skatarinas
02.12.08,12:40
Pekný deň,
hľadám radu pre seba do akého podnikania sa pustiť. Som ČID, mám stredoškolské vzdelanie-chemického zamerania. Z mojich predchádzajúcich zamestnaní mám prax v pomocných administratívnych prácach. Po určitých sklamaniach sa začínam zaoberať myšlienkou na samozamestanie, len tá myšlienka-nápad stále neprichádza, preto sa obraciam o pomoc na Vás.......
Vopred Vám ďakujem a dúfam, že tých nápadov od Vás bude veľa:rolleyes:
jozo_sk
07.12.08,22:54
Bohuzial, ale kde podnikat a zarabat peniaze, ti len tak niekto neporadi...
skatarinas
08.12.08,05:03
Dúfala som, že sa nájde ešte nejaký človek s neskazeným srdiečkom, ktorého nezožiera závisť a dokáže pomôcť aj druhému aspoň radou. No ale kde to žijem, v mori plnom večne hladných žralokov. Dobrú chuť a dobrý spánok.......
dolfort
08.12.08,06:27
Rob to čo ťa baví. Podnikanie je len forma obživy, nie práca samotná. Môžeš sa aj zamestnať, príp. robiť kombináciu SZČO + zamestnanie v rámci jedného fachu. Môžeš mať aj dve rôzne roboty - zamestnáš sa dakde ako admin. sila + urobíš si voľáku špecializovanú živnosť vo svojej chemickej odbornosti. Hlavne rob čo ťa baví a v čom si dobrá.
Mr.Plow
08.12.08,06:50
bré ráno,hmmmm nič v zlom ale ja som dáky ten rok musel premýšlataj tak som nič normálne navymyslel.všetko má svoje pre a proti......
misomiso
10.12.08,21:23
Dúfala som, že sa nájde ešte nejaký človek s neskazeným srdiečkom, ktorého nezožiera závisť a dokáže pomôcť aj druhému aspoň radou. No ale kde to žijem, v mori plnom večne hladných žralokov. Dobrú chuť a dobrý spánok.......

No poradit naozaj nie je problem. Lenze nezabudaj, ze z toho si nic nekupis, a ze realizacia takejto "rady" bude uz len na tebe. A to uz nehovoriac o riziku a zodpovednosti, ktore s tebou uz nikto zdielat nebude. Ja osobne by som sa o rady inych v tejto oblasti moc neuchadzal... To je ako keby sa tu niekto pytal, akeho si ma zvolit zivotneho partnera. Brr...
Paula
10.12.08,21:37
Dúfala som, že sa nájde ešte nejaký človek s neskazeným srdiečkom, ktorého nezožiera závisť a dokáže pomôcť aj druhému aspoň radou. No ale kde to žijem, v mori plnom večne hladných žralokov. Dobrú chuť a dobrý spánok.......


