stefan.m54
03.12.08,06:45
Aký budete mať tohtoročné vianoce doma stromček?

A - u m e l ý

B - ž i v ý , kúpeny na trhu /posledný krát za Sk./

C - ž i v ý , klasický,vyrúbaný na "čierno" v blízkom lesíku
bobino38
03.12.08,06:20
A - lebo je krajší, súmernejší, vydrží dlho:-)
Paula
03.12.08,06:22
D - vlastný, "večne" živý, pestovaný v kvetináči
sassi
03.12.08,06:46
A - už 5 rok. Predtým sme mali VŽDY živú borovicu. Posledná bola nádherná košatá, voňavá a.... celé sviatky som čistila novučičký koberec od kvapkajúcej živice!!!
Olice
03.12.08,07:25
D - vlastný, "večne" živý, pestovaný v kvetináči
Toto je podľa mňa úplne najlepší nápad.
jozka56
03.12.08,09:26
A - už veľa rokov. Vo váze budem mať vetvičky s kvetinami. Živé stromčeky nech si plnia svoju úlohu v prírode.
ZuzanaP
03.12.08,09:28
A - už asi 4. rok, živé u nás predávajú, ale nie sú veľmi pekné.
betka631
03.12.08,09:57
A - už pár rokov a vo váze živé vetvičky. Práve dnes som sa pozastavila nad tým, že priviezli smrek na sídlisko a zakopali ho hneď vedľa troch živých, ktoré tam rastú...ako keby nemohli ozdobiť jeden z tých živých.
rodina1
03.12.08,10:01
A - už veľmi veľa rokov (stále ten istý). I keď mi moje dospelé deti hovoria, aby som si už konečne kúpila nový stromček, akosi sa s týmto "starým neviem" rozlúčiť. Mám naň už ozdoby (aj staré, aj každý rok dokupované nové). Stromček stále drží a bodaj by ešte vydržal. Myslím si, že Vianoce sú predsa len o niečom inom ako o stromčeku, i keď si bez neho tieto sviatky neviem predstaviť.
AlaNR
03.12.08,10:08
A - umelý. Nebudem ničiť prírodu len pre to, aby som po troch týždňoch stromček oprela o smeťák.
Umelý máme už dobrých 15 rokov, medzitým sme zmenili model.
Môj súkromný názor je, že aj keď sú v dome malé deti, tým je to tak šum a fuk, či je stromček umelý alebo živý.
iriska
03.12.08,11:22
A
Ale nie je dôležité, či je stromček pekný, ale čo je pod ním... tedááá.. s akou láskou je pripravený :)
KvetkaK
03.12.08,11:47
A .... už piaty rok a vo vázičke živé vetvičky.
Jara
03.12.08,11:57
B- živý, kúpený na trhu alebo v markete. Každý rok takto kupujeme a ako som si včera prečítala názor Greenpeace tak je to vraj aj najekologickejšie. Výroba umelého stromčeka stojí oveľa viac ako zasadenie živého určeného na tieto sviatky. Jeho zber po sviatkoch a nasledne jeho rozsekanie na nejaku biomasu či nejako tak to bolo zdôvodnené je ekologickejšie, lebo sa opäť vráti do prírody, ako zničenie umelého stromčeka, ktorý nikdy nieje doživotnou investíciou. Takže aj keď som minulý rok zaplatila 1200 sk tak ostávam zástankyňou živého stromčeka.
cactus
03.12.08,14:53
Vidím, že prevláda A.

Ja tiež som A a už pekných pár, hádam 25 rokov?
arizona
03.12.08,15:49
B

Dlhé roky sme mávali umelý (byt a ÚK)
Po presťahovaní na dedinu si užívame živý, voňavý, kúpený v záhradníctve.
Živý stromček mi k dedine viacej pristane:)
Monikov
03.12.08,16:00
B- každý rok. Dnes sa už dá za nepatrnú cenu kúpiť krásny živý stromček, ale páčia sa mi aj umelé stromčeky.
mimotemy teraz ma napadlo, že zvykneme mať stále vysoký stromček až po strop a asi pred piatimi rokmi sa môj manžel neskoro spamätal, takže sa nám ušiel už len malý stromček - asi 1,5 m. Môj trinásťročný syn keď ho uvidel, začal plakať. Odvtedy máme stále veľký stromček a milo nato spomíname.
ivako
03.12.08,16:12
A - umelý. Nebudem ničiť prírodu len pre to, aby som po troch týždňoch stromček oprela o smeťák.
Umelý máme už dobrých 15 rokov, medzitým sme zmenili model.
Môj súkromný názor je, že aj keď sú v dome malé deti, tým je to tak šum a fuk, či je stromček umelý alebo živý.
Dovolím si nesúhlasiť, lebo my sme mali stále živý stromček a tohto roku som deťom povedala, že bude umelý /vybrala som sa kvôli nemu do Poľska/ a moja najstaršia dcéra, ktorá študuje na vysokej škole /22. r./ mi povedala, že to ani radšej nechce vianoce, lebo ona potrebuje cítiť vôňu vianoc a zbierať opadané ihličie:) a ďalší mladí sa k nej pripojili /18r., 15.r/, tak sme s manželom urobili kompromis a budeme mať položivý:). Dostali sme kovovú konštrukciu, do ktorej sa zapichujú živé vetvičky. Dúfam, že bude tiež opadávať.... Deti si pamätajú vôňu "detstva"....
mysimis
03.12.08,16:17
A - roky sme mali a aj tento rok budeme mať umelý stromček, ale k nemu ešte ozdobíme aj stromček typu D - tzv. doma pestovaný v strede dvora.
dobsony
03.12.08,16:24
B-živý, a už nám "donesla Ježiška " .
tetrisss
03.12.08,16:44
A, lebo ja ani rezane kvety neznasam zive vo vaze, nech si vsetko rastie tam, kde ma korene.:---
michelle84
04.12.08,10:07
A
Keď som bola malá, mávali sme borovicu. Potom sme ju po Vianociach vyhodili von oknom :) Umelý je nádherný, len je s ním viac práce.
evka-janekova
04.12.08,10:41
C
dlhé roky sme ako deti mavali C, teda otec isiel do hory, daco vyťal a bolo. Krasne vonal, ihličie sme vysávali kazdy den, keď začalo padať. Po vianociach sme ho na dvore porúbali a spálili v peci. Teraz posledné 3 roky máme umely, ale neni to ono...