Martaaa
01.12.08,18:05
je potrebne na danovom urade vyplnit nejake tlacivo - ked chceme prenajat miestnost na podnikanie inemu zivnostnikovi?
dakujem
martinala
02.12.08,06:25
podľa toho, či sa pýta FO - nepodnikateľ - v tom prípade by som sa prihlásila na DU, ak FO alebo PO podnikateľ - podľa môjho názoru netreba. výnosy z prenájmu zdaníš v DP.
Martaaa
02.12.08,09:58
Dakujem, pytala som sa u nas na DU, ak prenajima FO alebo PO, netreba sa registrovat, ale oznamit zaciatok prenajm treba do 15 dni. Potom sa to zdani v DP. Ak prenajima nepodnikatel, musi sa aj zaregistorvat a to do 30dni.
Pekny den
ZDENIELA
02.12.08,10:26
Dakujem, pytala som sa u nas na DU, ak prenajima FO alebo PO, netreba sa registrovat, ale oznamit zaciatok prenajm treba do 15 dni. Potom sa to zdani v DP. Ak prenajima nepodnikatel, musi sa aj zaregistorvat a to do 30dni.
Pekny den
Pre poriadok:
Podľa § 31 ods. 2 písm. b) zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov je fyzická osoba, ktorá už je registrovaná na daňovom úrade z dôvodu vykonávania podnikateľskej činnosti povinná oznámiť miestne príslušnému správcovi dane začatie prenajímania nebytového priestoru na území Slovenskej republiky, a to do 30 dní po uplynutí mesiaca, v ktorom na území SR prenajala nebytový priestor.
Kde zas na DU vzali 15-dňovú lehotu? Ak máš to info naozaj od nich ...
Sami majú v tom zmätok, ale my musíme všetky termíny dodržiavať na 200%!!!
Martaaa
03.12.08,07:32
No tak vazne mi to takto vysvetlili, ale aj u nich o kazdej otazke vie najlepsie odpovedat asi kontrolor, no a na ziadneho nijaky priatelsky kontakt nemam...toto je info od priehradky z podatelne.