:mee:
Toto si snáď nezaslúžime. Ak vieme poradiť v účtoch či daniach, ešte to neznamená, že vieme ale nechcem poradiť teraz Tebe.
:mee:
wagner
12.12.08,13:48
Súhlasím s Paulou, obviňovať niekoho, že Ti nechce poradiť v čom podnikať:( , no to teda nie je fér. Musíš si uvedomiť, že rady sú tu dobrovoľné a podnikateľský nápad?:confused: Každý si ho stráži ako oko v hlave. Ja som tiež nezamestnaná a rozhodla som sa podnikať. A tiež Ti môj nápad neprezradím. Poradím Ti - otvor si zoznam voľných a viazaných živností a čítaj. Možno Ťa niečo osloví. Hľadaj, pátraj, ale môžem Ťa uistiť, že dobrý vlastný nápad Ti nikto neprezradí:---
Filip Glasa
12.12.08,20:30
cez vyhľadávanie nájdeš desiatky takýchto tém na porade.
pavol54
13.12.08,13:55
Prečo nás všetkých hneď treba nazývať nenažranými žralokmi. Len preto že neviete čo chcete ale viete to presne? Ale môžem Vám poradiť. Momentálne sú v kurze atómové elektrárne tak si postavte jednu, veď jej prevádzkovanie je voľná živnosť. Áaako mi odľahlo že som mohol niekomu úprimne poradiť. Viete kedy má dosť zamestnaný človek? Keď má kde slušne bývať, čo si obliecť, a pokoj v rodine. Viete kedy má dosť podnikateľ?nikdy lebo ak na chvíľu nie je v strehu už ho vytlačí iný podnikateľ u jeho odberateľov.
aviator
13.12.08,17:43
Na svete je veľa podnikateľských príležitostí, len sa treba poobzerať a pozbierať ich zo zeme:)
Jazdíme, zväčša každý sám, v ťažkých autách s obrovskou spotrebou určených na prepravu 5 ľudí a nákladu.
Bývame v domoch v ktorých kúrime hlavne neobnoviteľnými palivami.
Vyrúbeme les a papier z dreva vyhádžeme. Vyťažíme ropu a produkty skončia na smetisku a zamoria ovzdušie.
Platíme ťažké love:D za jedlo, nápoje a drogy, ktoré nám skracujú život.
Vynikajúco platíme úradníkov, ktorí nám pijú krv:eek:
Veľa vecí sa dá (vy)robiť lepšie a ľudia zistia, že ich chcú, keď ich niekto ponúkne.
Držím palce.
misomiso
14.12.08,11:47
Na svete je veľa podnikateľských príležitostí, len sa treba poobzerať a pozbierať ich zo zeme:)
Jazdíme, zväčša každý sám, v ťažkých autách s obrovskou spotrebou určených na prepravu 5 ľudí a nákladu.
Bývame v domoch v ktorých kúrime hlavne neobnoviteľnými palivami.
Vyrúbeme les a papier z dreva vyhádžeme. Vyťažíme ropu a produkty skončia na smetisku a zamoria ovzdušie.
Platíme ťažké love:D za jedlo, nápoje a drogy, ktoré nám skracujú život.
Vynikajúco platíme úradníkov, ktorí nám pijú krv:eek:
Veľa vecí sa dá (vy)robiť lepšie a ľudia zistia, že ich chcú, keď ich niekto ponúkne.
Držím palce.

Presne tak. A uplne najpepsie podinakie je vstup do politiky.
skatarinas
15.12.08,12:59
Ďakujem všetkým za reakcie, moc ste mi však zlatíčka nepomohli. No čo už, asi je to tak ako ste mnohí tu napísali, teda že kto už v dnešnej dobe komu poradí nezištne. To už zostalo iba v ľudovej slovesnosti, v rozprávkach.
Prajem všetkým pekný deň
Filip Glasa
15.12.08,13:09
kto už v dnešnej dobe komu poradí nezištne.
čo takto sa trošku ponamáhať a použiť vyhľadávanie? To mám akože ja tebe teraz na porade hľadať desiatky, alebo aj stovky tém o podnikateľských nápadoch ktoré tu už sú?
Niekto kto nie je schopný urobiť takýto jednoduchý úkon si ani radu nezaslúži.
človek
15.12.08,13:14
Mal by som pre Vás tip na podnikanie. Jednalo by sa o obchodnú činnosť, ktorá nie je veľmi veľmi rozšírená, ale má budúcnosť. Počiatočná investícia je relatívne nízka a môže si ju dovoliť každý, kto má skutočný záujem o podnikanie. Klientela je veľmi široká a zatiaľ ako sa zdá "nevychytaná". Ak sa nebojíte jednať s majiteľmi spoločností, alebo s ich technicko-ekonomickými riaditeľmi, dá sa v tejto branži rozbehnúť veľmi zaujímavé a dlhodobé podnikanie.
skatarinas
15.12.08,14:37
Nie som ani tak lenivá, ani tak neschopná aby som sa nepokúšala niečo nájsť na nete. Ale keďže som nebola úspešná tak som sa obrátila sa obrátila s otázkou na poraďákov. Myslela som si, že mi niekto jednoducho poradí, nič viac.
Ďakujem
skatarinas
15.12.08,14:38
Môžete ma informovať presnejšie?
Ďakujem
človek
16.12.08,06:08
Môžete ma informovať presnejšie?
Ďakujem
Skuste pozriet slovensku stranku energouspora...
vedec
20.12.08,20:01
CLOVEK:
ta energouspora co si tu spminal myslis ze je to seriozna firma...ja si myslim ze nie? ale ked je tu niekto kto ma stym skusenosti tak sup-sup sem...
peter kkk.
31.12.08,15:15
Ďakujem všetkým za reakcie, moc ste mi však zlatíčka nepomohli. No čo už, asi je to tak ako ste mnohí tu napísali, teda že kto už v dnešnej dobe komu poradí nezištne. To už zostalo iba v ľudovej slovesnosti, v rozprávkach.
Prajem všetkým pekný deň

