tonito
02.12.08,20:40
Prosim Vas o radu pri rieseni mojho problemu.V roku 2002 sme rekonstruovali kupelnu v byte.Davali sme prec umakartove jadro.Vsetko ostalo na povodnom mieste (toaleta a umyvadlo) avsak vanu sme premiestnili.Umiestnili sme ju do rohu a to tak aby sme s manzelkou mali k nej obaja pristup, pretoze sa nam v tom case narodil tazko postihnuty syn.Prognoza bola ze nebude ani chodit a takto umiestnena vana nam maximalne vyhovovala pri vykonavani hygieny nasho syna.Tohto roku sa vsak vedla do susedneho bytu nastahovali novy susedia a nahlasili nas na stavebnom urade ze ich takto prerobena kupelne rusi.Ja som medzi tym poziadal o dodatocne povolenie stavebny urad.K dnesnemu dnu som stavebnemu uradu dolozil vsetky dokumenty-projekt,situacny plan,staticky posudok,podpisy susedov ktory v tom case boli vlastnikmi susedneho bytu a suhlasili s rekonstrukciou,vyjadrenie hlavneho architekta,fakturu,vyjadrenie firmy ktory nam rekonstrukciu vykonavala,podrobny rozpis materialov ktore boli pouzite.Vsetko sa taha asi 8 mesiacov.Medzi tym sme byt predali, pretoze nam susedia robili zo zivota peklo.Zacali nam rano a vecer vyzvanat na zvoncek a ked so ho odpojil tak buchali na stenu.Mojmu synovi sa zhorsil zdravotny stav a aj zachvaty (je epileptik) a preto sme museli nas byt opustit.Dokonca sme ich nahlasili na policiu za rusenie.Teraz stavebny urad ziada od nas vypracovat znalecky posudok ze dispozicne usporiadanie a hygienicke zazemie nasej kupelne nijako nerusi pohodu byvania susedov.Neviem na koho sa mam s tym posudkom obratit.5 rokov to nikomu neprekazalo ako sme mali kupelnu upravenu.Takto upravenu kupelnu maju aj susedia nad a pod nasim bytom.Prosim Vas o nejaku radu alebo zakon v legislative, ktory by nam pomohol v rieseni tohto problemu.Stazovatel nepredlozil stavebnemu uradu ziadny padny argument k staznosti.Riesi si len nejaky osobny problem.(To sa naozaj kazdy moze stazovat na kohokolvek bez dokazu o vine?) Dakujem za odpoved.