krajanová
03.12.08,09:45
Dobrý deň, chcem sa poradiť:
Prišla mi faktúra za závitovkový dopravník, ktorý nám vyrobili na zákaziku k nášmu kotlu, dopravujeme ním piliny do kotla, ktorým kúrime.
Kotol je zaúčtovaný v majetku, starý dopravník sa "poškodil" a tak sa dal vyrobiť nový, neviem či to zaúčtovať priamo na účet 511, alebo si nejakým interným dokladom doúčtovať prácu kotolníka na jeho sprevádkovanie a
aktivovať to, veď podľa mňa sa sám nezaloží.
Vopred ďakujem
Ester plus
03.12.08,09:02
Ak v podladoch na výpočet miezd uvádzate presne za čo kotolník dostáva mzdu, tak v tomto prípade je nutná aktivácia.
krajanová
03.12.08,09:28
nie dostáva len mzdu za odpracované hodiny, len ma to tak napadlo, že keď ho mám vymeniť niekto to musí urobiť.
Poraďte mi prosím, ako to najjednoduhšie zaúčtovať aby to bolo OK
mám fa za dopravník ZD: 29760 + DPH: 5654
krajanová
03.12.08,10:29
poraďte mi prosím, potrebovala by som to zaúčtovať
stokrát vďaka
krajanová
03.12.08,10:54
Dobrý deň, chcem sa poradiť:
Prišla mi faktúra za závitovkový dopravník, ktorý nám vyrobili na zákaziku k nášmu kotlu, dopravujeme ním piliny do kotla, ktorým kúrime.
Kotol je zaúčtovaný v majetku, starý dopravník sa "poškodil" a tak sa dal vyrobiť nový, neviem či to zaúčtovať priamo na účet 511, alebo si nejakým interným dokladom doúčtovať prácu kotolníka na jeho sprevádkovanie a
aktivovať to, veď podľa mňa sa sám nezaloží.
Vopred ďakujem
Ten starý dopravník bol súčasť kotla a čo keby som tento nový dopravník dala ako drobný majetok - do 30 000,- Sk a evidovala len v operatívnej evidencii
Mohlo by to prejsť?
Ester plus
03.12.08,12:34
Čiže pôvodne si mala kotol a dopravník v jednej vstupnej cene v HIM?
krajanová
03.12.08,13:31
Čiže pôvodne si mala kotol a dopravník v jednej vstupnej cene v HIM?
nie je zaradený iba kotol dopravník vymysleli na ľahšiu manipuláciu dopravy pilín do kotla, ale môže slúžiť aj samostatne na prepravu napr. sute pri rekonštrukcii budovy - aby sme to nemuseli vynášať ručne, teda by mohol byť teoreticky samostatne pozužiteľný.
Chcem sa týmto vyhnúť tomu aby to išlo do technického zhodnotenia, teda, aby sa to dalo legálne do nákladov
Ester plus
03.12.08,13:37
nie je zaradený iba kotol dopravník vymysleli na ľahšiu manipuláciu dopravy pilín do kotla, ale môže slúžiť aj samostatne na prepravu napr. sute pri rekonštrukcii budovy - aby sme to nemuseli vynášať ručne, teda by mohol byť teoreticky samostatne pozužiteľný.
Chcem sa týmto vyhnúť tomu aby to išlo do technického zhodnotenia, teda, aby sa to dalo legálne do nákladov
Tak to môžeš dať do nákladov ako samostnanú hnuteľnú vec. Ale aj kedy išlo o technické zhodnotenie kotla, tak ak je zhodnotenie do 30 tis. tak je to tiež náklad, t.j. nestáva sa súčasťou vstupnej ceny kotla.
krajanová
03.12.08,13:57
veľmi pekne ďakujem