markovicm
02.12.08,07:32
Vie niekto poradiť ako odstrániť pach z vody z akvária.
Chobot
02.12.08,07:48
Vie niekto poradiť ako odstrániť pach z vody z akvária.

Pravidelným čistením. Ale akvárium bude stále mať svoj typický zápach. Ak je to citiť v miestnosti, treba akvárium prikryť, aby pach tak neunikal.
markovicm
02.12.08,10:36
Pravidelne ho cistim(filter 1 krat tyzdenne) a vodu podla potreby.Nemohlo bz to byt aj krmivom pre rybky(kupil som totiz nejake vykrmove granulky a tie pachnu sami o sebe)ale ci tento pach moze prejst aj do vody a pretrvavat ?Neviem.Nebude vadit ked cela plocha akvaria bude prikrytá?
Stanislav 1975
02.12.08,10:41
Pravidelne ho cistim(filter 1 krat tyzdenne) a vodu podla potreby.Nemohlo bz to byt aj krmivom pre rybky(kupil som totiz nejake vykrmove granulky a tie pachnu sami o sebe)ale ci tento pach moze prejst aj do vody a pretrvavat ?Neviem.Nebude vadit ked cela plocha akvaria bude prikrytá?
Keď máš dobrý prívod vzduchu (prevzdušňovač) tak može byť cele zakryté, ale nejakým materialom, ktorý vyčnieva nad profil akvárka
seat
21.12.08,22:21
rybky treba krmit iba tolko kolko hned zozeru inak sa krmivo začne rozkladať a moze aj smrdieť
marko7997
23.01.09,04:45
Mne tiez bolo citit vodu z akvaria,a aj ked som ho vycistil kompletne aj s pieskom kamenmi a vodou po kratkom case to bolo znova rovnake.Je to urcite aj z krmiva(granuliek ktore su vyrobene z niecoho co ma uz svoj pach).Existuje vsak urcite nejaky chemicky prostriedok na upravu vody v akvariu.Treba sa informovat v akvaristike.
pasuliatko
23.01.09,13:19
kúpiť kvalitný filter, ktorý filtruje a nie len múti vodu a výri vodu,pravidelne odkalovať a čistiť, neprekrmovať, a kúpiť si testy na vodu a otestovať vodu (NO2, NO3, ...)
Stanislav 1975
23.01.09,20:35
kúpiť kvalitný filter, ktorý filtruje a nie len múti vodu a výri vodu,pravidelne odkalovať a čistiť, neprekrmovať, a kúpiť si testy na vodu a otestovať vodu (NO2, NO3, ...)
plne suhlasím a ja ešte doplním-kupiť si prísavníkov, tí vedia tiež svoju robotu v akvarku odviesť...
pasuliatko
24.01.09,12:30
plne suhlasím a ja ešte doplním-kupiť si prísavníkov, tí vedia tiež svoju robotu v akvarku odviesť...

ano aj slimáky sú dobré ale nie tie malé ale velké čo sa thak nerozmnožujú ;)
melbak
06.02.09,18:25
mame trosku iny problem, kupili sme nove akvarium a akosi ho nevieme dat dohromady, vsetko je tam uz take moderne a najhorsie je , ze navod je v anglictine, jedna sa o "pacifik 50" model AAA600PGV, no urcite mi napisete, ze sme si na predajni mali pytat aj preklad navodu,ale bolo to v inom meste, zistili sme to az doma a uz sme boli na to cudo velmi zvedavi, prosim ak by niekto vedel nejak poradit, boli by sme vdacni
Chobot
09.02.09,06:22
mame trosku iny problem, kupili sme nove akvarium a akosi ho nevieme dat dohromady, vsetko je tam uz take moderne a najhorsie je , ze navod je v anglictine, jedna sa o "pacifik 50" model AAA600PGV, no urcite mi napisete, ze sme si na predajni mali pytat aj preklad navodu,ale bolo to v inom meste, zistili sme to az doma a uz sme boli na to cudo velmi zvedavi, prosim ak by niekto vedel nejak poradit, boli by sme vdacni

A v čom konkrétne máš problém? Čo nevieš dať dokopy? Spýtaj sa konkrétne a prípadne prefoť ten anglický návod.
piggos
24.02.09,14:25
My tiež chováme rybičky,zo začiatku sme mali tiež tento problém.Keď sme častejšie vymieňali vodu a čistili dno akvária smrad sa pominul. Prísavníky sú tiež veľký pomocníci.
A na to čistenie dna, dostať kúpiť odsávačku .to len tak, keby.......