zuzi12
25.05.05,18:16
1.Prosim Vas vie mi niekto poradit ci musim zakladat zivnost ked chcem len 2 tyzdne v roku predavat vlastnorucne aranzovane vence? Ak nie ako to legalne robit?

2. Viete mi poradit ci uctovat zacinajucu zivnost v jednoduchom alebo podvojnom uctovnictve?
veronica
25.05.05,17:24
Ahoj, s tou prvou otázkou ti asi veľmi nepomôžem.

Čo sa týka druheh otázky, tak jednoznačne jednoduché účtovníctvo, vzhľadom na to, že budeš predavať len dva týždne do roka..jednoduché a neplatca DPH.
Ak si z Bratislavy a niekto by ti potrvrdil, že by si si musela založiť živnosť, tak ti rada pomôžem s účtovníctvom :), stačí len povedať :)))
babenko1
25.05.05,20:03
Podľa toho, čo píšeš, to vyzerá, že to máš jednorázový príjem. Na to by som si nevybavovala živnosť. Ale zas, keby si to začala robiť vo veľkom, tak tam by si si už musela tú živnosť vybaviť
porfin
26.05.05,05:40
A čo takto sa spojiť s niekým kto má na túto činnosť živnosť a urobiť dohodu o vykonaní práce na 2 týždňe, s tým , že by si mu náklady spojené s odvodmi uhradila...

Vyhneš sa živnosti aj účtovníctvu
evae
26.05.05,05:50
my sme mali skolenie minuly tyzden a bola tam aj pani zo zivnostenskeho, ale teraz presne neviem co hovorila na tento pripad. (moc ma tato tema nezaujimala fnuk) tusim ani netreba zivnostensky, len mozno nahlasenie, ze tie dva tyzden budes predavat alebo take nieco. ono by bolo asi najrychlejsie zavolat na zivnostensky. pomohli by.