sonka11
02.12.08,22:31
Ahojte,

poradite mi čo mám uviesť do pracovnej zmluvy vodiča v medzinárodnej preprave ako miesto výkonu práce? Každý týždeň je niekde inde a týždenne prejde aj 5 rôznych štátov. ďakujem
ondrejvla
02.12.08,21:40
Ahojte,

poradite mi čo mám uviesť do pracovnej zmluvy vodiča v medzinárodnej preprave ako miesto výkonu práce? Každý týždeň je niekde inde a týždenne prejde aj 5 rôznych štátov. ďakujem

Aj ja pracujem pre firmu, ktorá má medzinárodnú kamiónovú prepravu. Miesto výkonu práce uvádzam sídlo firmy, ale do náplne práce, ktorá je súčasťou pracovnej zmluvy píšem, preprava tovaru na území tuzemska i zahraničia podľa pokynov zamestnávateľa. Zamestnanec vyhotoví cestovný výkaz,( okrem knihy jázd, alebo stazky, prepravného listu, kópie CMR, kópie JCD...) kde po ukončení cesty rozpíše, kde sa v ktorý deň nachádzal. Tento výkaz slúži pre vyúčtovanie cestovného. Keď mám tieto prílohy, slúžia mi nielen ako podklad pre fakturáciu, ale i ako príloha k cesťáku.
u.erika
02.12.08,22:06
Tiež pracujem u Fy z medzinárodnou kamionovou prepravou, v PZ majú napísané členské štáty EU + tie do ktorých ešte robíme prepravy /Švajčiarsko, Chorvátsko a pod./. Vybavovala som pre nich na SP formuláre E101. Vraj je to potrebné. Ale kým tie formuláre dostanú treba čakať aj 3 mesiace, v novembri mi povedali v SP, že teraz už aj 5 mesiacov treba čakať, ale vraj už budú mať na dobu neurčitú. Formuláre sme vybavovali 1.krát vlani, modré povolenie sme mali do konca októbra, formuláre nám vystavili do tohto dátumu, a nové vlastne predĺženie formulárov sme mohli žiadať až po obdržaní nového modrého povolenia. A len aby neboli na PN-ke dovtedy, kým nemajú formulár. Ja mám jedného šoféra, ktorý bol na PN-ke vo februári, a mal PZ nadobu určitú, tak som mu musela predĺžiť alebo zmeniť PZ na dobu neurčitú, potom poslať žiadosť o predĺženie formulára, ešte raz predložiť doklady. No PN-ku ešte stále memá vyplatenú zo SP.
sonka11
05.12.08,09:44
ďakujem za rady.