bryan
01.12.08,16:37
Nova verzia 9001 overuje pomocou prepojenia na databazy VIES spravnost IC DPH NESPRAVNE

Neoveruje sa prislusnost IC DPH k danemu subjektu a preto overenie je moznym zdrojom nespravnych udajov.

Zadajte si hocijake IC DPH pre hocijaky neprislusny subjekt...ak je platne, napise ze je OK, neriesi ci patri danej firme.
Ziarowka
02.12.08,04:00
Súhlasím a takisto podotýkam, že v českej verzii jeseň mali zapracované aj overovanie IČO.(ktovie, či to tiež takto overovalo) Taktiež by som uvítala, keby programátori vytvorili aj stĺpček kde by bol dátum a meno prihláseného užívateľa, ktorý firmu overoval. Napr. v adresári, aby bolo prehľadné či už daný partner bol overený.

(práve ma napadlo, že by sa to možno dalo poriešiť vytvorením kľúča "overený" u zákazníka).
Pidgey
02.12.08,11:26
mna len napadlo, vase poznamky k tomu overovaniu su OK,ale myslim ze zo strany programu by bol problem v tom, ze na overenie aj mena, resp nazvu firmy ci sedi s IC DPH by musel byt zadany rovnako ako je to na portali drsr. cize v spravnom poradi. Ja mam skusenosti u zakaznikov take, ze si zadavaju do adresara nazov a ostatne udaje ako im napadne (napr ICO s medzerami, alebo daju na nazvu firmy dve medzeri a pod...) vtedy ak by sa porovnaval aj textovy retazec - nazov firmy, by to mohlo robit drobne chyby.
Onko
03.12.08,19:27
mna len napadlo, vase poznamky k tomu overovaniu su OK,ale myslim ze zo strany programu by bol problem v tom, ze na overenie aj mena, resp nazvu firmy ci sedi s IC DPH by musel byt zadany rovnako ako je to na portali drsr. cize v spravnom poradi. Ja mam skusenosti u zakaznikov take, ze si zadavaju do adresara nazov a ostatne udaje ako im napadne (napr ICO s medzerami, alebo daju na nazvu firmy dve medzeri a pod...) vtedy ak by sa porovnaval aj textovy retazec - nazov firmy, by to mohlo robit drobne chyby.

No práve preto by bolo najlepšie, keby Pohoda dokázala napríklad podľa IČO načítať z internetu do Adresára všetky ostatné údaje a každý by mal všetko v správnom tvare ... Možno raz :D
Ziarowka
08.12.08,11:41
Ja som sa stretla v inom programe s tým, že keď sa kliklo na tlačidlo overiť automatick otvorilo register na internete na konkrétnej firme a po zatvorení webstránky sa program spýtal, či údaje sedia a následne do kolonky kontrola hodil dátum kontroly a osobu, ktorá údaj skontrolovala.
atka4
08.12.08,11:55
No práve preto by bolo najlepšie, keby Pohoda dokázala napríklad podľa IČO načítať z internetu do Adresára všetky ostatné údaje a každý by mal všetko v správnom tvare ... Možno raz :D
Ale aj tu by mohli nastávať problémy, lebo nie všetky FO a PO si dávajú zapisovať zmeny v príslušných registroch, či už ŽR alebo OR....
Sami dodávatelia majú častokrát zle zadaný vlastný obchodný názov...
Myslím, že najmä SZČO, kt. pred svoje meno dávajú rôzny prídavok.....
napr.
Stavebné práce
Jožko Mrkvička....
Onko
08.12.08,17:53
Ale aj tu by mohli nastávať problémy, lebo nie všetky FO a PO si dávajú zapisovať zmeny v príslušných registroch, či už ŽR alebo OR....
Sami dodávatelia majú častokrát zle zadaný vlastný obchodný názov...
Myslím, že najmä SZČO, kt. pred svoje meno dávajú rôzny prídavok.....
napr.
Stavebné práce
Jožko Mrkvička....

V takom prípade je podľa mňa správny práve ten názov, ktorý je v Živnostenskom registri. Ak si môj obchodný partner uvádza ma dokladoch, vizitkách, kdekoľvek akýkoľvek názov, ja fakturujem na obchodné meno podľa registra. Doplňujúce údaje, napríklad názov predajne, uvádzam v Dodacej adrese.
atka4
09.12.08,08:20
V takom prípade je podľa mňa správny práve ten názov, ktorý je v Živnostenskom registri. Ak si môj obchodný partner uvádza ma dokladoch, vizitkách, kdekoľvek akýkoľvek názov, ja fakturujem na obchodné meno podľa registra. Doplňujúce údaje, napríklad názov predajne, uvádzam v Dodacej adrese.
Súhlasím, tiež to tak používam :). Aj keď s niektorými klientmi je problém, že chcú dodaciu aj fakturačnú adresu nie zhodnú s výpisom zo ŽL, ale nepochodia....