Andrea Wagnerová
02.12.08,13:15
Platiteľ DPH dáva do prenájmu nehnuteľnosť na Slovensku platiteľovi DPH evidovanému pre DPH v Českej republike. Moja otázka: Ak mu vystavíme faktúru budeme účtovať aj DPH alebo bude toto dodanie oslobodené podľa nejakého paragrafu Zákona o DPH. Ďakujem
ZDENIELA
02.12.08,12:19
Treba pozrieť miesto dodania služby:
§ 15 Zákona o DPH
ZDENIELA
02.12.08,12:26
Už mám, aplikovala by som tu § 15, odst. 2 (samostatne prenájom nehnuteľností som nikde nenašla), takže:
Miestom dodania služby vzťahujúcej sa nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov ... je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza - čiže SR, faktúrovať aj s DPH
Vladimír Ozimý
02.12.08,12:26
Platiteľ DPH dáva do prenájmu nehnuteľnosť na Slovensku platiteľovi DPH evidovanému pre DPH v Českej republike. Moja otázka: Ak mu vystavíme faktúru budeme účtovať aj DPH alebo bude toto dodanie oslobodené podľa nejakého paragrafu Zákona o DPH. Ďakujem

predpokladám že česká spoločnosť nie je platiteľom DpH v tuzemsku t.j. z pohľadu nášho zákona sú považovaní za neplatiteľov. V takom prípade sa nemôžte rozhodnúť zaťažiť takýto prenájom DPH a musíte ho oslobodiť podľa § 38 ods. 3 zákona o DPH.
ZDENIELA
02.12.08,13:02
predpokladám že česká spoločnosť nie je platiteľom DpH v tuzemsku t.j. z pohľadu nášho zákona sú považovaní za neplatiteľov. V takom prípade sa nemôžte rozhodnúť zaťažiť takýto prenájom DPH a musíte ho oslobodiť podľa § 38 ods. 3 zákona o DPH.
Tak klobúk dole, toto ma fakt nenapadlo ... ďakujem aj za seba, že si reagoval a dal veci na správnu mieru, dúfam, že som zadávateľku otázky nepoplietla svojou odpoveďou ... ;)