samanta296
02.12.08,11:55
Dobrý deň.
Chcem sa opytať kde sa dáva zápisnica z valneho zhromazdenia?
Mne jedna uctovnícka povedala, ze sa dáva na danový úrad.
Braňo
02.12.08,10:58
Hmmm, jedna účtovníčka povedala. Prosím preštuduj si témy rozoberajúce uloženie závierky do Zbierky listín a zverejnenie v Obchodnom vestníku. Neuvádzaš, čo je obsahom tej zápisnice (schválenie závierky, HV, schválenie audítora a pod.).
samanta296
02.12.08,11:01
Ja viem, ale som len zaciatocnicka a prebrala som uctovníctvo v zlom stave, a teraz to musim nejako dat dokopy.
Tak co s tou zápisnicou, kde sa zverejnuje?
Prosím Vás o radu
Johanka
02.12.08,11:05
A aký bol program predmetného valného zhromaždenia ? ... iba narážam na to, čo je/nie je náplňou práce účtovníka ;) a či je ohodnotený aj za to, čo má robiť štatutárny orgán.
samanta296
02.12.08,11:09
Az teraz sa prislo na to, ze nemali rozdelený zisk, a teraz by to chceli nejak riesit.
Problém nie je urobiť zápisnicu, ale neviem ci zostava len vo firme alebo sa niekde zverejnuje.
samanta296
02.12.08,11:30
Dakujem vám velmi pekne
Anja111
02.12.08,11:31
Az teraz sa prislo na to, ze nemali rozdelený zisk, a teraz by to chceli nejak riesit.
Problém nie je urobiť zápisnicu, ale neviem ci zostava len vo firme alebo sa niekde zverejnuje.
Zápisnica zostáva vo firme, ak sa týka rozdelenia HV, tak je podkladom pre účtovanie o rozdelení HV. Nezverejňuje sa nikde.
Lenka1979
02.12.08,16:23
Dobrý deň.
Chcem sa opytať kde sa dáva zápisnica z valneho zhromazdenia?
Mne jedna uctovnícka povedala, ze sa dáva na danový úrad.
Účtovnú závierku zasielam do zbierky listín na príslušný obchodný register spolu so zápisnicou do 30 dní od jej schválenia. Ak ešte nebola schválená zasadnutím VZ posielam len čisto účtovnú závierku.
Lenka.:)
Johanka
02.12.08,16:56
Účtovnú závierku zasielam do zbierky listín na príslušný obchodný register spolu so zápisnicou do 30 dní od jej schválenia. Ak ešte nebola schválená zasadnutím VZ posielam len čisto účtovnú závierku.
Lenka.:)
... spolu s vyhlásením, že sa ukladá neschválená účtovná závierka (§ 9 ods.6 zákona o obchodnom registri).

Ešte niečo pre samantu: ak založíš tému a dostaneš odpoveď, skús si ju aj prečítať a takisto minimálne tých pár paragrafov z dotknutých zákonov. Nemôžeme tu písať to isté stále dokola ;).
http://www.porada.sk/t95172-uct-zavierka-a-interna-smernica.html
Johanka
02.12.08,16:58