a mozno tu su ludia ktory by ti skusili ponuknut nieco co oni sami nedokazu alebo sa nemaju od coho odrazit i ked je tu milion tem, nemozes cakat ze napises ''poradte mi v com podnikat'' a ostatni to vyvestia z krystalovej gule kto vlastne si. ked uz idem nieco pisat a myslim to seriozne vazne tak aspon z casti mohol tvoja tema obsahovat vek, odkial si, finacne zazemie, v akej sfere by si chcela zacat a mnoho ineho pretoze kebyze ti niekto ponukne dobru opravovnu aut(pricom nemas ani vodicak - napr) urcite by si na dotycneu osobu pozerala ako na hlupaka

ked uz ti nikto neporadi, nehladaj chybu v druhych ale v sebe
judyt@centrum.sk
04.01.09,13:42
ahojte. skatarinas - co robis vo svojom volnom case, co ta najviac bavi?
16lukasko
04.01.09,13:54
moje asi si nepochopila ale len tak povedať v čom podnikať to sa neda.. na každy druh podnikania musiš mat nejake predpoklady..
Ibaka
04.01.09,15:02
Nesúhlasím s Tvojím názorom, že sme nanažraní žraloci len preto že Ti neporadíme v čom máš podnikať. Dobrý podnikateľký nápad sa len tak nerozdáva. Môžem Ti napríklad poradiť, rob to čo ja, ale to ťa asi neosloví. Urob si skúšky, získaj osvedčenia, oprávnenia a čo ja viem čo, nakúp prístroje a začni. Lenže trh je aj v tejto oblasti plný. Aj mne sa stalo že ma niekto z nejakej firmy vytlačil, pretože napríklad ponúkol komplexnejšiu službu, na ktorú som ja nemal oprávnenie, A vyhral, musel som ustúpiť a hľadať si iných klientov. Musel som si naviac rozšíriť oprávnenia, aby som aj ja mal komplexnejšie služby a tak dokolečka dokola. Okrem toho mám v zálohe (aby som nezabudol, v písomnej forme), množstvo nápadov, ktoré možno budem raz realizovať. Ale tie Ti neprezradím! Ale napríklad :
1. jesť sa musí- otvor si obchod s potravinami
2.piť sa bude asi ešte dlho- otvor si krčmu
3. bývať sa vždy niekde musí- vrhni sa na stavebníctvo- stačí napríklad montovať okná, zateplovať, alebo odbornejšie činnosti ako montáž kúrení, robenie striech, demolácie budov, výkopy......
4. recyklácia stavebných odpadov- stále ich bude dosť
5 recyklácia plastov, výrobky z recyklovaného plast odpadu- odpadu je a bude vždy dosť
6. Alternatívne energie - ani sa nenazdáme a príde v tejto oblasti veľký boom

........a ďalšie podľa Tvojho záujmu, špecializácie alebo čo je Tvojmu srdcu blízke.
Maxx Púchov
15.01.09,19:12
Môžem ponúknuť každému prácu, ktorá sa dá robiť vo voľnom čase. Jedná sa o predaj kotlov a kotolní pre všetkých. Kotle pre domy a kotolne pre paneláky, firmy atď. teraz keď je problém s plynom, tak sa predávať dá. Jedná sa totiž o alternatívne zdroje vykurovania a kotolne treba všade. Provízia je za jediný kotol od 15 000 Sk. Tak čo? Oplatí sa?! Jeden kotol za mesiac a človek žije.
skatarinas
17.01.09,09:33
Maxx mozete mi napisat viac na e mail: aktak@post.sk. Dakujem
Amucko
22.01.09,13:41
Zaujímavá otázka, lebo ak bude mať niekto skvelý nápad na podnikanie, tak pravdepodobne ho zrealizuje sám. Existujú franchizíngové stránky môžeš sa na nich aj registrovať. Je tam mnoho ponúk:)
duves
29.01.09,11:41
Dúfala som, že sa nájde ešte nejaký človek s neskazeným srdiečkom, ktorého nezožiera závisť a dokáže pomôcť aj druhému aspoň radou. No ale kde to žijem, v mori plnom večne hladných žralokov. Dobrú chuť a dobrý spánok.......
No to je ťažke. Nikto Ti nepovie svoj zámer a ak, tak nie je lahky. Tak ako teraz ten čo skúšam ja po večeroch často do polnoci ja. No mám čo robiť. A kopec peňazi je v tom.
http://picasaweb.google.com/duves1/VitrazovaDielna#
Zoltán Kovács
29.01.09,11:46
No to je ťažke. Nikto Ti nepovie svoj zámer a ak, tak nie je lahky. Tak ako teraz ten čo skúšam ja po večeroch často do polnoci ja. No mám čo robiť. A kopec peňazi je v tom.
http://picasaweb.google.com/duves1/VitrazovaDielna#


