maro23
03.12.08,11:08
Pred casom som sposobil dopravnu nehodu. Poistna udalost bola riadne vybavena a poskodenemu poistovna vyplatila zostatkovu hodnotu (cca 23000,-sk). On si dal vozidlo opravit a mi poslal list v ktorom ma vyzyva aby som vyplatil rozdiel medzi fakturou za opravu a tym co mu dala poistovna co je asi 34000 ako nahradu skody za sposobenu nehodu. Ma pravo to odo mna ziadat? Poistovna mu vyplatila casovu hodnotu auta a podla mojho laickeho nazoru mna by sa to uz nemalo tykat. A ked sa mu to zda malo nemal by to riesit s poistovnou... za vase rady dakujem.
Stanislav 1975
03.12.08,10:13
Pred casom som sposobil dopravnu nehodu. Poistna udalost bola riadne vybavena a poskodenemu poistovna vyplatila zostatkovu hodnotu (cca 23000,-sk). On si dal vozidlo opravit a mi poslal list v ktorom ma vyzyva aby som vyplatil rozdiel medzi fakturou za opravu a tym co mu dala poistovna co je asi 34000 ako nahradu skody za sposobenu nehodu. Ma pravo to odo mna ziadat? Poistovna mu vyplatila casovu hodnotu auta a podla mojho laickeho nazoru mna by sa to uz nemalo tykat. A ked sa mu to zda malo nemal by to riesit s poistovnou... za vase rady dakujem.
1. nemusíš nič doplácať, všetko je riadne vyplatené podľa zákona, keby mal havarijné poistenie,tak by dostal ovela viac peňazí( ale zasa po morálnej stránke, mi ho je troška ľúto)
2. On s tvojou poisťovňou nemá čo riešiť, ked chceš dať nejaké odvolanie alebo pod.- vždy to musíš riešiť ty- ty si ich klient, nie on.
maro23
03.12.08,10:22
ehm a som zabudol dodat, ze ak mu to nevyplatim (dal mi lehotu cca 4 dni) tak ma da na obcianskopravny sud... viete mi poradit ako ci to som tam pochodil??? Stanislav 1975 vdaka za radu
Stanislav 1975
03.12.08,10:31
ehm a som zabudol dodat, ze ak mu to nevyplatim (dal mi lehotu cca 4 dni) tak ma da na obcianskopravny sud... viete mi poradit ako ci to som tam pochodil??? Stanislav 1975 vdaka za radu
Už podla tej lehoty, že 4 dni sa dá predpokladať, že je to nejaký špekulant-4 dni lehota, aká dlhá-:eek::D
A na súde prakticky nemá šancu ..., šikovný je teda...
Stanislav 1975
03.12.08,10:32
ehm a som zabudol dodat, ze ak mu to nevyplatim (dal mi lehotu cca 4 dni) tak ma da na obcianskopravny sud... viete mi poradit ako ci to som tam pochodil??? Stanislav 1975 vdaka za radu
a nakoniec bude platiť aj súdne trovy...
maro23
03.12.08,10:36
no cena vraku bola dost nizka asi tak 6000 korun, slo o starsie auto tak asi preto...
Stanislav 1975
03.12.08,10:42
no cena vraku bola dost nizka asi tak 6000 korun, slo o starsie auto tak asi preto...
Ja by som mu neplatil nič...( jedine čoho by som sa bál, aby na mňa neposlal nejakých kamarátov, v tom je jediné riziko):cool:- niektorí aj tak riešia takéto "vybavovačky"
maro23
03.12.08,10:50
Stanislav 1975 ako dobre sa to pocuva... a bol by som najradsej keby to tak bolo...
ale prave teraz som dohovoril s jednou pani z prokuratury a ta mi vravela, ze nemusi to byt az take jednoznacne ak pride na sudne konanie, lebo nevieme co na nas poskodeny vytiahne... ale asi to risknem...
a tych kamaratov sa velmi nebojim, ten dotycny mal cez 60 rokov... :D
maro23
03.12.08,16:04
teraz som sa trocha sprtal v obcianskom zakonniku a nasiel som tam §443 a v nom stoji: "Pri určení výšky škody na veci sa vychádza z ceny v čase poškodenia." obstal by som s tym na sude??? lebo vlastne ked si to tak vezmem poistovna mu vyplatila presne tolko kolko mala a ten rozdiel mna by uz trapit nemal. ci nie? opravte ma ked sa mylim... vdaka:)