brikina
03.12.08,06:57
Ahojte,
kúpila som do firmy 4 eurobalíčky. Mám na to potvrdenie. Ako to všetko zaúčtovať? Dik
Braňo
03.12.08,06:05
Podnikatelia budú účtovať predzásobenie euro hotovosťou do podsúvahy v zmysle zmluvy o druhotnom predzásobení eurovou hotovosťou medzi bankou a klientom uzatvorenej podľa ustanovenia § 269 ods. 2 Obchodného zákonníka. V tejto zmluve v článku 7 sa uvádza, že " klient nesmie evidovať položky a transakcie súvisiace s poskytnutím eurovej hotovosti bankou klientovi v rámci druhotného predzásobovania na svojom súvahovom účte počas obdobia predzásobovania /druhotného predzásobovania./"
Zoltán Kovács
03.12.08,06:21
Podnikatelia budú účtovať predzásobenie euro hotovosťou do podsúvahy v zmysle zmluvy o druhotnom predzásobení eurovou hotovosťou medzi bankou a klientom uzatvorenej podľa ustanovenia § 269 ods. 2 Obchodného zákonníka. V tejto zmluve v článku 7 sa uvádza, že " klient nesmie evidovať položky a transakcie súvisiace s poskytnutím eurovej hotovosti bankou klientovi v rámci druhotného predzásobovania na svojom súvahovom účte počas obdobia predzásobovania /druhotného predzásobovania./"

A čo keď nemám takúto zmluvu, a pri kúpe mám z účtu odpísané 500 Sk ako výber v hotovosti s poznámkou kúpa štart.balíka.
brikina
03.12.08,06:32
A čo keď nemám takúto zmluvu, a pri kúpe mám z účtu odpísané 500 Sk ako výber v hotovosti s poznámkou kúpa štart.balíka.

Alebo sa to kúpy v hotovosti z peňazí vo firemnej pokladni...
m.hladka
03.12.08,06:32
Na školení nám povedali, že sú to zásoby s analytikou.
Braňo
03.12.08,07:55
Priznám sa, že je ťažké odpovedať na otázku, čo s eurobalíčkami bez zmluvy. Ja sa prikláňam skôr k účtovaniu, že uvedený balíček je forma iného záväzku - tento záväzok vyrovnám vkladom do pokladne dňa 1.1.2009. 1.1.2009 ho prijmem ale už na tuzemskú (EURO) pokladňu.

Zaujímavé sú názory, že sa jedná o zásobu - avšak túto zásobu je ťažké oceniť k dátumu nákupu v roku 2008 a k účtovnej závierke, nakoľko slovenské eurá sú platné až od 1.1.2009.
m.hladka
03.12.08,07:59
No musím doplniť. To bola otázka na školení a týkala sa na predzásobenie eurobalíčkom väčším množstvom cca 140 kg. Zrejme išlo o väčší obchod.
azla
03.12.08,09:22
Ahojte,
kúpila som do firmy 4 eurobalíčky. Mám na to potvrdenie. Ako to všetko zaúčtovať? Dik

Je to uvedené v Opatrení MF SR č. MF/24485/2008-74

http://www.porada.sk/885563-post16.html