Duves veď to je bomba super dielnička. Gratulujem.
duves
29.01.09,11:53
Dik, a je tam útulne, má to 2m štvorcove a na podlahe plavajuca podlaha, taka lacna laminatka. Dobre sa to upratuje, musi to byt bezprašne.

Vcera som robil svoj prvy obraz, taky maly, uf, 5 hodinova praca. Nechapem, lebo moj ciel je kdesi tu:

http://www.vitrazrnk.sk/images/gal1/min/okno.jpg
http://www.vitrazrnk.sk/images/gal1/min/dverepecnik.jpg



a potom aj toto:
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:JQlMuHOmwYLalM:http://styleglass.com/tiffanylamp.jpg
rozimova
29.01.09,15:28
Duves, si šikovný, držím Ti palce. S vitrážou začínam podnikať - teda plánujem asi od marca - aj ja, máš pravdu, je to finančne náročné. A chce to kopu času. Tvoja dielnička je super, tá moja nebude oveľa väčšia. Okrem vitráže však plánujem robiť aj maľované sklo. Maj sa pekne.
duves
29.01.09,17:38
Rozimova, dik za povzbudenie. Caka ma este kopec prace. Som len zaciatocnik. Ja chcem dcerku navnadit na malovanu vitraž. Ona rada maluje, napr. na kamene, takze dufam, že sklom nepohrdne.
Prajem aj Tebe vela stastia, a dufam, že nam ukažeš svoje vyrobky.http://forum.annwin.sk/forum/images/smilies/flora008.gif
Zoltán Kovács
29.01.09,17:58
Rozimova, dik za povzbudenie. Caka ma este kopec prace. Som len zaciatocnik. Ja chcem dcerku navnadit na malovanu vitraž. Ona rada maluje, napr. na kamene, takze dufam, že sklom nepohrdne.
Prajem aj Tebe vela stastia, a dufam, že nam ukažeš svoje vyrobky.http://forum.annwin.sk/forum/images/smilies/flora008.gif

Ak sa môžem spýtať, koľko finančne obnáša vybavenie takejto dielničky.
duves
29.01.09,18:31
Ak sa môžem spýtať, koľko finančne obnáša vybavenie takejto dielničky.
Miestnost, stoly, podlahu neratam, lebo to nevypočítam. Bola čiastočne zariadena už dávno, len som tam mal bike. V novembri som to tam natieral, daval laminatku, nejake osvetlenie, su tam halogenky 12V napajane zo stareho PC zdroja. Halogenove svetlo ma spektrum podobne dennemu svetlu, v pivnici nemam okno, tak nech tam nezblbnem.:D
Vitráž je o tomto:
http://www.vytvarnetechniky.cz/vitraze-tiffany/vitraze-zaklady.php
od tejto dámy mam knihu:
http://www.hobby-info.cz/art.php?id=tiffany
Preco sa to vola Tiffany technika: http://www.mikos.sk/historia.htm

No a tu si najdete cenník:
http://www.tgk-cz.cz/?section=page&id=74&categs=74
Okrem skla treba rezak, rôzne kliešte, brúska (dost narocna investicia),Kúpiť cín, chémiu (letovaciu vodu, patiny), medenú pásku rôznej šírky, nejaky drôt (pre očká na zavesenie), papier, farebne tušky, pravítko/a, ochranne okuliare (k brúske), nožnice na papier, no musim zohnat ine, lebo treba take specialne, co uberaju asi 0,5 mm z rozmeru.
A samozrejme sklo, katedralne, opalove, roznej farby a struktury, Rozmery 30cm x 30 cm je tak za 8-10 Eur.

