Snoophy
01.12.08,18:59
Ahojte...
poprosím o radu:
už dlhšiu dobu nepracujem vo firme kde som skončil 2.10.2006 a ešte stále mi neposlali zápočet dni podla akeho paragrafu ho môžem pytať, myslim ze tam maju nejakych 15 dni na zaslanie započtu.
Počítali mi A-čka tušim týždeň a musel som to zaplatit takže aj to by malo byt v zápočte nie??? a do novej práce som nastupil 9.10.2008 takze som mal byt tyzden na urade??? alebo ked mi ratali ačka tak som bol ešte zamestnany.... prosím pomožte niekto
Viem že mi ten započet len tak nedaju tak nejake paragrafy by pomohli ĎAKUJEM::::
Snoophy
arizona
01.12.08,18:09
Jedna z možností je obrátiť sa na inšpektorát práce.
Snoophy
01.12.08,18:28
A nejaky presnejsi kontakt nieje..???
Alebo nejaky paragraf podla ktoreho ho mozem pytat???
Tweety
01.12.08,18:30
A nejaky presnejsi kontakt nieje..???
Alebo nejaky paragraf podla ktoreho ho mozem pytat???
Od zamestnávateľa:
§ 75 ZP
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.
Snoophy
01.12.08,18:34
Ďakujem a mali mi ho poslať tušim do 15dni od skoncenia prac. pomeru vsak??? ale paragraf neviem..
Tweety
01.12.08,19:05
Ďakujem a mali mi ho poslať tušim do 15dni od skoncenia prac. pomeru vsak??? ale paragraf neviem..
V príspevku som § uviedla. Je to §75 ZP. Zamestnáv. je ho povinný vydať hneď pri skončení PP, nie ako uvádzaš, do 15 dní.
Snoophy
21.10.09,10:07
Zápočet už mám len dali mi tam že som skončil dňa 9.10.2006 ale ten deň som začal pracovať v novej. Nebude to vadiť ked pojdem do dochodku??? alebo podobnym veciem??
Trvaly prac. pomer by som mal mať len jeden ale ten den mam dva. Aby som z toho nemal opletačky.
JM1968
21.10.09,10:20
Zápočet už mám len dali mi tam že som skončil dňa 9.10.2006 ale ten deň som začal pracovať v novej. Nebude to vadiť ked pojdem do dochodku??? alebo podobnym veciem??
Trvaly prac. pomer by som mal mať len jeden ale ten den mam dva. Aby som z toho nemal opletačky.
Zdravím, ja som sa zatiaľ stretla len s tým, že zápočet bol potrebný na preukázanie nároku na dovolenku. Mala som zamestnankyňu, ktorá ho stratila a tak sme napísali na ústredie Soc.poisťovne, aby poslali jej výpis odpracovaných rokov.Poslali. Dôchodok nerobia podľa zápočtových listov, takže to sa nemusíš báť:) Aj pracovných pomerov môžeš mať viac...ak ti napísali ukonč. v starej firme 9.10., tak ti to asi aj zaplatili a v novej tiež, keď si už pracoval.
VERONIKA6
21.10.09,10:31
V príspevku som § uviedla. Je to §75 ZP. Zamestnáv. je ho povinný vydať hneď pri skončení PP, nie ako uvádzaš, do 15 dní.
Nedá mi, aby som nenapísala moju skúsenosť s tzv. podnikateľom, jedným právnikom. Manžel vlani skončil u neho pracovný pomer, zápočet nedostal, keď si ho po niekoľkých dňoch pýtal, povedal mu, že on vie do kedy mu ho má poslať. Nakoľko ho nový zamestnávateľ stále pýtal, služne som toho pána zavolala a prosila ho o zaslanie. Treskol mi telefón. Keď som ho znovu zavolala a pokúsila sa mu povedať čo chcem a že mu ho mali odovzdať pri skončení, začal po mne hučať, že keď ho neprestaneme otravovať, podá na nás žalobu.