zhv
02.12.08,11:20
Poradie pohľadávok sa spravuje dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil príkaz na začatie exekúcie. Ak sa mu doručil toho istého dňa príkaz na začatie exekúcie pre niekoľko pohľadávok, majú tieto pohľadávky rovnaké poradie. Ak nestačí suma na ne pripadajúca na ich plné uspokojenie, uspokoja sa pomerne.

Zrážam zamestnancovi nepred.ex.zráku od 10/2007.Teraz som znova obdržala
nepred.ex.zrážku z 1/3. Keď vypočítam zrážku mám ju rodeliť pomerne na 2 sumy alebo najskor zrážam len tú prvú až do uspokojenia.Potom začnrm zrážať tú druhú?
fipina
02.12.08,10:24
Najskôr musíš uspokojiť tú prvú, ak bola doručená podľa dátumu skôr ako tá druhá. Až potom zrážaš v poradí druhú doručenú. Podľa toho, čo si uviedla, tak neboli exekúcie doručené súčasne v jeden deň, teda nemôžeš uspokojovať obidve naraz, ak na to zamestnancovi nepostačuje plat.
zhv
02.12.08,10:28
Potom musím oznámiť exekútorovi ,že už zrážam jednu ?
Ako to mám formulovať?
ďakujem
fipina
02.12.08,10:38
Áno, mala by si poslať oznámenie, že dotyčnému vykonávaš zrážky na základe iného ex. príkazu a jeho mzda nepostačuje na vykonanie ďalšej zrážky. Tiež tam uveď, kedy približne budeš môcť začať zrážať v prospech druhej exe (ja to nerobím, lebo nikdy neviem, kedy to bude). Nakoniec napíšem, že keď budem môcť vykonávať zrážky v prospech tejto druhej exe, upovedomím o tom dotyčný exekútorský úrad písomne alebo telefonicky.