pozn.:Rezák stačí jeden a dám tip, kde sa da kupit pajkovačka lacnejsie než za tisicku (sk).
Poviem rovno, nie je problem do toho preinvestovat jeden plat a to clovek este nič nedokazal.
Zoltán Kovács
29.01.09,18:39
Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď.
duves
29.01.09,18:43
No a s tymto som sa vcera do polnoci trapil.
Viem, je to trochu krive, no je to moj prvy obraz.:---
wagner
30.01.09,09:14
Na prvý pokus je to veľmi pekné. Gratulujem. Určite sa budeš zlepšovať. Prajem Ti veľa dobrých nápadov.
Rosch
30.01.09,10:01
No to je ťažke. Nikto Ti nepovie svoj zámer a ak, tak nie je lahky. Tak ako teraz ten čo skúšam ja po večeroch často do polnoci ja. No mám čo robiť. A kopec peňazi je v tom.
http://picasaweb.google.com/duves1/VitrazovaDielna#


Duves - prekrásne práce a perfekt dielnička - gratulujem.
anklar
30.01.09,11:49
No a s tymto som sa vcera do polnoci trapil.
Viem, je to trochu krive, - čo a kde je krivé, veď je to perfektné, nemoze to byt ako podla pravítka - je to 100%-né je to moj prvy obraz.:---

Teda, Duves, no teda... to je ale krásne! Ty si šikovnýýý!:)
duves
30.01.09,12:42
No...takže som dohodnuty s predajcom, kde nakupujem sklo a pomocky. Maju take specialne nožnice, ktore vystrihuju tak, že uberaju z rozmeru par desatin mm. Teda bavime sa o predlohe z papiera.
anklar
05.02.09,10:35
No...takže som dohodnuty s predajcom, kde nakupujem sklo a pomocky. Maju take specialne nožnice, ktore vystrihuju tak, že uberaju z rozmeru par desatin mm. Teda bavime sa o predlohe z papiera.
Duves, išla by som za učňa. :) Normálne si ma na to navnadil. Mám rada netradičné ručné práce.
duves
09.02.09,13:25
wagner
09.02.09,16:46
Ako vidím Duves, už nie si učeň, ale majster. Máš peknú robotu. Nech sa Ti darí. Sú to veľmi pekné veci.
duves
09.02.09,17:13
Kdeže majster. Ak by som s tym prestal, tak o rok si na to nikto ani nespomenie.
p.s. ale dobre sa to počúva;)
Alcohol Exporter
12.02.09,22:57
Veľmy dobý obchod je predávať lízatka na trhoch, skutočne.
duves
13.02.09,06:41
Ludia na sprostosti vedia vyhodit dost prachov. Takze hor sa do lizaniek. Ja budem predavat zelene, tie mi vždy chutili.:D
wagner
13.02.09,12:03
Duves, drž sa svojej roboty, mne sa to veľmi páči. Ozaj si dobrý. Môžem Ťa uistiť, že lízatká sa dobre predávajú len na jarmokoch. Ale počas hospodárskej krízy bude tých jarmokov asi menej a aj ľudí na nich bude menej. Takže aj lízatká budú pasé.
Alcohol Exporter
13.02.09,12:53
Najlepšie je podnikať v tom čo ľudia potebujú pre život. Toto je veľmy múdra veta zapametajte si :)
Dáša_
13.02.09,18:06
Veľmy dobý obchod je predávať lízatka na trhoch, skutočne.
A nedeali by sa tie lízanky robiť alkoholove??? (Ospravedlnujem sa, ale inšpiroval ma tvoj nick :D)
duves
13.02.09,18:48
Duves, drž sa svojej roboty, mne sa to veľmi páči. Ozaj si dobrý. Môžem Ťa uistiť, že lízatká sa dobre predávajú len na jarmokoch. Ale počas hospodárskej krízy bude tých jarmokov asi menej a aj ľudí na nich bude menej. Takže aj lízatká budú pasé.
No to ja som iba zo srandy:D. To som nemyslel vážne.
p.s. ja by som sa držal, nebyť fuzie. Mam to nahnute. Preto tá vitráž.
človek
16.03.09,10:26
CLOVEK:
ta energouspora co si tu spminal myslis ze je to seriozna firma...ja si myslim ze nie? ale ked je tu niekto kto ma stym skusenosti tak sup-sup sem...
Pozri sa na stranku uvedeneho portalu, ale za sk daj este /ma - tam su informacie pre spolupracovnikov, alebo napis na info zavinac energouspora bodka sk. Oni Ti napisu moznosti o tomto podnikani. Od marca uz prehlasuju i domacnosti. Je to isto jednoduchsie ako stavebne sporenie, parfemy, hrnce, alebo poistky.