popoka34
01.12.08,20:45
Tohto roku sme kúpili prevádzkovú halu aj s príslušným pozemkom. Prosím o odpoveď na niekoľko otázok:
1. V znaleckom posudku mám stanovenú hodnotu prevádzkovej haly. Patrí do odpisovej skupiny č. 4?. Ide o halu, ktorá mám betónový základ.
2. Ďalej je tu stanovená cena pozemkov. Uvedenú cenu v celej výške mám zahrnúť do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane?
3. Kam zaradím hodnotu vodovodnej prípojky a prípojky zemného plynu? Tie sú tiež súčasťou stanovenia všeobecnej hodnoty nehnuteľnosti.

Vopred ďakujem
Zoltán Kovács
01.12.08,19:49
Tohto roku sme kúpili prevádzkovú halu aj s príslušným pozemkom. Prosím o odpoveď na niekoľko otázok:
1. V znaleckom posudku mám stanovenú hodnotu prevádzkovej haly. Patrí do odpisovej skupiny č. 4?. Ide o halu, ktorá mám betónový základ. Áno, a odpisuje sa 20 rokov
2. Ďalej je tu stanovená cena pozemkov. Uvedenú cenu v celej výške mám zahrnúť do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane? Áno, v členení obstaranie DNM neodpisovaný.
3. Kam zaradím hodnotu vodovodnej prípojky a prípojky zemného plynu? Tie sú tiež súčasťou stanovenia všeobecnej hodnoty nehnuteľnosti. Priradil by som k hodnote budovy. Ale ak sú ako samostatné drobné stavby vedené aj v katastri, tak samostatne o nich účtovať.

Vopred ďakujem


V citáte.
popoka34
01.12.08,19:53
Ďakujem Smith, k 3.bodu - prípojky nie sú samostatne vedené na katastri, takže kľudne môžem o ich hodnotu navýšiť hodnotu budovy a potom odpisovať?. Jedná sa mi totiž o to, či tie prípojky sú výdavkami, ktoré ovlypvňujú základ dane.
Zoltán Kovács
01.12.08,19:54
Ďakujem Smith, k 3.bodu - prípojky nie sú samostatne vedené na katastri, takže kľudne môžem o ich hodnotu navýšiť hodnotu budovy a potom odpisovať?. Jedná sa mi totiž o to, či tie prípojky sú výdavkami, ktoré ovlypvňujú základ dane.

Ja by som navyšoval hodnotu budovy. Zrejme bez nich by sa nedala budova používať.
popoka34
01.12.08,19:55
Ďakujem veľmi pekne..:-)