písať žiadosť, urobia to za teba pracovníci banky, ale žiadosť musíš podpísať - vtedy kartu používaš až do konca platnosti.
whiscool
06.11.12,16:13
karta ma platnost este rok a pol , aky je tam poplatok za zrusenie ?
Kvaka
06.11.12,16:24
karta ma platnost este rok a pol , aky je tam poplatok za zrusenie ?Však si nájdi, myslím, že je to 5€. http://www.tatrabanka.sk/sk/o-banke/dolezite-dokumenty/cennik-sluzieb.html
misoft
06.11.12,17:58
whiscool: pichni ju niekam do šuplíka a nepoužívaj - banke len oznám, že užnechceš novú. Karta sa zruší sama a basta.
Nepoznám podmienky, ale pokiaľ požiada pred skončením platnosti karty o zmenu, ale ju nevracia, nemal by nič platiť ak to nie je kratšie ako 1 rok. Ale to záleží na ich podmienkach.
Kvaka
06.11.12,18:09
whiscool: pichni ju niekam do šuplíka a nepoužívaj - banke len oznám, že užnechceš novú. Karta sa zruší sama a basta.
Nepoznám podmienky, ale pokiaľ požiada pred skončením platnosti karty o zmenu, ale ju nevracia, nemal by nič platiť ak to nie je kratšie ako 1 rok. Ale to záleží na ich podmienkach.Ale načo bude platiť zbytočne mesačný poplatok, kým uplynie dvojročná doba od vydania karty? Ten mesačný poplatok je 2,29€, akurát mám výpis pred sebou, vidím. Zľava na poplatku je iba vtedy, ak nakupuje, ale minimálne musí kartou minúť 150€, aby mal 50% zľavu alebo 300€ a zľavu z poplatku má 100%.
misoft
06.11.12,18:13
Pri kreditke poplatok? :eek: Šak je to karta, na ktorej banka požičiava zo svojich prostriedkov a ty len spätne vraciaš (a platíš úroky z požičaného).
BTW: mám podobnú (ale nie z banky) Quatro - neplatím, lebo ju nepoužívam, nedlhujem, nemám čo platiť ani za kartu neplatím. A skončí mi platnosť - oznámim im, že si neprajem a basta. 0€
Kvaka
06.11.12,18:29
Pri kreditke poplatok? :eek: Šak je to karta, na ktorej banka požičiava zo svojich prostriedkov a ty len spätne vraciaš (a platíš úroky z požičaného).
BTW: mám podobnú (ale nie z banky) Quatro - neplatím, lebo ju nepoužívam, nedlhujem, nemám čo platiť ani za kartu neplatím. A skončí mi platnosť - oznámim im, že si neprajem a basta. 0€Áno, v banke je to vedené ako úver a poplatok je, my platíme touto kartou už roky a vždy je to viac za mesiac, ako je ten limit na 100% zľavu, platíme ňou všade, kde sa dá. Benzín a všetky nákupy. Zaplatíme raz za mesiac všetko naraz a načas. Takže bezúročne.