pepsikova
03.12.08,07:51
V pondelok som cestovala autobusom SAD Zvolen do Prievidze a šofér odmietol predať mi lístok cez moju čípovú kartu s odôvodnením,že SAD ZVOLEN neakceptuje čípové karty SAD PRIEVIDZA a ešte mi bezplatne doporučil,aby som si šla vybaviť druhú kartu do Zvolena,ak vraj chcem cestovať týmto spojom.
Myslím,že si budem musieť vybaviť kartu aj v Bratislave,Žiline a v každom meste,kam náhodou pôjdem,ale teda vidí sa mi to pekne smiešne.
Zaujímalo by ma,aké máte skúsenosti vy,pretože odpovede od kompetentných som sa zatiaľ nedočkala a cestovať potrebujem ako asi všetci.A s kartou sa mi to vidí jednoduchšie.
pepsikova
07.12.08,10:01
No asi sú všetci spokojní,pôjdem teda hľadať inde riešenie.
amakov
07.12.08,10:53
Áno je pravda, že každá SAD-ka má svoje čipové karty a neplatia v iných prepravných spoločnostiach, stretla som sa s tým aj minulý týždeň v Brezne, keď prepravu tam prebrala zvolenska SAD, po bystrickej, ktorá zanikla. Tam to vzniklo náhle, bez upozornenia, takže sme ani neminuli kredit na bystrickej karte( povedali nám, že nám to vráti bystrická SAD) a musíme si vybaviť zvolensku kartu. Teraz je tam poplatok iba 1 sk, len musíme ísť do príslušnej kancelárie. Ináč ja som v oblasti kde premávajú autobusy liptovskej spoločnosti, tá pokrýva Oravu a Liptov a mám kartu ich spoločnosti, takže ak chceš lacnejšie cestovať je potrebné vybaviť si karty spoločnosti, ktorej patrí autobus, nič iné nám neostáva.Asi to má význam ak tam cestuješ častejšie, ináč nie, väčšinou tie karty majú trvanlivosť 5 rokov
veronikasad
07.12.08,11:01
No asi sú všetci spokojní,pôjdem teda hľadať inde riešenie.
spokojná s tým nie som, ale s tým asi nič nenarobím..
Zmluvy sú zmluvy ... Ak nejakým spojom iného prepravcu necestuješ pravidelne, blokovať financie na čipovej karte asi moc nepomôže. A ak ju budeš nabíjať priamo v autobuse, nesplní to svoj účel. To môžeš zaplatiť aj v hotovosti. /ak neberiem do úvahy pár korún, ktoré platbou cez čipovú kartu ušetríš/.
Maruška54
07.12.08,11:17
No asi sú všetci spokojní,pôjdem teda hľadať inde riešenie.
ja mám ten istý problém na trase Malacky-Bratislava, premáva tam aj autobus SAD Skalica a ten moju kartu neuznáva a dokonca lístok je ešte aj oveľa drahší.