morfium1
02.12.08,15:50
Dobry den prajem poradaci,

Mam k Vam taku malu otazocku, skusim ju nacrtnut co najlepsie budem vediet:
Som studentom VS, 2. rocnika denneho studia (bakalar). Chcel by som si zalozit s.r.o v ktorej by som vystupoval ako jediny majitel a konatel. Moj zamer je nepoberat ziaden plat, ale vyplacat si peniaze na zaklade koncorocneho zisku. Ako to mam pravne osetrit, aby som nemusel platit zdravotne a socialne poistenie.

Pisal som aj do Socialnej poistovne a toto je ich vyjadrenie:

Dobrý deň Vám želáme,

pokiaľ si založíte spoločnosť s r. o. a v tejto spoločnosti budete ako spoločník a konateľ vykonávať činnosť na základe mandátnej zmluvy, a so spoločnosťou nebudete mať uzatvorenú pracovnú zmluvu (prípadne dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti), v zmysle zákona č. 461/2004 Z. z. o sociálnom poistení nebudete považovaný zamestnanca. Spoločnosť nie je povinná, ak nezamestnáva žiadneho zamestnanca, zaregistrovať sa v Sociálnej poisťovni a ani platiť sociálne poistenie.



-----------------------------------------------------------------------


Ma niekto premna ine riesenie problemiku ?

Za kazdy nazor velmi pekne dakuje..................:):D:)

Kontakt na mna: morfium1@azet.sk
Zoltán Kovács
02.12.08,14:53
Dobry den prajem poradaci,

Mam k Vam taku malu otazocku, skusim ju nacrtnut co najlepsie budem vediet:
Som studentom VS, 2. rocnika denneho studia (bakalar). Chcel by som si zalozit s.r.o v ktorej by som vystupoval ako jediny majitel a konatel. Moj zamer je nepoberat ziaden plat, ale vyplacat si peniaze na zaklade koncorocneho zisku. Ako to mam pravne osetrit, aby som nemusel platit zdravotne a socialne poistenie.

Pisal som aj do Socialnej poistovne a toto je ich vyjadrenie:

Dobrý deň Vám želáme,

pokiaľ si založíte spoločnosť s r. o. a v tejto spoločnosti budete ako spoločník a konateľ vykonávať činnosť na základe mandátnej zmluvy, a so spoločnosťou nebudete mať uzatvorenú pracovnú zmluvu (prípadne dohodu o vykonaní práce alebo dohodu o pracovnej činnosti), v zmysle zákona č. 461/2004 Z. z. o sociálnom poistení nebudete považovaný zamestnanca. Spoločnosť nie je povinná, ak nezamestnáva žiadneho zamestnanca, zaregistrovať sa v Sociálnej poisťovni a ani platiť sociálne poistenie.



-----------------------------------------------------------------------


Ma niekto premna ine riesenie problemiku ?

Za kazdy nazor velmi pekne dakuje..................:):D:)

Kontakt na mna: morfium1@azet.sk

Ty ako majiteľ-konateľ môžeš pre svoju spoločnosť pracovať bez zmluvy. Tým pádom nebudeš účastníkom zdravotného ani sociálneho poistenia.
Janaex
02.12.08,16:16
Ty ako majiteľ-konateľ môžeš pre svoju spoločnosť pracovať bez zmluvy. Tým pádom nebudeš účastníkom zdravotného ani sociálneho poistenia. so socialkou suhlasim, ale so zdravotkou uz tak celkom nie, chce totiz "vyplacat si peniaze na zaklade koncorocneho zisku" a v tom pripade, na 90 % ako konatel musi do zdravotky urobit odvod, ale zarucit to nemozem.
KEJKA
02.12.08,16:18
so socialkou suhlasim, ale so zdravotkou uz tak celkom nie, chce totiz "vyplacat si peniaze na zaklade koncorocneho zisku" a v tom pripade, na 90 % ako konatel musi do zdravotky urobit odvod, ale zarucit to nemozem.,
nesúhlasím, chce si vyplácať nerozdelený zisk po zdanení - podiel na zisku. Ako spoločník môže a nič neodvádza.
Pravda však je, že neplatenie ZP sa ho týka len preto, že je študent. Po skončení štúdia bude musieť platiť ZP - dobrovoľné, iné podľa pravidiel platných v tom čase (vieme čo bude?)
Zoltán Kovács
02.12.08,16:43
so socialkou suhlasim, ale so zdravotkou uz tak celkom nie, chce totiz "vyplacat si peniaze na zaklade koncorocneho zisku" a v tom pripade, na 90 % ako konatel musi do zdravotky urobit odvod, ale zarucit to nemozem.

V tomto prípade konateľ=spoločník. Podiel na zisku vyplatený spoločníkovi nezahrňa sa do vymeriavacieho základu. ostatné viď vyššie od KEJKA
mistr
03.12.08,10:02
Som študentom denného štúdia na VŠ - je možné, aby som si založil živnosť a čo všetko budem musieť ako študent platiť (zdravotné a soc. poistenie) - čo všetko pre mňa z toho vyplýva ? Ďakujem za odpovede !
KEJKA
03.12.08,17:22
Som študentom denného štúdia na VŠ - je možné, aby som si založil živnosť a čo všetko budem musieť ako študent platiť (zdravotné a soc. poistenie) - čo všetko pre mňa z toho vyplýva ? Ďakujem za odpovede !
týka sa ťa všetko, čo bežného živnostníka. Vzhľadom na vyššie uvedené príspevky je pre teba výhodnejšie počas štúdia mať sro.
morfium1
03.12.08,18:36
Ty ako majiteľ-konateľ môžeš pre svoju spoločnosť pracovať bez zmluvy. Tým pádom nebudeš účastníkom zdravotného ani sociálneho poistenia.
Dakujem pekne smith, za radu :) Len mne sa dostalo do usi, ze kazda s.r.o musi mat konatela a musis snim podpiset zmluvu. AJ ked by to znamenalo podpisat si ju sam so sebou. A tam si uz musis vyplacat nejaku mzdu. Mzda sa rovna odvody. Nevie niekto odvolavku na zakon ???? Ja v s.r.o chcem normalne pracovat :)