JeannyK
25.05.05,19:57
Podnikateľ- FO- teda ja, ktorá nevlastní žiadny dopravný prostriedok a chodím za svojimi klientmi riadnym autobusom, príp. električkou môžem si dať do daňovo uznateľných nákladov lístky z autobusu, alebo celý mesačný kupón na MHD? Opýtala som sa to jednej daňováčky a tá mi poradila, aby som s niekým kto vlastní auto urobila zmluvu o prenájme auta a toto si dávala do nákladov. Ale mne sa zdá schodnejšia cesta dať si predplatný kupon MHD alebo ako by sa to dalo ešte ošetriť aby som si to vedela premietnuť do mojich nákladov- veď to skutočne je môj náklad na zabezpečenie príjmov z mojej podnikateľskej činnosti.

Ak viete, poraďte.
durisovad
25.05.05,18:54
Ja mam taku skusenost, ze danove urady uznaju do nakladov listky z autobusu, ktore su pripojene ku sluzobnej ceste. Uznaju aj listky z MHD, ale mesacny alebo iny casovy kupon neuznali.
JeannyK
25.05.05,19:14
To znamená, že ak si vypíšem cestovný príkaz na celý mesiac a každý deň doložím cestovnými lístkami, tak to bude O.K.? Lenže či to bude vyhovovať aj daňovákom? Pretože dotyčná daňováčka ktorej som sa na to pýtala, mi túto možnosť neponúkla, ale odporúčala mi uzavrieť zmluvu o prenájme motorového vozidla, tak teraz neviem...
durisovad
25.05.05,20:42
A co by povedala dotycna danovacka cloveku, ktory nema vodicsky preukaz? To by tolerovala aj prenajom sofera?
porfin
26.05.05,04:34
Mne to daňáci uznali...tie lístky k cesťáku. Nevidím v tom problém, cesťák máš,doložený všetkým čo potrebujú.