belanka
03.12.08,01:00
Ahojte!
Aby som sa zbytočne neprebehla.Neviete,či ma zubný lekár môže odmietnuť ošetriť,ak mám opar?
Som "akútny"prípad,lebo nemôžem užívať veľmi tabletky od bolesti kvôli tehotenstvu.Zuby sa mi teraz veselo kazia a k zubárovi začínam chodiť ako na hodiny klavíra.
Ďakujem.
gasdiv
03.12.08,04:26
Môže, môj to má aj vypísané na dverách. Opar je prenosný a mohol by byť nainfikovaný ďalší pacient. Ja mám konkrétne skúsenosť, že sa mi opar urobí po ošetrení zubov. gasdiv
misomiso
03.12.08,05:15
Môže, môj to má aj vypísané na dverách. Opar je prenosný a mohol by byť nainfikovaný ďalší pacient. Ja mám konkrétne skúsenosť, že sa mi opar urobí po ošetrení zubov. gasdiv

To silne pochybujem. Ved zubari musie bezne osetrovat aj HIV pozitivnych a rad by som videl, ako zubar na pacientovi spozna zacinajucu hepatitidu, tuberkulozu alebo ine infekcne ochorenie.

Prenos infekcii u zubara je samozrejme problem, ale co sa tyka ich osobnej ochrany, maju za povinnost pouzivat rukavice (dnes uz pouzivaju pri vrtani aj priehladny stit na tvar) a co sa tyka ochrany inych pacientov, nastroje maju sterilizovat (na vrtacku sa aplikuje spray).

To ze to casto nerobia, je uz druha vec...
BXLmiami
03.12.08,09:17
Toto su zaujimave postoje.Celkom rada by som videla toho sebevraha,ktorý v dnešnej dobe nedezinfikuje nástroje.Ale to je mimo temu.Zubár Vás s herpesom odmietne nie preto,že by sa nakazil,ale preto,že by ste mohli mať problém Vy,pokiaľ by sa herpesvirus dostal do ošetrenej rany alebo by sa pri zákroku rozšíril.:-D.
syrik
03.12.08,09:29
Toto su zaujimave postoje.Celkom rada by som videla toho sebevraha,ktorý v dnešnej dobe nedezinfikuje nástroje.Ale to je mimo temu.Zubár Vás s herpesom odmietne nie preto,že by sa nakazil,ale preto,že by ste mohli mať problém Vy,pokiaľ by sa herpesvirus dostal do ošetrenej rany alebo by sa pri zákroku rozšíril.:-D.


Áno,aj to je pravda, ale možno by si sa veľmi čudovala, ako niektorí zanedbávajú strerilitu...a to nemyslím len zubárov...
ale to je už ozaj na inú tému...a silné žalúdky...
mirpo
03.12.08,09:42
Mňa ani raz zubár neošetril, keď som mala herpes a to som skúšala viacero zubárov. Vždy som sa musela preobjednať.
aksas2
03.12.08,09:53
mna taktiez nie musela som sa preobjednat a zubar na to dorazne upozornuje
misomiso
03.12.08,13:08
Su ludia, ktori maju herpes stale, takze potom maju asi zo zubami smolu.
belanka
03.12.08,15:49
zavolala som si tam a mám smolu.tak dúfam,že to prežijem.vzhľadom na to,že je dosť veľký,môže to trvať dlhšie.ale každopádne díky.
nela88
03.12.08,16:12
Pomoc na herpes.Mimo témy. Daj si zobrať krv a potom nech Ti ju pichnú do nohy. Len sa to musí veľmi pomaly vstrekovať, aby nevznikla trombóza. Zopakovať o týždeň. Mne to lekárka urobila a už roky mám pokoj. Klop-klop na drevo.
ivako
03.12.08,16:15
Su ludia, ktori maju herpes stale, takze potom maju asi zo zubami smolu.
Neverím, že niekto má herpes na ústach stále. Je to trošku prehnané....:)
syrik
04.12.08,05:31
Neverím, že niekto má herpes na ústach stále. Je to trošku prehnané....:)


NO tak nonstop nie,ale každý mesiac sa to dá..môj brat ;)
pasuliatko
04.12.08,12:43
Áno,aj to je pravda, ale možno by si sa veľmi čudovala, ako niektorí zanedbávajú strerilitu...a to nemyslím len zubárov...
ale to je už ozaj na inú tému...a silné žalúdky...

napr? rada by som sa dozvedela :)
ALENARYBA
01.10.13,12:16
i ja mam stejnou skúsenost, mam nafukly cely horny ret, po včerejším ošetreni. Zajímalo by mne jestli je to špatně vyvařenými nástroji, ale asi ano .Omlouvám sa za tu čecho-slovenčinu