Monica
25.05.05,18:46
Chcem sa opýtať, akú adresu treba uvádzať na dokladoch (vydané faktúry,...), keď miesto podnikania nie je totožné s miestom trvalého pobytu?
Podotýkam, že nie je to tzv.prevádzkareň, ale miesto podnikania- tak to je uvedené aj v živnostenskom liste.
Ďakujem Monika
juko
25.05.05,16:56
podľa mňa miesto podnikania uvedené na ŽL.
Tatiana
25.05.05,16:58
Tak ako píše Juko - živnostenský list .
babenko1
25.05.05,18:57
Podľa správnosti... adresa trvalého pobytu a aj miesto podnikania.
juko
26.05.05,03:31
Niečo na tom bude. Miesto podnikania podľa ŽL slúži ako korešpondenčná adresa a miesto trvalého pobytu ako adresa pre daňové účely. Prikláňam sa k odpovedi Babenko1.
Olgica
26.05.05,03:31
Sídlo podnikania - čiže v tomto prípade trvalé bydlisko lebo je živnostník.
Janna
26.05.05,04:26
Podľa správnosti... adresa trvalého pobytu a aj miesto podnikania.

Presne tak ako píše babenko1, ja som sa dokonca na to pýtala aj na DU, kde mi to potvrdili.
dada 1
10.06.05,07:29
Sídlo podnikania - čiže v tomto prípade trvalé bydlisko lebo je živnostník.Ja dávam na Fa len sídlo firmy je to FO živnostník, nakoľko na trvalej adrese už dávno nebýva ale v Op ju stále má býva v podnájme.Bude to problém pri kontrole z DU .
Jankaaa
20.06.05,10:17
A ako je to v prípade, keď mi dôjde faktúra napr. prvá na adresu uvedenú na živ.liste a iná /od iného dodávateľa/ na adresu prevádzky? Na faktúrach mám správne uvedené IĆO,IČ DPH, len tú adresu máme raz adresu trv.pobytu a inokedy adresu miesta podnikania.
magnum
20.06.05,10:19
Ak je to to iste mesto tak davam len mesto bez ulice tzn nazov, ICO ..., mesto bez ulice...
Jankaaa
20.06.05,10:23
Sú to došlé faktúry a nieje to v tom istom meste.
magnum
20.06.05,10:26
ooo tak to nam chodia faktury na adresy ktore vobec nie su na zivnosti (sme na rohu 3 ulic) ale z tohto problemy nerobime uz 15 rokov nam ich uznava DU
Jana Acsová
20.06.05,10:31
A ako je to v prípade, keď mi dôjde faktúra napr. prvá na adresu uvedenú na živ.liste a iná /od iného dodávateľa/ na adresu prevádzky? Na faktúrach mám správne uvedené IĆO,IČ DPH, len tú adresu máme raz adresu trv.pobytu a inokedy adresu miesta podnikania.Daniari sú hákliví aj na uvádzanie správnej adresy na faktúry. Ak ti nesúhlasí adresa (ktorú máš v živnoliste a nahlásenú aj na daňový úrad pri registrácii) môže byť problém s odpočítaním dane, nakoľko doklad nemá správne náležitosti (sídlo prijímateľa dodaného tovaru alebo služby, resp. miesto podnikania). Doporučujem vyžiadať si od dodávateľa uvádzanie presnej adresy, prípadne aj s doplnením prevádzky, ak je to nutné na doručovanie. Dodávatelia sa často mýlia, ak napríklad sujekt nemá vhodnú pečiatku (t.j. na pečiatke uvádza iba prevádzka).
JanaF
20.06.05,10:31
A ako je to v prípade, keď mi dôjde faktúra napr. prvá na adresu uvedenú na živ.liste a iná /od iného dodávateľa/ na adresu prevádzky? Na faktúrach mám správne uvedené IĆO,IČ DPH, len tú adresu máme raz adresu trv.pobytu a inokedy adresu miesta podnikania.V tom pripade sa posiela faktura spat firme, ktora ju vystavila, aby opravila chybne udaje. Niektore firmy maju priamo vo fakture uvedene, ktora adresa je fakturacna a ktora adresa je dodacia - "fakturacna adresa" (sidlo firmy) a tusim sa to vola "konecny prijemca" vo fakturach(tam je adresa prevadzky).
Jankaaa
20.06.05,10:42
Ďakujem všetkým. Takýchto faktúr mám strašne veľa. Uf, to ste ma nepotešili. Myslela som si, že ak sú tam uvedené správne IČO+IČ DPH, takže by mi to na DU mohli uznať. Robím účtovníctvo spätne jednej firme.