Ingrid Ondruskova
01.12.08,21:26
Dnes mi prišla pozvánka od notára, že sa mám zúčastniť sedenia ohľadom dedičs.konania po zomrelej tete. Zastupujem celú rodinu /8 dedičov/ a chcem /aj potrebujem/ v tom mať jasno:
notár chce predložiť o.i. hnuteľné veci/ napr.úspory na vklad.knižkách a pod.po nebohej...predpokladám, že mne to banka /banky/
asi nepovie, takže komu to asi? bankári prezradia, podľa mňa jedine notárovi, takže nechápem, prečo to odo mňa chce. Ako by som mala postupovať?
Najhoršie na tom je, že sedenie mám už teraz vo štvrtok. Ďakujem.
Peterika
01.12.08,20:52
Notár si sám vyžiada od banky stav účtu, / knižky/ ku dňu úmrtia nebohého. Notár zisťuje od pozostalých len informatívne číslo účtu či vkladnej knižky a preppokladanú hotovosť.A z vlastnej skúsenosti viem, že keď sme prišli na ded. konanie bolo všetkým dedičom oznámená čiastka , ktorú nebohý mal na účte - / informácia priamo z banky/pozostalý, ktorý zastupuje rodinu na prvom sedení podával len tieto sumy na účtoch len informatívne.Doporučujem preisť ešte kataster nehnuteľností podľa rodného čísla aj po rodičoch tety a samozrejme aj tety pretože mi sme našli i dedičstvo, ktoré bolo mimo okresu trvalého bydliska nebohého a ani notárka a ani nebohý a nik z rodiny nevedel, že také niečo vlastní a nik jej o tom nepovedal , pretože to zdedila ako maloletá na rodné meno a v katastri to bolo zapísané pod nezistenými vlastníkmi..